Aizdomās par viltotu vakcinēšanas sertifikātu izsniegšanu aizturēta kāda Siguldas medicīnas iestādes darbiniece, kura “izpalīdzējusi” vismaz divām paziņām, izsniedzot Covid-19 sertifikātu, bez veiktas vakcinācijas. Par notikušo ierosināts kriminālprocess un šīs nedēļas sākumā visas trīs iesaistītās personas tika aizturētas. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās un ir aizdomas, ka varētu būt vēl citi gadījumi, kad personas ir saņēmušas šādus sertifikātus bez veiktas vakcinācijas. Valsts policija aicina pašām labprātīgi pieteikties Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknī, tādējādi paredzot iespēju sevi atbrīvot no iespējamās kriminālatbildības.

Šī gada 11. oktobrī Valsts policijā vērsās kāds iedzīvotājs ar aizdomām par personu, kura iespējams ieguvusi Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, nesaņemot vakcīnu. Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirknis nekavējoties ierosināja kriminālprocesu, lai šo informāciju pārbaudītu. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas virkne pārbaužu, kā arī pielietotas speciālās izmeklēšanas darbības, kas apstiprināja ziņotāja sniegto informāciju un ļāva nostiprināt nepieciešamo pierādījumu bāzi, lai šīs nedēļas sākumā aizturētu trīs negodprātīgās personas – sertifikāta izsniedzēju un divas tā saņēmējas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka kāda 1970.gadā dzimusi sieviete ieguvusi derīgu Covid – 19 vakcinācijas sertifikātu, nesaņemot vakcīnu. To viņai bez atlīdzības nodrošināja 1971.gadā dzimusī paziņa – Siguldas medicīnas iestādes darbiniece, kuras amata pienākumos ietilpst vakcinēto personu datu ievade sistēmā. Veicot kratīšanu šīs personas darba vietā, noskaidrots, ka šāda pretlikumīga datu ievade, par it kā gūtu vakcinācijas faktu, tikusi veikta par vēl kādu viņas paziņu – 1970.gadā dzimušu sievieti.

Pirmdien, 15.novembrī, Valsts policijas Siguldas iecirkņa amatpersonas aizturēja gan 1970.gadā dzimušo sievieti, par kuru Valsts policijā bija sākotnējā informācija, gan 1971.gadā dzimušo paziņu, kura veica sertifikāta izsniegšanu, savukārt 16.novembrī tika aizturēta otra 1970.gadā dzimusī sieviete, kuras nelikumīgo sertifikāta iegūšanas faktu policija atklāja jau esošās izmeklēšanas laikā.

Atbilstoši izmeklēšanas laikā gūtajiem faktiem un pierādījumiem, pret sievieti, kura veica pretlikumīgo datu ievadi par fiktīvo vakcināciju sertifikāta saņemšanai, kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 243.panta piektās daļas, par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, ja tas izraisījis smagas sekas vai, ja šīs darbības vērstas pret automatizētu datu apstrādes sistēmu, kas apstrādā informāciju, kura saistīta ar valsts politisko, ekonomisko, militāro, sociālo vai citu drošību. Sods par šādu nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Savukārt pret abām 1970.gadā dzimušajām sievietēm, kuras šo sertifikātu ieguva, ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275.panta pirmās daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Par šādu pārkāpumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Jāatzīmē, ka aizturētās personas strādāja dažādās darba vietās veselības nozares jomā un  jau šobrīd tām ir noteikts drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu. Visas trīs aizturētās personas izmeklēšanas laikā tika nogādātas uz antivielu noteikšanu un šobrīd ir saņemts pirmās aizturētās personas antivielu testa rezultāts, kurš ir negatīvs, kas apstiprina, ka persona ir nelikumīgi ieguvusi Covid-19 sertifikātu. Pārējām personām testa rezultāti vēl nav saņemti. Izmeklēšana kriminālprocesos turpinās.

