2020. gada augustā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī  tika nogādāts vīrietis paskaidrojuma sniegšanai sakarā ar to, ka viņš Ventspilī, Saules ielā ēkai sabojāja logus. Vīrietis sniedza paskaidrojumu par izdarīto, kā arī sarunas laikā policijas amatpersonām norādīja, ka 2020.gada jūnijā ir nositis savu paziņu un ir gatavs parādīt vietu, kur apracis vīrieša līķi.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī par minēto faktu tika uzsākts kriminālprocess. Likumsargi devās uz vīrieša norādīto vietu, kur veicot atrakšanas darbus, tika konstatēts vīrieša līķis. Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2020.gada jūnijā Ventspilī, kopīgas alkohola lietošanas laikā starp šo vīrieti un viņa paziņu bija izcēlies konflikts. Konflikta laikā vīrietis vairākas reizes tīši izdarīja sitienus savam paziņam pa ķermeni, tajā skaitā  galvas, sejas un kakla rajonā, pēc kā atstājis cietušo  guļam, bet  kad pēc laika atgriezies, konstatējis viņa nāvi. Saprotot, ka savu paziņu ir nositis, vīrietis par notikušo izstāstījis citam savam paziņam, un viņi vienojušies, ka par notikušo neziņos Valsts policijai, bet vīrieša līķi apraks, ko arī nākamajā dienā kopīgi izdarījuši. Vīrieša līķis tika apraksts turpat netālu no vietas, kur bija norisinājies konflikts. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrota bojā gājušā vīrieša personība. Bojā gājušais bija persona bez noteiktas dzīvesvietas un ar saviem piederīgiem kontaktus neuzturēja,  tāpēc arī neviens iepriekš nebija ziņojis par vīrieša bezvēsts prombūtni. 

Vīrietis, kurš veicis minēto noziedzīgo nodarījumu jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā, ir sodīts un sodus izcietis par noziedzīgu nodarījumu, kas vērsts pret personas dzīvību, kā arī par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā.  Šobrīd aizdomās turētam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Savukārt otrs vīrietis, kurš palīdzēja noslēpt līķi, atzīts par aizdomās turēto par iepriekš neapsolītu  sevišķi smaga nozieguma slēpšanu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Savukārt par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu iepriekš neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais noziegums ir sevišķi smags, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

 

Iepriekšējais rakstsAr paziņojumu klajā nāk populārais veikalu tīkls “top!”
Nākamais rakstsBezdarbnieks Preiļos pēkšņi tiek pie lielas naudas summas