Otrdienas vakarā valdības pārstāvji ar premjeru Krišjāni Kariņu priekšgalā sasauca preses konferenci, kurā pastāstīja par jaunākajiem plānotajiem ierobežojumiem cīņā ar Covid-19.

Kā atzina Kariņš, mūsu veselības aprūpe nonākusi “kara medicīnas” situācijā, vidēji zaudējot 10 cilvēku dzīvības dienā. “Ceturtdien valdība lems par konkrētiem papildu ierobežojumiem cīņā ar Covid-19. Tie stāsies spēkā no pirmdienas, 21. decembra. Ierobežojumi neskars pārvietošanās brīvību. Tie būs balstīti uz VM sagatavotajiem priekšlikumiem un noteikumiem, kurus šodien vērtējām.”

Pamats ierobežojumiem paliek nemainīgs, tomēr būs jaunumi. Tie neskars pārvietošanās brīvību. Par vienu nedēļu, visticamāk, tiks pagarināts skolēnu brīvlaiks 1.-6. klasēm janvārī. Ceturtdien valdība lems par jauniem ierobežojumiem, kas stāsies spēkā 21.decembrī un būs spēkā trīs nedēļas.

 

“Analizējot cilvēku mobilitātes datus, jāsecina, ka veikalos apmeklētāju skaita kritums vērojams vien brīvdienās, kad ir ieviesti striktāki tirdzniecības ierobežojumi. Bet tieši kontaktu samazināšana ir efektīvākais veids, kā varam samazināt inficēšanās izplatību,” sacīja veselības ministre Ilze Viņķele. “VM sagatavotajā projektā piedāvājam pārskatīt tirdzniecības ierobežojumu apjomu, neskarot pārtikas, pirmās nepieciešamības preces, skolēnu brīvdienu pagarinājumu un visa veida aktivitātes slēgtās telpās, kas nav kritiski nepieciešamas, piemēram, sports, mēģinājumi.”

Jau vēstīts, ka pirmdien fiksēti vēl 587 inficēšanās gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, bet slimnīcās atrodas jau 841 cilvēks.

Iepriekšējais rakstsDiemžēl ļoti smaga avārija otrdienas vakarā notikusi Rīgā – VIDEO
Nākamais rakstsLaba ziņa tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri pēc eglītes nebrauks uz mežu