Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu kontroli, vairākos vagonos konstatēja kontrabandas cigaretes. 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņas cigarešu bija paslēptas vagonos ar iesala, čuguna lietņu un stiepļu kravām.   VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērš 100 000 cigarešu kontrabandu 

 

2024. gada 1. aprīlī Indras muitas kontroles punktā muitas kinologs ar darba suni, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, vienā no vagoniem atklāja nedeklarētas cigaretes. Tās bija paslēptas kravā, starp maisiem ar iesalu. Konteinerā atradās 40 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Veicot kravas vilciena kontroli Daugavpils preču stacijā, sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām vakar muitas kinologs ar darba suni atklāja kontrabandas cigaretes divos vagonos ar čuguna lietņu kravu. Zem čuguna kārtas bija paslēpti vairāki iepakojumi ar cigaretēm. Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 20 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 28. martā Indras muitas kontroles punktā, veicot vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas konstatēja kontrabandas cigaretes, kas bija paslēptas stiepļu rituļos. Šī krava tika izmantota par slēptuvi 40 000 cigarešu “NZ Gold” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 22 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes – tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

VID Muitas pārvaldes amatpersonas novērš 100 000 cigarešu kontrabandu

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsNoskaidro, kāds ir tavs mīlas dzīves tips
Nākamais rakstsValsts vides dienests nāk klajā ar ziņu autoservisu īpašniekiem