Valsts policija vērš uzmanību, ka iespējamais soda apmērs par pretlikumīgu Covid – 19 sertifikātu izsniegšanu un saņemšanu ir visai bargs, tādēļ aicinām neiesaistīties tamlīdzīgos darījumos, tomēr, ja persona ir jau iesaistīta, aicinām pašiem labprātīgi pieteikties policijā un sadarboties ar izmeklētājiem! Atkarībā no konkrētās situācijas tiks izvērtēta likumā paredzētā iespēja atbrīvot šādas personas no kriminālatbildības. Sazināties ar policiju var, zvanot 110 vai rakstot e-pastu: vadiba@vp.gov.lv

Sabiedrība

LU profesore nosauc 4 iemeslus, kādēļ ir svarīgi vakcinēt bērnus – VIDEO

  Daudzas ģimenes gaida brīdi, kad varēs justies mierīgākas par saviem mazajiem bērniem, proti, paziņojumu, ka...

Turpmāk divreiz nedēļā testēs visus klātienē strādājošos, arī vakcinētos un pārslimojušos – VIDEO

  No 6. decembra visiem strādājošajiem, kas darbu veic klātienē un ir saskarē ar citiem cilvēkiem,...

“Es gribu, lai cilvēki saprot, ka nevajag ticēt antivakseru muļķībām. Mums tika “izskalotas” smadzenes.” Mediķi neticami glābj smagu pacienti

  Sieviete no Češīras atteicās no Covid-19 vakcinācijas. Vēlāk viņa piedzīvoja neapskaužamu notikumu ķēdi un nomira...

Tas ir jāredz: Magone izlēmusi remontēt māju saviem spēkiem

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ķērusies pie remontdarbiem un izlīdzas kā var, tapešu...

Devās uz Rīgu pie ārsta un paziņas… Jau nedēļu mīklaini pazudis sirmgalvis no Talsiem

  Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa amatpersonas meklē bezvēsts prombūtnē esošo 79 gadus veco...
NMPD

Ziņo par vēl 40 mirušiem Covid-19 slimniekiem, kopējais skaits pārsniedzis 4000

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāti 1293 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi, bet miruši vēl...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. novembris

  Veidi, kādos planētas sevi šodien pozicionēs būs ļoti labvēlīgi un optimistiski, tāpēc, visticamāk, šodien būs...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. novembris

  Šodien, visticamāk, beidzot sajutīsi savu nozīmi, taču neaizraujies ar savas ietekmes izrādīšanu. Piemērota diena, lai...
Foto:Tharunaya.co.uk

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. novembris

  Šodien tu vieglāk nekā parasti varēsi padarīt savus ikdienas darbus. Tava uzmanība un pacietība aizvien...
Deviant Art

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. novembris

  Šodien, visticamāk, tu kļūsi pārāk kritisks un kategorisks. Daudz radīsies dažādu secinājumu un būs vēlme...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 22. – 28. novembris

  Kārtējā nedēļa jau beigusies, sākas atkal nākamā. Kā izkārtojušās zvaigznes un, ko tas nozīmēs tieši...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. novembris

  Pirmajā dienas pusē var rasties pārlieku liels optimisms un nereālas cerības. Iespējams, tev būs nosliece...

Mājai un Dārzam

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši brīdinājumu par laika apstākļiem otrdien. Naktī no 22.11....

FOTO, VIDEO: Vietām Latvijā jau snieg; otrdienas rītā sniegs klās valsts lielāko daļu

  Pirmdienas pēcpusdienā vietām Kurzemē jau snieg, savukārt naktī un otrdienas rītā sniegs pārklās valsts lielāko...

Sinoptiķi sarūgtina ar jaunāko prognozi turpmākajām dienām

  Nedēļas sākumā Latvija atradīsies anticiklona ietekmē un gaidāms lielākoties skaidrs laiks, taču jau no otrdienas...