Šā gada 25. augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes  likumsargi aizturēja trīs personas, kuras ir saistītas ar nelegālo cigarešu apriti Rīgas un Zemgales reģionos. Kratīšanu laikā policisti konstatēja un atsavināja kopumā 4 127 000 “Winston”, “Marlboro” un “Minsk” marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļu markām, kā arī bez tām. Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir informācija par nelegālo akcīzes preču tirdzniecības vietām un personām, kuras ar to nodarbojas! Informēt Valsts policiju iespējams, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.gov.lv, izmantojot e-adresi, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī!

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļas darbinieki sadarbībā ar citām Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes struktūrvienībām,  kriminālprocesā, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 221. panta trešās daļas, veica desmit kratīšanu saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu apriti Rīgas un Zemgales reģionos.

Noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī tika aizturētas trīs personas – 1991. gadā un 1971. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1951. gadā dzimusi sieviete, kuri Rīgas un Zemgales  reģiona teritorijā realizācijas nolūkā uzglabāja cigaretes bez Latvijas Republikas nodokļu akcīzes markām. Neatliekamības kārtībā veicot kratīšanas piecās automašīnās un piecos nekustamajos īpašumos, likumsargi atrada un atsavināja 4 127 000 dažādu marku cigarešu ar Baltkrievijas Republikas nodokļu akcīzes markām un bez tām.

Pēc neatliekamo procesuālo darbību veikšanas, personas tika ievietotas īslaicīgās aizturēšanas vietā. Šobrīd personām piemērots aizdomās turēto statuss. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet  divām personām piemēroti drošības līdzekļi, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.

Ja izņemtās cigaretes būtu nonākušas “melnajā” tirgū, to vērtība būtu vairāk nekā 400 000 eiro. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cigaretes bija paredzēts realizēt Rīgas un Zemgales reģionos. Divas aizturētās personas jau iepriekš bija nonākušas policijas redzeslokā gan par analoģisku, gan par cita veida noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Šobrīd kriminālprocesā tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Ja jūsu rīcība ir informācija par personām un faktiem saistībā ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu un alkohola apriti, aicinām informēt Valsts policiju, rakstot e-pastu: krpp3b1n@riga.vp.gov.lv vai nosūtot iesniegumu elektroniski portālā Latvija.lv, izmantojot e-adresi, vai arī iesniedzot to tuvākajā Valsts policijas iecirknī! Anonimitāte garantēta.

Iepriekšējais rakstsIepazīsti kultūras un dabas mantojuma objektus, kas pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem
Nākamais rakstsAr sāpīgu atzīšanos klajā nācis Ufo