Ķieģeļu un baltā apšuvuma māja Austrumfelicianā, Luiziānā, izskatījās kā jebkura cita māja klusajā ielā. Pāris, kas tajā dzīvoja, Klejs un Šeila Flečeri, bija pazīstami ar kaimiņiem, un viņi bieži tika redzēti nākam un ejam; acīmredzot dzīvoja normālu dzīvi, dodoties uz un no darba, uz  veikaliem un baznīcu, vēsta britu mediji. Viņa tika atstāta nomirt uz dīvāna. Kāpēc viņas vecāki neko nedarīja?

Neviens nevarēja pat iedomāties šausmas, kas slēpjas aiz šīm sienām. Nevainīgā izskata māja patiesībā bija kļuvusi par kapeēm viņu 36 gadus vecajai meitai Leisijai Flečerei, kura gāja bojā šausminošos apstākļos.

Leisija nomira tur, kur viņa dzīvoja; uz netīra dīvāna pāra viesistabā. Viņas ķermenis sapuva turpat, kur tas gulēja, piesūcināts ar urīnu, fekālijām un citiem ķermeņa šķidrumiem, saļimis dīvānā, kas bija inficēts ar tārpiem.

Viņas līķis tika atklāts 2022. gada janvārī, kad Šeila piezvanīja East Feliciana 911 dienestam, lai paziņotu, ka viņas meita ir pārtraukusi elpot. Mediķi un policisti, kuri ieradās mājā, bija satriekti par atrasto notikuma vietā.

WBRZ galvenais izmeklēšanas reportieris Kriss Nakamoto telekanālam “Fox News” sacīja: “Tā bija ārkārtēja situācija. Kad sanitāri ieradās viņas mājā, viņi atrada viņu burtiski izkusušu dīvānā, kas bija klāts ar fekālijām, izskatoties tā, it kā viņas mati būtu gadiem ilgi nemazgāti, pilnībā atstāta novārtā… Viņa burtiski bija saaugusi ar dīvānu. Šajā laikā viņas vecāki tepat blakus dzīvoja normālu dzīvi. Es katru dienu saskaros ar nāvi. Un tas ir kaut kas tāds, ko es pat nevaru izmest no galvas. Smarža bija vienkārši šausmīga.”

Vēl satraucošāk ir tas, ka koka grīda zem dīvāna bija izliekusies no ķermeņa šķidrumu svara, un Leisijas autopsijā viņas vēderā tika atrasts dīvāna materiāls un izkārnījumi. Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki un izmeklētāji, kuri ieradās, sacīja, ka smārds, kas caurstrāvo māju, ir smarža, ko viņi nekad neaizmirsīs.

Nakamoto piebilda: “16 gadu laikā, kopš es te strādāju, es nekad neko tādu neesmu redzējis… Kad jūs domājat, ka cits cilvēks varētu atstāt mīļoto vai ģimenes locekli šādā situācijā… Tas patiešām liek jums vienkārši apšaubīt, kas ar viņiem notika.”

Šeila un Klejs Flečeri, kuriem sākotnēji tika izvirzītas apsūdzības otrās pakāpes slepkavībā, šonedēļ nepretendēja uz samazinātu apsūdzību slepkavībā. Šausminošais gadījums radīja sašutumu visā pasaulē, kopš pirms diviem gadiem tika atklāta viņu meita, kuru viņi apgalvoja, ka “viņi mīlēja līdz nāvei”.

Leisija bija parasts bērns, aizrāvās ar Disneja filmām un volejbolu, spēlējās ar kaimiņu bērniem un apmeklēja vietējo skolu. Bet, kad viņai bija 14 gadu, viņa sāka teju izvairīties no pasaules, un vecāki sāka viņu mācīt mājās.

Kaimiņš Roberts Bleids (59) pastāstīja DailyMail.com, ka pēdējo reizi redzējis Leisiju vingrojam ārpus savas mājas pirms vairāk nekā desmit gadiem. Citi kaimiņi uzskatīja, ka viņa ir precējusies un pārcēlusies.

