Mūsdienās mēs bieži dzirdam par sieviešu reproduktīvo veselību – tādas problēmas kā neauglība un libido zudums tiek apspriestas sociālajos tīklos, ar tām dalās pat spilgtākie viedokļu līderi, un sievietes tiek mudinātas meklēt profesionālu palīdzību. Tikmēr vīriešu reproduktīvā veselība bieži paliek ēnā, un daudzi vīrieši izvēlas ciest klusējot, nevis meklēt palīdzību. Vīriešu reproduktīvā veselība aptver plašu problēmu loku, kas var ietekmēt fizisko un emocionālo labsajūtu – no erektilās disfunkcijas līdz prostatas problēmām un seksuāli transmisīvajām infekcijām. Vīriešu reproduktīvā veselība: kāpēc meklēt palīdzību vēl joprojām ir tabu?

 

Vai runāt par to joprojām ir tabu?

Nav noslēpums, ka vīriešu pašizpausmes veidošanā liela nozīme ir sabiedrības normām un gaidām attiecībā uz vīrišķību. Kopš agras bērnības mācīts būt spēcīgam, vīriešu dzimums nelabprāt izrāda savu ievainojamību vai atzīst, ka viņam ir problēmas. Diemžēl veselības problēmas ir plaši izplatīta stigma, un problēmu paturēšana sevī var novest pie destruktīvām domām, neuzticības un smagiem pārdzīvojumiem.

Kad vīrieši atklāj savas jūtas, viņi parasti baidās tikt izsmieti vai noraidīti. Ir patiešām žēl, ja cilvēks kaunas atklāt problēmu pat savam partnerim. Piemēram, pretējā dzimuma sievietes var negatīvi ietekmēt vīriešu garīgo un emocionālo veselību, pat ja viņas nevainīgi izsmej vīrieti par īsu seksuālu kontaktu.

 

Vai sabiedrība ir pietiekami informēta?

Iespējams, esat pamanījuši, ka aicinājumi vīriešiem veikt reproduktīvās veselības pārbaudi parasti ir izvietoti lielveikalu sabiedriskajās tualetēs, kur tiem reti tiek pievērsta uzmanība. Vīrieši droši vien apmulstu, ieraugot šādu izkārtni kaut kur pilsētā, taču tieši tas liecina par izpratnes un izglītošanas trūkumu par šiem vīriešu veselības jautājumiem.

 

Kā es varu palīdzēt savam vīrietim rūpēties par savu reproduktīvo veselību?

Publicitātes foto

Diemžēl daudzi vīrieši neapzinās, ka viņiem ir visi nepieciešamie instrumenti, lai pārvarētu tādas problēmas kā erektilā disfunkcija, dzimumtieksmes trūkums utt. Šīs problēmas pirmām kārtām neprasa vērsties pie radiniekiem vai veselības aprūpes speciālistiem. Yesyes.lv rūpējas arī par vīriešu reproduktīvo veselību, piedāvājot produktus, kas potenciāli var stiprināt erekciju – meklējiet erekciju pastiprinošus krēmus un gelus veikalā yesyes.lv.

Lai veicinātu informētību, izglītību un atbalstu vīriešu reproduktīvajai veselībai, mums ir jāvērš uzmanība uz šo jautājumu un jāmudina vīriešus prioritāri rūpēties par savu veselību. Nopietnāku problēmu gadījumā, piemēram, neauglības vai seksuāli transmisīvo slimību gadījumā, ļoti ieteicams nekavējoties meklēt palīdzību, ko vīrieši ir pelnījuši tikpat lielā mērā kā sievietes.

 

Būsim brīvi no sabiedrības viedokļa

Bailes runāt un atklāti risināt šos jautājumus joprojām ir galvenais šķērslis, kas kavē vīriešus saņemt nepieciešamo palīdzību. Vīriešiem ir svarīgi saprast, ka reproduktīvās veselības problēmu risināšana nav vājuma pazīme, bet gan spēka un brieduma pazīme. Atklāta saruna ar veselības aprūpes speciālistu un regulāras pārbaudes var uzlabot dzīves kvalitāti, attiecības ar partneri un vispārējo pašsajūtu.

Tāpēc gan vīrieši, gan sievietes var sniegt nozīmīgu ieguldījumu atklātības, izglītošanas un atbalsta kultūras veicināšanā vīriešiem, apstrīdot stereotipus un laužot tabu. Galu galā šī atklātības kultūra atvieglos vīriešiem meklēt nepieciešamo palīdzību un dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi.

Vīriešu reproduktīvā veselība: kāpēc meklēt palīdzību vēl joprojām ir tabu?

 

Iepriekšējais rakstsHoroskops pēcsvētku nedēļai: 1.-7. aprīlis (2024)
Nākamais rakstsKā pasargāt sevi no ērcēm pavasarī?