Ilgnoturīgas, stipras un mīlestības piepildītas attiecības, tas skan brīnišķīgi. Taču nekas nenotiek tāpat vien, arī pie attiecībām ir jāstrādā, īpaši, lai izprastu savu partneri. Šīs desmit lietas noteikti palīdzēs tev stiprināt saikni ar mīļoto.

 

Iemācies, ka esat viens vesels

Attiecībās nevajadzētu būt dominējošam – es, man, bet gan domāt par to, kā rīkoties, lai piepildītu mēs. Protams, ikvienam ir sava ikdiena, savas dienas gaitas, pienākumi, intereses, taču attiecībās jūs esat vienots veselums par otra priekiem ir jāpriecājas tāpat kā par saviem, bet par bēdām jāskumst tieši tik pat stipri – un no sirds. Tikai tad varēsiet teikt, ka esat pāris – patiess pāris.

 

Patiesi iepazīsti cilvēku

Sākumā, kad kāds iepatīkas, ir iespējams neredzēt pilnīgi neko, uzskatot, ka otrs cilvēks ir kā dimanta oliņa, bez neviena paša melnumiņa. Taču laiks rit un rozā brilles krīt, vēlāk saproti – tas nav īsti labi, tas arī nē, izrādās, ka šī partnera īpašība ir īpaši kaitinoša un arī to viņš nedara tev pa prātam. Pirms uzsāc nopietnas attiecības, iepazīstiet viens otru – runājiet, apspriediet, seciniet. Un atceries – turpināt iepazīt nekad nav par vēlu.

 

Mācieties viens no otra un viens par otru

Kad esi apbēdināta, vai tev nav pats labākais garastāvoklis, nemeklē iemeslu, lai pateiktu ko nejauku savam partnerim. Tā vietā labāk rodi mieru viņa skavās vai aprunājies ar viņu – noteikti dzirdēsi kādu uzmundrinošu vārdu. Ar laiku jūs viens par otru iemācīsieties visu, zināsiet, ko labāk teikt, ko darīt ikvienā situācijā. Zināsiet, ko ieteikt citiem nedarīt, vai tieši pretēji, ko darīt, lai sagādātu patīkamus mirkļus, pārsteigumus.

 

Atpūtieties viens no otra

Tas, ja daudz laika pavadāt kopā, ir labi, taču ļoti svarīgi ir arī pavadīt laiku vienatnē vai vienkārši šķirtiem vienam no otra. Tas ir vajadzīgs kaut tāpēc, lai jūs arvien sev atgādinātu un sajustu to, cik ļoti vēlaties viens otru satikt, cik ļoti gaidāt šo tikšanās mirkli. Tas ir svarīgi arī tāpēc, lai jūs spētu darīt dažādas lietas, domāt par to, ko jūs darāt un reizēs, kad esat kopā – papildināt viens otru ar iegūtajām zināšanām.

 

Domā par ko strīdaties

Ikviens sastrīdas un tas pat ir normāls komunikācijas process… līdz zināmam brīdim. Domā par to, par ko jūs strīdaties, apdomā, vai tas bija tā vērts, ko panācāt ar šo strīdu un galvenais – nestrīdaties par sīkumiem. Protams, nekas nešķiet sīkums dusmu uzplūdu brīdī. Viss šķiet nopietns un briesmīgs, taču atceries, ka labu un stabilu attiecību pamatā viens no galvenajiem spēlētājiem ir kompromiss. Un to ir iespējams rast ikvienā situācijā. Reizēm strīdi rodas tikai tāpēc, ka nav bijusi laba diena, ka kāds iepriekš nokaitinājis vai aizvainojis un gribas izlādēties, tāpēc, pārnākot mājās, var nokaitināt pat tas, ja otrs ne tā paskatās. Un no tā izriet strīdi, kuros tiek uzskaitīts viss tas, kas laika gaitā sakrājies, tiek uzsvērts viss, ko partneris jebkad izdarījis ne tik labi vai nepareizi, tiek izceltas visas kļūdas. Bet atceries – ja tu tiešām mīli un vēlies ar šo cilvēku stabilas, stipras un noturīgas attiecības – tas nav pareizais tonis. Jūs abi esat līdzvērtīgi… arī dusmās un ķildās.

 

Mīli sevi

Patiesu mīlestību no otra saņemsi tikai tad, kad arī pati sevi mīlēsi. Ja visu laiku sūdzēsies, ka neizskaties labi, ka vēders par lielu, vaigi par sārtu vai ausis pārāk mazas (arī gadījumos, ja tas ir tavs veids, kā regulāri uzprasīties uz komplimentiem), tu vīrietim ar laiku to iegalvosi un viņš agri vai vēlu vairs neteiks: „Nē, mīļā, tu izskaties fantastiski, nav tā kā tu saki!” Viņš sāks tev dot padomus, kā to nomaskēt vai kā citādi kaut ko darīt lietas labā. Viņš sāks piekrist tev, ka tas, ko tu uzsver, patiešām ir tā kā tu apgalvo. Pucējies, rūpējies par savu ārējo izskatu (un, protams, iekšējo ES), iemīli sevi un izbaudi to, cik ļoti tevi mīl un mīlēs tavs partneris!

