Augusta turpinājumā rīdziniekiem un pilsētas viesiem sarūpētas bezmaksas kultūras norises dažādās apkaimēs, prieka mirkļu parkos un galvaspilsētas centrā. Tur gaidāmi skanīgi koncerti, radošās darbnīcas, dzejas lasījumi, drosmīgas sarunas, performances un izzinošas ekskursijas, informē Rīgas dome.

Dzeja, “Eolikas” koncerts, izzinošas lekcijas un drosmīgas sarunas

Trešdien, 10. augustā, no plkst. 18.00 Viesturdārzā interneta žurnāls “Satori” aicina interesentus tikties pie arkas, lai kopīgi klausītos dzeju un prozu. Ar jauniem un iepriekš nedzirdētiem tekstiem uzstāsties pieci lasītāju iemīļoti un kritiķu atzīti autori. Stāstus lasīs tādi rakstnieki kā Andris Kalnozols, Kristīne Želve un Svens Kuzmins, bet dzeju – Ivars Šteinbergs un Anna Auziņa. Lasījumus vadīs “Satori” galvenais redaktors Henriks Eliass Zēgners.

Ceturtdien, 11. augustā, no plkst. 20.00 ikviens varēs baudīt mūziku Vērmanes dārza estrādē, kur sestajā prieka mirkļu parku koncertā uzstāsies latviešu estrādes leģenda – grupa “Eolika”.

Tāpat šajā dienā Mazjumpravas muižā būs iespēja piedalīties kultūrvēstures lekcijā kopā ar Edvardu Šmiti. Tās laikā būs iespēja iepazīt Rīgu un tās apkaimi kā mākslinieku iedvesmas avotu.  Dalībnieki aplūkos Mazjumpravas muižas dzirnavu ēku un dzirdēs stāstījumu par to. Paši mazākie apmeklētāji aicināti darboties  atraktīvās prieka darbnīcās, bet zinātkārie – iepazīt Rīgas un Latvijas vēsturi caur izzinošām lielformāta spēlēm. Līdzīgas norises gaidāmas arī piektdien, 12. augustā, ko papildinās pasaules mūzikas koncerts “Jakob Noiman Festival Band” izpildījumā.

Aktīvai atpūtai, radošām nodarbēm un atmiņu kinolentei par Rīgas neatkarības kaujām Mazjumpravas muižā būs veltīta sestdiena, 14. augusts, kas ļaus iejusties senākos laikos un izprast, kā rīdzinieki veidoja savu vidi un ikdienu, cik augstu vērtēja mūsu galvaspilsētu. Ikviens varēs iemēģināt roku minigolfā un vizuālās mākslas darbnīcās, savukārt ģimenes un draugu komandas aicinātas izmēģināt spēkus lielformāta Rīgas veidošanas un kultūrvēstures izziņas spēlē.

Tikmēr Nordeķu parkā šīs nedēļas nogales aktivitātes ir paredzētas apkaimes attīstībai. Tur notiks iedzīvotāju forums “Nordeķu kongress”, ko pavadīs sabiedriskai aktivitātei un līdzdalībai veltīta norišu programma, iedzīvinot  drosmes ideju telpā. Sestdien gaidāmas sarunas, intervijas, meistarklases, radošās darbnīcas, runu performance un operfilma “Baņuta”. Savukārt svētdien norisināsies Nordeķu kongress, badmintona turnīrs, Danielas Vētras intervence un Ukrainas mākslinieces Darjas Kalašņikovas performance. Pasākuma izskaņā – Imanta Kalniņa dziesmu koncerts, piedaloties grupai “Ezeri”, Olgai Rajeckai, Kristīnei Pāžei un Rūdolfam Macatam.

Īsfilmas, koncerti, multimediāla pastaiga un citi kultūras notikumi galvaspilsētā šonedēļ

Otrdien, 9. augustā, Tallinas ielas kvartālā apmeklētāji aicināti noskatīties īsfilmu izlasi “Laiks ballītei”. Tajā apkopotas Baltijas režisoru spēcīgākās īsfilmas, kas sniedz ieskatu Baltijas īsfilmu scēnā.

Trešdien, 10. augustā, Bolderājā, Gaigalas ielā 3, skanēs koncertprogrammas “Dzīve kā dziesmu svētki” laikā izskanēs koru dziesmas, latviešu tautasdziesmas un populārākās dziesmas, kas izpildītas bērnu un jauniešu dziesmu un deju svētkos. Koncertā piedalīsies mūziķe Katrīna Dimanta ar grupu. Tikmēr mākslas centrs “NOASS” starptautiskā video un laikmetīgās mākslas festivāla “Ūdensgabali” laikā AB dambi pārvērtīs par kustīgā attēla epicentru, aicinot iepazīt jaunākās tendences video mākslas pasaulē.

Ceturtdien, 11. augustā, Āgenskalnā, Jaunatnes dārzā, apkaimes iedzīvotāji un cienītāji varēs klausīties un dalīties stāstos par Āgenskalnu. Pasākumā piedalīsies LU LFMI pētnieks Dr. philol. Gatis Ozoliņš, kurš šobrīd vāc dažādu Pārdaugavas apkaimju stāstus, kā arī “Vides Filmu studijas” pārstāvis, lai dalītos pieredzē par raidījuma “Atslēgas” veidošanu, kura sērijas par dažām nozīmīgām Pārdaugavas ēkām būs iespēja arī noskatīties. Pēc stāstu vakara izskanēs kamermūzikas programma “No krēslas līdz rītausmai”.

