Pārliecinies vai zināji šos faktus par vienu no centrālajiem Ziemassvētku tēliem.

Pasaulē viņu pazīst dažādi, gan kā Svēto Nikolasu, Svēto Niku, Ziemassvētku tēvu, Melno Pēteri, Krisu Kringlu, Pēru Noelu, La Befanu, Sinterklaasu, vienkārši Santu utt.

Heres-Come-Christmas-Santa-HD-Wallpapers

Foto:Hdwallpapersinn.com

 

Pirms mums tik ierastā Ziemassvētku vecīša kostīma, kas ir sarkanā krāsā, sākotnēji tas bija zaļš vai violets.

 

2726631-GreenSanta

349bb3fc3270fbae2424cb6acacdd070

Foto:Christmasgifts.com

 

Pateicoties laika zonu atšķirībām, vecītim ir 31 stunda laika, lai Ziemassvētku vakarā nogādātu dāvanas visiem pasaules bērniem.

gift-present-valentines-christmas-idea-hands-give-easter-birthday

Foto:Ayay.co.uk

 

Lai paveiktu savu būtiskāko uzdevumu, viņam ir jāpārvar ~ 510,000,000 km, ar ātrumu ~ 2896.8 km sekundē.

Santa_Claus_Sleigh_Reindeer_Flying

Foto:Talismancoins.com

 

Sarkanajā kostīmā tērptais vīrs bija vecpuisis līdz pat 19. gadsimtam. Pirmo reizi viņa kundze pieminēta 1849. gadā sarakstītajā Džeimsa Rīsa īsajā stāstā Ziemassvētku leģenda (A Christmas Legend).

few

Foto:Thescandalmagazine.com

 

Uzskata, ka Coca – cola bija pirmais uzņēmums, kas izmantoja Ziemassvētku vecīša attēlu mārketinga un reklāmas nolūkos. Tas bija 1931. gadā mākslinieks Haddona Sandbloma radītais zīmējums. Tomēr ir pierādījumi, ka jau 1915. gadā Ziemassvētku simbolu reklāmā izmantoja Amerikas dzērienu uzņēmums White Rock Beverages Company, lai šādi reklamētu savu minerālūdeni. Tomēr nešaubīgi tieši Coca – Cola padarīja Ziemassvētku vecīša attēlu tik populāru!

sf1915web

Foto:Whiterocking.com

lg_santa_kids_1964

Foto:Packworld.com

 

Ziemassvētku vecīša atrašanās tirdzniecības centros, kur bērni var iesēsties viņam klēpī un izteikt savu svētku vēlēšanos ir ~ 123 gadus sena tradīcija. Viss aizsākās 1890. gadā, kad uzņēmējs Džeims Edgars, mārketinga nolūkos, pārģērbās par šo tēlu sev piederošajā veikalā Brokstounā, Masačūsetā. Tā bērnu pievilināšanas tradīcija rotaļlietu veikaliem bija dzimusi! Pats Edgars gan savu rīcību pamatoja ar visdziļāko mīlestību pret bērniem un vēlmi iepriecināt viņus, maģisko Ziemassvētku vecīti no Ziemeļpola pietuvinot viņu mājām.

rochester-duffy-mcinnerney-santa

Foto:Packworld.com

 

2007. gada Ziemassvētku vakarā grupa kirgīzu alpīnistu veica pārgājienu, lai noslēgtu to ar oficiālu vārda došanas ceremoniju kalnam. Interesanti, ka ideju ierosināja Zviedrijas loģistikas uzņēmums, uzsverot, ka šī vieta ir lieliski piemērota, lai vecītis no tās sāktu savu ceļojumu pie bērniem visā plašajā pasaulē, protams, galvenais mērķis bija valsts tūrisma nozares veicināšana. Tajā pašā gadā Kirgizstānas galvaspilsētā – Biškekā 30. decembrī ieviesa Ziemassvētku vecīša festivāla tradīciju. Savukārt, 2008. gads tika oficiāli pasludināts par Kirgizstānas – Ziemassvētku vecīša gadu.

Kyrgyzstan-mountains_in_summer_panorama

Foto:Funtofuct.com

 

Kanādā Ziemassvētku vecītim ir pašam savs pasta kods: HOH OHO.

image

Foto:Thebigredbox.co.uk

 

Vai zini vēl kādu faktu?

Iepriekšējais rakstsNeparasti fakti par Ziemassvētkiem. Vai zināji tos?
Nākamais raksts16 neparasti Ziemassvētku Ginesa rekordi. FOTO apskats