Vai tavās mājās ir daudz istabas augu? Vai zini, kuri no tiem ir vispiemērotākie un pat veselīgākie? Lūk, šie pieci augi palīdzēs ne vien vairot skābekli tavās mājās, bet arī attīrīs gaisu, ļaujot tev vieglāk elpot. 

Gaisa atsvaidzinātāji, jauni interjera priekšmeti un citas lietas, kas atrodas tavās mājās, var radīt kaitējumu gaisam, turklāt, ja telpas ir slikti vēdinātas, gaiss var kļūt pat toksisks. Telpaugi vairo skābekli un palīdz likvidēt gaisā esošās ķimikālijas, kas spēj izraisīt dažādas veselības problēmas. Iespējams, ir pienācis laiks izvēlēties kādu no šiem augiem.

 

Angļu efeja

english-ivy-costafarms.com_foto

Foto:Costafarms.com

Tā pieejama dažādās formās un veidos, stīgojas kā vīnogulājs, turklāt šis augs ir ļoti elastīgs dažādiem audzēšanas veidiem – to var audzēt iekaramajos grozos, zemos podos vai pat ļaut vīties gar sienām, vai augšup pa speciāli izveidotu stabu. 

 

Bambusa palma

bamboo-palm_artificialplantsandtrees.com_foto

Foto:Artificialplantsandtrees.com

Šis ir ne vien veselīgs, bet arī viegli kopjams augs – novieto to vietā, kur tam vismaz kādu brīdi dienas laikā uzspīd saule un regulāri aplaisti, lai tās zeme nav sausa.

 

Spatifīla

 

proflowers.com
proflowers.com

 

Šis kallu dzimtas augs jātur vietā, kur nepiekļūst tieši saules  stari, taču, ja noliksi to pārlieku tumšā vietā, tam būs vien zaļas lapas, bet nebūs ziedu. Jālaista ar vārītu, līdz istabas temperatūrai atdzesētu ūdeni. 

 

Lady palma

Lady_s_Palm_besthomeinspirations.com_foto

Foto:Besthomeinspirations.com

Šis augs attīra gaisu no dažādām kaitīgām vielām un putekļiem, turklāt ir ļoti izturīgs pret kukaiņiem. Palma ir viegli kopjama, taču jāuzmanās, lai nepārforsētu ar sāļiem un minerāliem – tad augam var sākt brūnēt lapas.

 

Gumijkoks

Rubber-Plant-In-India_competitioninfocus.com_foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto:Competitioninfocus.com

 

 

 

Galvenais, lai tas ir labi laistīts (bet ne pārliets) un apgaismots, citādi augam sāks birt lapas. 

 

 

Kurš no šiem augiem jau ir tavās mājās?

Iepriekšējais rakstsAtklāj savu vēsturisko izcelsmi: Kā? Aplūko pēdas!
Nākamais raksts3 jautājumi, ko uzdot sev, ja partneris ir tevi piekrāpis