Piektdien, 12. augustā, Arkādija parkā varēs doties multimediālā pastaigā “Nakts parkā”, kur gūt interaktīvu skaņas un gaismas pieredzi. Savukārt Ziedoņdārzā metālpūšaminstrumentu kvintets “BRASS.EDU” muzikālajos priekšnesumos brīvā dabā  ikvienam piedāvās ieslīgt kaisles, mīlestības un svinga laika mūzikas atmosfērā.

Sestdien, 13. augustā, Lucavsalas atpūtas parkā kopīgā muzikālā performancē apvienosies Latvijā spilgti un pazīstami mūziķi, diksilenda “Sunny Groove Dixie” sastāvā, pievienojoties džeza dziedātājai Martai Montai Zūdiņai un 20-30. gadu stila deju pārim Asnatei Riksei un Kārlim Kemleram. Tikmēr Čiekurkalna 1. līnijā 64 DJ Toms Grēviņš čiekurkalniešus un ciemiņus no tuvām un tālākām Rīgas apkaimēm aicina uz Dārza svētku pikniku un zaļumballi.

Svētdien, 14. augustā, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā visas dienas garumā notiks festivāls “Zelta ritmi”, kur apmeklētāji varēs iesaistīties lekcijās, radošās darbnīcās un baudīt koncertu. Tajā uzstāsies dažādi senioru kolektīvi, kopā pulcējot vairāk nekā 200 skatuves mākslinieku. Koncerta laikā gaidāmi konkursi ar balvām, savukārt noslēgumā uzstāsies tautā iemīļotā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”.

Rīgas dzimšanas dienas pikniks Vecrīgā un apkaimju svētki

Sestdien, 20. augustā, Vecrīgā svinēs Rīgas 821. dzimšanas dienu. Svētku piknikā gaidāmi balkonu koncerti un “Drosmīgo dziesmu svētki” Doma laukumā un “tostu tornis” Rātslaukumā, izskanēs “ceļojošie koncerti”, norisināsies gardākās kūkas un skanīgāko smieklu konkursi, dzejas lasījumi, gidu cīņas, publiska atzīšanās mīlestībā un citas priekpilnas norises, kas aicinās viesus uzdrīkstēties un baudīt kopā būšanas prieku. Svētku piknika cienastu ikviens būs aicināts atnest pats vai iegādāties tuvumā esošajās kafejnīcās un pie tirgotājiem.

Tāpat sestdien, 20. augustā, Imantā, Purvciemā un Pļavniekos norisināsies apkaimju svētki, kur visas dienas garumā ir gaidāmi muzikāli priekšnesumi, radošās darbnīcas profesionālu mākslinieku vadībā, vērtīgas sarunas, apkaimes izziņu veicinošas aktivitātes, ielu sporta paraugdemonstrējumi un treniņš, dienesta suņu šovs, klejojoša izrāde ģimenei un bērniem, cirka meistarklases, ziepju burbuļu šovs un vēl daudz kas cits.

Rīgas vasaras kultūras programmu parkos un apkaimēs realizē pašvaldība sadarbībā ar dažādām nozares organizācijām un biedrībām. Plašāk ar kultūras pasākumiem var iepazīties tīmekļvietnē https://vasara.riga.lv/

Programma pakāpeniski tiek papildināta, iekļaujot arī pašvaldības finansēšanas konkursos atbalstītos projektus. Kultūras pasākumiem Rīgā var sekot līdzi arī Facebook lapā “Rīgā notiek”.

Sabiedrība

BMW vadītājs rīkojas nepiedodami – notikusi milzīga nelaime, draud līdz 10 gadiem cietumā

  Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par ceļu satiksmes negadījumu šī gada 19. augustā Rīgā, Maskavas...
pixabay.com

Strādnieks Engures pusē vienā rāvienā atrisina problēmu, kā ziemā samaksāt bargos rēķinus

  Šī gada septembra sākumā 43 gadus vecs kokapstrādes operators no Engures laimējis 10 000 eiro Simtgades loterijā. Laimīgā momentloterijas...

Šonakt Pierīgā risinājušies traģiski notikumi

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 4. oktobra plkst. 6.30 līdz 5. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Pie Uģa Kuģa ierodas no mobilizācijas Krievijā bēgošs vīrietis

  Šovā "Ģimene burkā" Kuģi dod naktsmājas ticības brālim no Krievijas, kurš, baidoties no mobilizācijas, pametis...

Agritai ģimenes pabarošanai uz nedēļu paliek 10 eiro dienā – ko vispār iespējams nopirkt?!

  Bindru ģimene saņēmusi šova "Ģimene burkā" skatītāju uzdevumu – nedēļu iztikti par eiro 10 dienā....
Foto:Pexels.com/George Becker/CC

Diemžēl trešdiena sākusies ar skumju vēsti

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 91 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietušas 16 personas un viena gājusi...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. oktobris

  Šodien nevajadzētu pārlieku nopietni pieķerties dažādām lietām un ieteikumiem. Neviens cits labāk par tevi pašu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šonedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...