Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes likumsargi oktobra beigās Rīgā aizturēja trīs personu grupu, kas tirgoja narkotikas, ievietojot sludinājumus saziņas vietnes “Telegram” kanālos. Veicot kratīšanas aizturēto personu dzīvesvietās un automašīnās, kopumā atsavināts 70 gramu kokaīna, 55 MDMA tabletes, 4 tabletes “xanax”, 1050 grami marihuānas un nauda. Tāpat atsavinātas vairākas luksus klases automašīnas, tostarp 100 000 eiro vērts spēkrats “Porsche Taycan”. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 4. biroja 2. nodaļas likumsargi, kas nodarbojas ar narkotisko vielu tirdzniecības apkarošanu interneta vidē, nonāca pa pēdām personām, kas, ievietojot sludinājumus saziņas vietnes “Telegram” grupās, Rīgas pilsētā tirgo dažāda veida narkotikas.

Policisti veica virkni operatīvo darbību, pēc kā naktī uz 25. oktobri Rīgā aizturēja 1997., 2001. un 2004. gadā dzimušus jauniešus. Jāpiemin, ka 2004. gadā dzimušais jaunietis sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Reaģēšanas biroja likumsargiem tika aizturēts brīdī, kad Rīgas pilsētā vadīja automašīnu “Porsche Taycan”, iespējams, atrodoties narkotisko vielu ietekmē. Pārējie aizdomās turētie jaunie vīrieši pirms aizturēšanas bija pārvietojušies ar spēkratu “Audi A7”. Aizdomās par narkotisko vai psihotropo vielu lietošanu visas personas tika nogādātas uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru ekspertīzes veikšanai, pēc kā ievietotas izolatorā.

Veicot kopumā desmit kratīšanu aizturēto personu dzīvesvietās – Imantas mikrorajonā un Rīgas centrā, kā arī vairākās automašīnās, policisti konstatēja un atsavināja 70 gramu kokaīna, 55 tabletes MDMA, 4 tabletes “xanax”, 2 nezināmas pagaidām izcelsmes tabletes, 1050 gramu marihuānas, svarus, pistolei līdzīgu priekšmetu un skaidru naudu – 4940 eiro un 100 sterliņu mārciņas. Tāpat konfiscētas vairākas automašīnas: “Porsche Taycan”, “BMW X5” un “Audi A7”.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Ja pēc ekspertīžu rezultātiem būs secināms, ka personas vadījušas automašīnas narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, kriminālprocess papildus tiks kvalificēts arī par šiem noziegumiem.

Aizturētie iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā. 1997. un 2001. gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet 2004. gadā dzimušajam jaunietim – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Iepriekšējais rakstsGaujas Nacionālajā parkā aiztur maluzvejnieku ar visu guvumu
Nākamais rakstsŅujorkā sācies sestais Baltijas filmu festivāls