Tamponi daudzām sievietēm šķiet lielisks izgudrojums intīmajā higiēnā, taču vai zināji, ka tie var nodarīt arī lielu postu? Esi piesardzīga, lai nepieļautu kļūdu, kas gandrīz laupīja šīs jaunās sieviete dzīvību!
Amerikas Savienotajās Valstīs veikts pētījums, kas izzināja 739 sieviešu paradumus un tika atklāts, ka 42% no šīm daiļā dzimuma pārstāvēm ik mēnesi menstruāciju laikā izvēlas lietot tamponus nevis higiēniskās paketes. Un arī citviet pasaulē statistika ir līdzīga.
Ārvalstu mediji vēsta, ka viņu vidū ir arī divdesmit gadus vecā koledžas studente Emīlija Pankursta no Apvienotās Karalistes, kura pēkšņi nejutās labi, taču uzskatīja, ka tas ir stresa dēļ, kas viņu pārņēmis pirms atbildīgiem eksāmeniem.
Tā kā pašsajūta neuzlabojās, un jaunā sieviete jutās aizvien sliktāk, viņa sāka aizdomāties par sava veselības stāvokļa pasliktināšanās patieso iemeslu.
Izrādījās, ka viņa menstruāciju laikā izmantoja tamponu, tad aizmirsu par to un ievietoja vēl otru. Šo kļūdu skaidrojot ar stresu, ko piedzīvojusi ļoti intensīvajā mācību periodā. Viņa to apjauta vien deviņas dienas vēlāk, kad menstruācijas jau bija beigušās. Emīlija Pankursta pamanīja asiņainus izdalījumus, konstatēja, ka viņai ir uzpūties vēders, aizdomājoties, ka kaut kas nepavisam nebija kārtībā.
“Kad es beidzot sapratu, ka esmu pieļāvusi šo kļūdu, izņēmu tamponu un šausmās nodrebēju, jo tas bija melnā krāsā!” medijiem atklājusi jaunā sieviete.
Tomēr ar to viss nebeidzās. Dažas stundas vēlāk viņa sajutās aizvien vārgāka – tuvu ģībonim, sāka neskaidrāk izrunāt vārdus un nekavējoties tika nogādāta slimnīcā, kur atklājās, ka toksiskā šoka sindroma dēļ ir sākusies asins saindēšanās.
Šis sindroms ir reta, bet ļoti bīstama toksiska saslimšana, ko nereti saista tieši ar tamponu lietošanu. Ir pierādīts, ka no 100 000 sieviešu, kuras menstruāciju laikā lieto tamponus, 3 – 4 gadījumos attīstās toksiskā šoka sindroms, kā pazīmes var būt kāds no šiem vai vairākiem simptomiem: Pēkšņs drudzis, vemšana un caureja, galvas reiboņi, muskuļu sāpes vai vājums, ģībonis vai tuvs ģīboņa stāvoklis pieceļoties, dezorientācija, izsitumi, kas atgādina saules apdegumus uz plaukstām vai pēdām, ādas lobīšanās, galvassāpes, kakla sāpes, asins pieplūdums acīs, kā arī strauja asinsspiediena pazemināšanās.
Emīlija Pankursta slimnīcā pavadīja trīs dienas intensīvās aprūpes nodaļā, kur mediķi novērsa bīstamos postījumus viņas veselībai.
Šis stāsts mudina būt piesardzīgākām! Ielāgosim pašas, mācīsim un atgādināsim par to savām meitām, tuviniecēm un citām sev nozīmīgām daiļā dzimuma pārstāvēm, ka ārsti uzsver, ka ļoti būtiska ir savlaicīga un regulāra šī intīmās higiēnas līdzekļa nomaiņa, jo pretējā gadījumā sekas var būt pat letālas.
BrīvBrīdis.lv novēl jums rūpēties par sevi – būt veselām un laimīgām!