 

Dāvā savu mīlestību

Ar laiku pie attiecībām tik ļoti pierodam, ka dienu pavadām, saņemot vienu vienīgu skūpstu, pārnākot mājās no darba. Citreiz pat nevienu. Attiecības kļūst par rutīnu. Nepieļauj to. Arī pēc 10 un vairāk attiecībās pavadītiem gadiem, ir nepieciešams atrast laiku, lai apskautu savu partneri, lai pateiktu viņam ko jauku, noskūpstītu un reiz pa reizei atgādinātu, cik ļoti šis cilvēks tev ir nozīmīgs, cik ļoti tu viņu mīli. Nepārspīlējot, neuzliekot to sev par ienākumu, bet vienkārši – no sirds.

 

Pārliecinies par kopīgiem nākotnes plāniem

Patiess ir Antuāna de Sent Ekziperī teiciens – Mīlēt nebūt nenozīmē skatīties vienam uz otru, bet gan abiem kopā skatīties vienā virzienā. Ik pa laikam der kopīgi parunāt par nākotni un saprast, vai aizvien jūs saista kopīgas ieceres, plāni, vai jums ir līdzīgas vēlmes, vai spējat līdzīgi sevi iztēloties pēc 20 gadiem un, vai aizvien tur redzat sevi kā pāri.

 

Atceries par to, ka nevar tikai ņemt no otra, ir kaut kas jāsniedz arī pretī

Uzreiz prātā nāk vēl viens labs teiciens, šoreiz Raiņa variācija – Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams.Vienkārši padomā par šiem vārdiem. Un, ja nepieciešams, atgādini tos arī savam partnerim.

 

Esiet stipri

Atceries, ka galvenais ir tas, cik labi jums abiem ir kopā, ko jūtat viens pret otru un ko domājat. Tam, ko par to domā apkārtējie, nav nozīmes. Citiem nav tiesību norādīt tev, ar ko satikties, kad to darīt, kāpēc… Nereti gadās, ka draugu skubināti, cilvēki pārtrauc attiecības, ilgi mokās sirds sāpēs, pārdzīvo… Taču nekad neaizmirsti – draugi vienmēr tevi atbalstīs un būs laimīgi kaut tāpēc, ka tā jūties tu, ja nē, tad padomā – vai tie tiešām ir draugi?

 

Lai tev mīlestības piepildītas un stipras attiecības!

Sabiedrība

Parādās jaunas ziņas par kādreiz tik populāro dziedātāju Martu Ritovu

  Dziedātāja un dziesmu autore Marta Ritova kopā ar studijas RASA bērniem radījusi “Gaismas dziesmu”, kurā...

Izmaksāta visu laiku lielākā OCTA atlīdzība par Latvijā notikušu smagu negadījumu

  Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (turpmāk – LTAB) šī gada septembrī veicis vēsturiski lielāko izmaksu no...

Princis Harijs atkārto vēsturi: Viņš ir nožēlojams un izmisis

Princis Harijs izskatās tikpat nožēlojams un izmisis kā Edvards VIII, un izstaro tādas pašas skumjas...

Daļa latviešu pieļauj šīs 3 kļūdas, izmantojot taromātus. Vai esi viņu vidū?

  Palielinoties nodoto depozīta iepakojumu īpatsvaram un aktivitātei depozīta punktos, SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” aicina iedzīvotājus...
Foto:Flickr.com/Michel Filion/CC

Otrdienas rīts pienācis ar traģisku ziņu

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. oktobra plkst. 6.30 līdz 4. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Bijušais vīrs pastāsta par dienu, kad pēkšņi no mums šķīrās mecenāte Zuzāne

  Vēlēšanu priekšvakarā Latviju pāršalca ziņa, ka īsi pirms dzimšanas dienas mūžībā pēkšņi devusies mecenāte un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. oktobris

  Šodien vajadzētu pievērst uzmanību saviem vārdiem. Viss, ko tu nejauši izteiksi pat, negribot neko sliktu,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. oktobris

Šis ir ideāls brīdis jaunām romantiskām saistībām un flirtam. Neesi pārsteigts, ja starp tevi un...
pixabay.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 3.-9. oktobris

  Esam pavadījuši septembri un sagaidīsim rudens otro mēnesi – oktobri! Darīsim to ar patiesu prieku...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 2. oktobris

  Šodien sāksi just enerģijas pieplūdumu. Mēģini saprast un apzināties savas pamatvērtības. Mēģini savas šīs dienas...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 1. oktobris

  Šodien ir īstais brīdis, lai strādātu un attīstītu savu pašdisciplīnu. Atceries lietas, ko iepriekš nācies...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. septembris

Šī diena var izrādīties diezgan saspringta. Pirmajā tās pusē vajadzētu atturēties no dažādu lietu iegādes,...

Mājai un Dārzam

Izskan brīdinājums par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku pirmdienas vakarā un naktī uz...

Laiks mainīsies! Sinoptiķim Bricim jaunas ziņas par šonedēļ un turpmāk gaidāmo

  Kāds laiks gaidāms turpmāk? To sarunā ar "Rīta panorāmu" skaidro LTV laika ziņu redaktors Toms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku šonedēļ – prognoze 7 dienām!

  Pirmdien Latvijai no dienvidaustrumiem pietuvosies plašs ciklons, kura rietumu mala arī noteiks laikapstākļu nedēļas sākumā...