Populārais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas savā interneta blogā stāsta par septembra mēnesī gaidāmo.

Ticējums saka, kāds laiks septembrī, tāds būs arī martā. Ja septembrī ir pērkona negaiss, tad ap Ziemassvētkiem būs daudz sniega. Ja septembris silts, tad būs vēla ziema un maz sniega. Savukārt jauks septembra sākums paredz jauku rudeni. Ja septembrī daudz miglainu dienu, martā būs daudz sniega.

Šogad sauss vasaras sākums un ar nokrišņiem bagātas dienas vasaras otrajā pusē paredz bagātu un jauku rudeni. Ticējums saka, kāds 1. septembris, tāds viss rudens, bet jo īpaši tā pirmais mēnesis. Ja 1. septembris iesākas ar sliktu dienu, tad viss rudens būs slikts. Ja iesākas ar labu, tad būs labs. To, ka septembris un rudens rādās būt, salīdzinoši silts un jauks, norāda arī pagājušais saulainais Labrencis (10. augusts) un ziediņi ievas zaros Bērtuļos (24. augusts).

Atbilstoši nozīmīgajām dienām janvārī un martā, kas raksturo septembri, kopumā Silu mēnesis rādās būt mērens gan nokrišņu, gan temperatūru ziņā.

Miķeļu mēneša pirmajā pusē, pārsvarā līdz Mazajai Mārai (8. septembris) saule mīsies ar mākoņiem, lielākoties sauss un mēreni silts. Nokrišņi īslaicīgi. Temperatūra šajā laikā plus 17, plus 22 grādi. Vēlāk sauss un daždien pat vasarīgi silts, kad temperatūra dienas otrajā pusē var sasniegt plus 25 grādus. Tas varētu būt atvasaras cienīgs laiks.

Mēneša vidū palielināsies nokrišņu iespējamība, kļūs vēsāks un temperatūra robežās no plus 15 līdz plus 22 grādiem. Ap Rudens Vēju dienu (17. septembris) arī vējaināks.

Septembra otrajā pusē laika apstākļi mainīgi. Sausākas un saulainākas dienas mīsies ar īslaicīgu nokrišņu dienām un dzestrām naktīm. Dzelzu nedēļā (no 22. septembra līdz 29. septembrim) laikapstākļi var strauji mainīties uz īsti rudenīgiem. Temperatūra dienas laikā robežās no plus 12 līdz plus 17 grādiem. Naktis vēsas un dažviet rudens salnas. Nokrišņi īslaicīgi, bet reizēm stipri. Ap Miķeļiem (29. septembris) un tālāk oktobrī vairāk dienu ar mākoņiem, miglu un nokrišņiem. Temperatūra šajā laikā robežās no plus 13 līdz plus 18 grādiem.

Iepriekšējais rakstsMagone publiski parāda savu jauno izredzēto
Nākamais raksts9 interesanti fakti par vīrieša mantību