Tā kā līdz Ziemassvētkiem ir palikušas tikai dažas nedēļas, daudziem cilvēkiem ir patīkamas svētku rūpes. Kamēr vieni meklē interesantāku veidu, kā izrotāt eglīti vai atjaunot esošos traukus, citi jau meklē Ziemassvētku dāvanas. Tādēļ veikala „Formadore“ pārstāvji vienojās padalīties ar to, ko cilvēki parasti iegādājas, gatavojoties Ziemassvētkiem, kā arī ar populārākajām Ziemassvētku precēm, kas atrodamas viņu sortimentā. 

 

Sāksim ar mazākajām lietām

Veikala pārstāvji ievēro, ka viena no pēdējā laikā populārākajām Ziemassvētku precēm – adventes kalendāri. Pēc viņu domām, šī tendence vērojama visā Centrāleiropā un Austrumeiropā. Jaunā tirdzniecības žurnāla „Retail Times“ pētījumā atklājies, ka pusotra mēneša laikā adventes kalendāru pārdošanas apjomi pieauguši pat 3 reizes, salīdzinot ar ierasto periodu.

Tiesa, cilvēki arvien biežāk līdz Ziemassvētkiem vēlas laiku skaitīt nevis vienkārši iztinot šokolādes konfektes no papīrīšiem, bet gan izvēlas ko interesantāku. Vispopulārākais veikalā „Formadore“ ir tējas adventes kalendārs. Šo komplektu cilvēki izvēlas ne tikai sev, bet arī kā siltu, mīļu dāvanu radiem vai kolēģiem. Mazo mājinieku vidū arvien populārāki kļūst arī citi adventes veidi – piemēram, tādi, no kuriem var izņemt rotaļlietas.

 

Lielajiem gada svētkiem tiek atjaunoti esošie trauki

„Formadore“ pārstāvji pamana, ka pirmssvētku periodā pieaug arī šķīvju, glāžu un citu trauku pārdošanas apjomi, jo cilvēki gada skaistākos svētkus vēlas sagaidīt skaisti un stilīgi. Tāpēc veikala sortimentā ir ekskluzīvi šķīvji, glāzes, servēšanas trauki un instrumenti. Viss sortiments atspoguļo šī gada tendences.

Šogad ārkārtīgi populāras ir bagātīgas, tā sauktās dārgakmeņu krāsas: burgundijas rubīna, safīra zilās, smaragdzaļās glāzes. Starp populārākajām ir 20. gs. 20. gadu, kas pazīstamas arī kā „Gatsby“ stila plakanās šampanieša glāzes. Tiesa, ja iepriekš dominēja kristāls un vienkāršais stikls, tad šogad populārākās ir krāsainā stikla „Gatsby“  glāzes.

Tie, kas vēlas atjaunot savus servēšanas piederumus un šķīvjus, šogad izvēlējušies šķīvjus, bļodas un instrumentus, kas dekorēti ar dārgmetālu krāsām – teiksim, zeltu vai sudrabu.

Taču, ja nepatīk spīdīga greznība un krāsaini trauki, var izvēlēties arī minimālismu, kas arī šogad iekarojis pircēju sirdis. Starp populārākajiem minimālisma produktiem ir trauki un interjera detaļas tumšās, zemes vai pat cementa krāsās.

 

Dekoru tendencēs valda papīrs un spīdumi

Tiem, kuri vēlas Ziemassvētkos mājokli iekārtot ļoti moderni, jāmeklē divas šķietami nesavienojamas lietas – dabiskums un greznības krāšņums. Šogad ilgtspējības un ekoloģijas nozīme noteica, ka viens no populārākajiem Ziemassvētku rotājumiem ir papīrs. Tās var būt eglīšu rotaļlietas vai galda rotājumi, kas var aizstāt tradicionālo Ziemassvētku vainagu.

Taču ar tiem roku rokā iet vēl viena tendence – „viss, kas spīd“. Tās var būt zelta pogas vai spīdoši eglīšu galotnes rotājumi. Šogad modē atgriežas arī greznas, stikla eglīšu rotaļlietas – galu galā, kas gan vairāk atgādina eleganci, ja ne tās. Tiesa, klasiskās bumbas izvēlēties nav obligāti. Dažas no populārākajām stikla rotaļlietām šogad ir spilgtas krāsas stikla augļi.

 

Dāviniet ko tādu, ko cilvēks patiešām izmantos

Savukārt, izvēloties Ziemassvētku dāvanas, labāk sekot nevis tendencēm, bet gan radu vai draugu vēlmēm un interesēm. Tādā veidā jūs zināt, ka cilvēki no tām patiešām gūs labumu. Apsveriet, kas ir svarīgi personai, kurai dāvināt dāvanu.

Ja viņam ļoti patīk darboties virtuvē un pavadīt laiku mājās ar draugiem, varat uzdāvināt jauku, stilīgu krūzi, servējamo šķīvi vai pat veselu trauku komplektu. Bet, ja šim cilvēkam ļoti patīk izrotāt un kopt savu mājokli, varat uzdāvināt kādu ļoti īpašu puķupodu, vāzi vai grāmatplauktu – tieši tādus varat atrast „Formadore“ veikalā.

Nav noslēpums, ka viena no labākajām dāvanām – elektroniskās ierīces. Tātad, ja esat gatavs tērēt vairāk naudas Ziemassvētku dāvanai, varat pārsteigt savu mīļoto ar jaunu, greznu blenderi, sulu spiedi vai kafijas aparātu.

Ja dāvanu meklējat kolēģim, tad nenošausiet garām ar kaut ko tādu, kas palīdzētu radīt mājīgumu viņa mājās, īpaši aukstajos ziemas vakaros – piemēram, mājas aromātu vai interesanta dizaina sveci, kas var kļūt arī par lielisku dekoru.

Dabas mīļotāji un vides cienītāji būs priecīgi saņemt ilgtspējīgu dāvanu – atkārtoti lietojamu maisiņu, metāla ūdens pudeli vai termosa krūzi, kas noteikti noderēs garajās ziemas pastaigās.

Iepriekšējais rakstsHoroskopa zīmes, kurām DECEMBRIS būs īpaši labvēlīgs
Nākamais rakstsJau zināmi 2024./2025. mācību gada sākuma, beigu un brīvdienu laiki