Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22. septembra plkst. 6.30 līdz 23. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 49 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 34 uz glābšanas darbiem, bet trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 20.00 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Ziemera pagastu, kur Alūksnes ezerā apgāzusies laiva ar diviem cilvēkiem, no kuriem, saskaņā ar pieteicēja sniegto informāciju, vienam bija izdevies aizpeldēt līdz saliņai, bet otrs cilvēks neesot redzams. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz saliņai un cilvēku nogādāja krastā, kur nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Apsekojot ezeru kopā ar pašvaldības aģentūras darbiniekiem un laivu, atrasts bojāgājušais un nogādāts krastā. Darbs notikuma vietā noslēdzās neilgi pirms desmitiem vakarā.

Vakar Augšdaugavas novada Vaboles pagastā no ūdenstilpes izcelts bojāgājušais, kurš nodots Valsts policijas darbiniekiem. Kopumā šogad no ūdens izcelti jau 79 miruši cilvēki.

Plkst. 14.54 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Emīla Dārziņa ielu Jelgavā, kur kur vienstāva dzīvojamā mājā pie krāsns dega sadzīves mantas un siena 4m2 platībā un nostrādāja dūmu detektors. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Darbs notikuma vietā noslēdzās pēc pusstundas.

Izglābšanās ugunsgrēkā ir atkarīga no savlaicīgas nelaimes pamanīšanas, kā arī ātras un pareizas rīcības. Ugunsgrēku savlaicīgi pamanīt palīdz dūmu detektors, kas ar skaļas skaņas palīdzību informē par izveidojušos sadūmojumu, tādējādi sniedzot iespēju savlaicīgi evakuēties no mājokļa un informēt ugunsdzēsējus glābējus par notikušo. Izceļoties ugunsgrēkam, nekavējies – evakuējies un zvani 112!

Plkst. 18.37 VUGD saņēma informāciju, ka Saldus novada Kursīšu pagastā mežā ir apmaldījušies divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ieslēdza autocisternas skaņas signālu un cilvēki, ejot tā virzienā, iznāca no meža. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.19.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, sodrēji ēkas dūmvadā, trīs vieglās automašīna, neapsaimniekota ēka, garāža un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Iepriekšējais rakstsPazudušo rīdzinieku izdevies atrast!
Nākamais rakstsPrincim Harijam pēc karalienes nāves ieteikts krasi mainīt savus plānus