Bet saskaņā ar Flečeru teikto, Leisijas sociālā trauksme un Aspergera sindroms lika viņai atteikties atstāt dzīvojamo istabu un pēc tam pat dīvānu. Viņi sacīja prokuroriem, ka ir nodrošinājuši viņai maltīti un ir uztaisījuši viņai improvizētu podiņu, taču viņa tā vietā izmantoja dīvānu vai dvieli. Viņi arī teica, ka viņai ir neiroloģiski traucējumi, ko sauc par “bloķētā sindroma sindromu”, bet Austrumfelicianas pagasta koroneris Dr. Evels Devits Bikhems III to atspēkoja.

Bikhems sacīja: “Es nezinu, no kurienes šis termins cēlies un no kāda avota tas cēlies. Visus savus praktizējoša ārsta gadus es nekad neesmu dzirdējis par šo terminu.”

Leisija, kura nāves brīdī svēra tikai 98 mārciņas (44 kg), bija pilnībā atstāta novārtā, un Bikhems nāves cēloni cita starpā atzīmēja kā badu.

Nolaidība izraisīja hronisku nepietiekamu uzturu, akūtu badu, nekustīgumu, akūtu čūlu veidošanos un osteomielītu, kaulu infekciju, kas galu galā noveda pie sepses, Bikhems pastāstīja Luiziānas ziņu kanālam WAFB un secināja, ka viņa vismaz 12 gadus ir gulējusi uz dīvāna.

Leisija tika atrasta gandrīz līdz pleciem aprakta dīvāna caurumā, ko gadu gaitā, acīmredzot, radījis viņas novājējušais ķermenis. Kaila, izņemot mazo krekliņu, viņas seju klāja lieli, sarkani plankumi, un ekskrementi bija izsmērēti pa visu ķermeni un matiem.

Viņas ķermeni klāja čūlas, kas bija tik dziļas, ka bija redzams kauls, un tiesu medicīnas patologs ziņoja par “kaulu atklātajā virsmā iestrādātiem tārpiem”, raksta “Daily Mail”.

Neskatoties uz to, Leisijas vecāki nekad nedomāja nodarīt pāri savai meitai, uzstāja pāra advokāts Stīvens Mūrs.

Pēc notiesāšanas, runājot ārpus tiesas zāles, viņš sacīja: “Jā, viņi bija nolaidīgi. Ir skaidrs, ka viņi bija nolaidīgi. Viņi viņu mīlēja līdz nāvei… Atskatoties uz to, rodas jautājums, kāpēc? Kā tas varēja notikt? Tas notika. Taču Šeilai vai Kleijam Flečeram nekad nebija neviena nodoma kaitēt savai meitai. Viņi mīlēja savu meitu ārkārtīgi stipri.

“2010. gadā vecāki devās uz ārsta kabinetu bez Leisijas un jautāja viņam padomu, ko darīt,” viņš teica. “Viņa arvien vairāk nevēlas iziet no mājas, nevēlas izkāpt no dīvāna, vienkārši ir pilnīga vientuļniece.”

Bikhems sacīja, ka ārsts lika viņas vecākiem atvest meitu uz slimnīcu, tomēr viņa nekad netika uzņemta un netika sniegta nekāda ārstēšana. “Flečeriem bija jābūt viņas aprūpētājiem. Tas ir šausmu filmas cienīgs scenārijs,” viņš piebilda.

Kad Bikhems ieradās mājā tajā šausminošajā janvāra dienā pirms diviem gadiem, viņš teica: “Vecāki bija virtuvē. Viņiem nebija paskaidrojuma. Es nedēļu nevarēju ēst un nedēļu raudāju.”

Flečeriem, kuri tagad ir atbrīvoti pret drošības naudu, jāgaida, lai uzzinātu savu likteni. Prokurori tiesas sēdē, kas paredzēta 20.martā, pieprasa maksimālo sodu uz 40 gadiem aiz restēm.

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X 

Iepriekšējais rakstsPrincis Harijs nācis klajā ar tiešu paziņojumu
Nākamais rakstsPusaudžu un pieaugušo akne – atšķirības, iemesli, ārstēšana