Natālija raidījumam “360TV ZIŅneši” atklājusi savus piedzīvojumus, kad darba darīšanās bija nepieciešams doties uz Baltkrieviju.

Sieviete atklāj, ka uz robežas automašīna aizturēta, un veiktas visādas dīvainas darbības. Valsts drošības dienests (VDD) aicina neceļot uz Baltkrieviju un Krieviju, jo pastāv risks būt savervētam.

“Varam apstiprināt, ka VDD ir ieguvis informāciju par Baltkrievijas specdienestu darbībām pret Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dažādu iemeslu dēļ ir ieceļojuši vai ilgstoši uzturas Baltkrievijas teritorijā,” ziņo VDD.

VDD uzsver pazīmes, kas saskarsmes laikā ar Krievijas vai Baltkrievijas specdienestu pārstāvjiem varētu liecināt par vervēšanas vai informācijas iegūšanas mēģinājumiem:

  • neierasti pastiprināta pārbaude un izjautāšana;
  • iztaujā persona civilajā apģērbā, nevis robežsardzes formā;
  • persona uzdod jautājumus, kas neattiecas uz robežsardzes kompetenci, piemēram, par situāciju Latvijas valstī, attieksmi pret notikumiem Ukrainā, Latvijā ieceļojušajiem kara bēgļiem, mūsu valsts sniegto atbalstu Ukrainai;
  • uzdod privātus jautājumus – par darbavietu, veicamajiem pienākumiem, finansiālo situāciju;
  • apsūdz kādā pārkāpumā vai noziegumā, cenšoties piespiest “sadarboties” apmaiņā pret atbrīvošanu no atbildības;
  • iedod telefona numuru, uz kuru zvanīt, nākamreiz ierodoties konkrētajā valstī.

VDD vērš uzmanību, ka ne vienmēr specdienesta darbinieka nolūks ir personas vervēšana. Nozīmīgu informāciju tas var iegūt arī vienkāršas sarunas laikā.

Plašāk skaties “360TV ZIŅneši” sižetā ŠEIT!

Iepriekšējais rakstsTraka avārija šorīt notikusi Salaspils tuvumā – VIDEO
Nākamais rakstsNoderīgi padomi sēņotājiem