Trešdaļa jeb 230 tūkstoši vieglo automašīnu neiziet CSDD tehnisko apskati ar pirmo reizi. Tas ir daudz vai maz? Vai tas ir saistīts ar to, ka Latvijas autoparks nav no jaunajiem? Vidējais tā vecums jau vairāku gadu garumā ir 14 gadi. Ko par šo visu saka auto eksperti un autoservisu speciālisti, dodas noskaidrot “360TV ZIŅneši”. Zināms, kādēļ trešdaļa vieglo automašīnu neiziet CSDD tehnisko apskati ar pirmo reizi

Nenoregulēti lukturi, rūsa, bojājumi balstiekārtā un bremžu sistēmās – tie ir galvenie iemesli, kāpēc vieglās automašīnas neiziet tehnisko apskati. Rekords esot četrpadsmit defekti pēc tehniskās apskates apmeklējuma –  tieši tāda auto īpašnieks bija ieradies uz remontdarbnīcu, kurš nebija izgājis šo valsts pārbaudi CSDD, pastāstīja servisa vadītājs Mārtiņš Logins.

Viņaprāt, tendence, kas tiek fiksēta CSDD, ka trešdaļa jeb 355 tūkstoši vieglā autoparka nenokārto ar pirmo reizi tehnisko apskati, ne par ko iepriecinošu neliecina.

Viņš iesaka laikus vērsties remontdarbnīcā un rūpīgāk pievērst uzmanību skaņām vai trokšņiem, ko izdod spēkrats. Ik gadu tehnisko apskati iziet vidēji 890 tūkstoši vieglo transportlīdzekļu. No tiem 40% nākas braukt uz servisu un kārtot to atkārtoti. Nereti autovadītāji tehnisko apskati izmanto arī kā iespēju pārliecināties par transportlīdzekļa tehnisko stāvokli.

10% automašīnu neiziet tehnisko apskati arī ar otro reizi. Ja paskatās uz Eiropas autoparku, tad vidējais auto vecums arī nav jauns- virs 10 gadiem, bet tas gan nenozīmē, ka šādas mašīnas nav drošas. Jo katrs transportlīdzeklis ir ļoti individuāls, un tā tehniskais stāvoklis ir atkarīgs no lietošanas biežuma, autovadītāja braukšanas stila un kā viņš rūpējas par savu auto.

Ko eksperti iesaka, lai izvairītos no tehniski bojāta auto iegādes, skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsPatīkamas vēstis izplatījis tirgotājs “Maxima”
Nākamais raksts“Vai tad tā var būt?!” Ogrēniete 50 eiro vietā laimē prātam neaptveramu naudu