Pirms izmest zaļo skaistuli, kas tā priecējusi svētku laikā, der izlasīt šos padomus!

 

 

Egļu (un arī priežu) skuju sastāvā ir daudz ēterisko eļļu. Tām piemīt bakterocīda pretvīrusu iedarbība, kas šķidrina bronhu sekrētu, veicina atklepošanu. Skuju ekstraktus lieto dažādās ziedēs un gēlos. Tās izmanto deguna, kakla un mutes gļotādas slimību ārstēšanā, norāda farmaceiti. Laringīta vai angīnas gadījumā ar skuju novārījumu var skalot kaklu.

 

 

Arī terpentīna ziede, kas jau izsenis pazīstama kā līdzeklis plaušu slimību ārstēšanā, iegūta no skujām. Pateicoties skuju novārījuma iedarbībai, plaušu veselību atguvis arī 84 gadus vecais Jānis, kurš šo recepti pirmo reizi uzzinājis 1939.gadā, vēsta raidījums Bez Tabu.

 

 

Recepte:

 

 

Egles zariņus sagriež pirksta garuma gabaliņos. Piemet pilnu katliņu, vislabāk uzlej jau vārošu ūdeni (aptuveni glāze ūdens uz ēdamkaroti skuju) un vāra pusstundu. Kad novārījums remdens – izkāš. Protams, labāk izmantot svaigas skujas, tomēr Jāņa prakse liecina – pat, ja egle kādu nedēļu stāvējusi telpā, tās skujas vienalga satur visas vērtīgās vielas, tostarp dzelzi, mangānu, varu un hroma sāļus.

 

 

Iepriekšējais rakstsNo ārvalstīm radiem sūtītā nauda: VID nāk klajā ar paziņojumu
Nākamais rakstsNEDĒĻAS PLĀNS: labvēlīgās dienas tavam skaistumam un labsajūtai 2. – 8. janvāris