Vienmēr smaidīgais Maxima kasieris Mārtiņš Plāsis bija pēdējais, ko glābēji naktī uz 2013. gada 22. novembri Zolitūdē iznesa no veikala drupām dzīvu. Puisis aukstumā un pilnībā saspiests zem betona plāksnēm bija pavadījis deviņas stundas. Kā tagad klājas Mārtiņam?

Izdevums “Privātā dzīve” pirms gada rakstīja, ka nu puisim, kurš aizvien turpina atlabt no pārdzīvotajām šausmām, ir labs darbs draudzīgā kolektīvā , kas viņam patīk. Puisis mīl remontēt tehniku – mašīnas, motociklus, kvadraciklus, velosipēdus – kas ir labs treniņš viņa pirkstiem. Mārtiņš savā īpašumā ieguvis un saremontējis automašīnu “Volga”, tomēr tālāki braucieni pašreiz jāatliek – traģēdijā sadragātās rokas un kāja pie slodzes nogurst ātri. Uz darbu gan viņš dodas ar auto. Tāpat ik pa laikam Mārtiņš dodas uz “Vaivariem”, lai izietu rehabilitācija kursu diena stacionārā.

 

Ģimenē 21. novembri uzskata par puiša otro dzimšanas dienu. 2019. gada pavasarī viņam apritēja 30 gadi. Pirmo pusgadu pēc Zolitūdes traģēdijas viņš pavadīja slimnīcās Latvijā un Vācijā.

Sākumā Mārtiņam un mammai Marutai bija pārāk sāpīgi doties uz Zolitūdi, lai gan puiša bijušie kolēģi aicinājuši. Visbeidzot, 2017. gadā pirmo reizi apmeklēts piemiņas pasākums vietā, kur sabruka veikals.

 

 

Iepriekšējais rakstsZolitūdes atmiņas (2013). Glābējs: Laime bija atrast bērnu apavus un saprast – pie tiem ir cena
Nākamais rakstsRiskanta apdzīšana un skumjas sekas avārijā uz Bauskas šosejas