Ilgnoturīgas, stipras un mīlestības piepildītas attiecības, tas skan brīnišķīgi. Taču nekas nenotiek tāpat vien, arī pie attiecībām ir jāstrādā, īpaši, lai izprastu savu partneri. Šīs desmit lietas noteikti palīdzēs tev stiprināt saikni ar mīļoto.

 

Iemācies, ka esat viens vesels

Attiecībās nevajadzētu būt dominējošam – es, man, bet gan domāt par to, kā rīkoties, lai piepildītu mēs. Protams, ikvienam ir sava ikdiena, savas dienas gaitas, pienākumi, intereses, taču attiecībās jūs esat vienots veselums par otra priekiem ir jāpriecājas tāpat kā par saviem, bet par bēdām jāskumst tieši tik pat stipri – un no sirds. Tikai tad varēsiet teikt, ka esat pāris – patiess pāris.

 

Patiesi iepazīsti cilvēku

Sākumā, kad kāds iepatīkas, ir iespējams neredzēt pilnīgi neko, uzskatot, ka otrs cilvēks ir kā dimanta oliņa, bez neviena paša melnumiņa. Taču laiks rit un rozā brilles krīt, vēlāk saproti – tas nav īsti labi, tas arī nē, izrādās, ka šī partnera īpašība ir īpaši kaitinoša un arī to viņš nedara tev pa prātam. Pirms uzsāc nopietnas attiecības, iepazīstiet viens otru – runājiet, apspriediet, seciniet. Un atceries – turpināt iepazīt nekad nav par vēlu.

 

Mācieties viens no otra un viens par otru

Kad esi apbēdināta, vai tev nav pats labākais garastāvoklis, nemeklē iemeslu, lai pateiktu ko nejauku savam partnerim. Tā vietā labāk rodi mieru viņa skavās vai aprunājies ar viņu – noteikti dzirdēsi kādu uzmundrinošu vārdu. Ar laiku jūs viens par otru iemācīsieties visu, zināsiet, ko labāk teikt, ko darīt ikvienā situācijā. Zināsiet, ko ieteikt citiem nedarīt, vai tieši pretēji, ko darīt, lai sagādātu patīkamus mirkļus, pārsteigumus.

 

Atpūtieties viens no otra

Tas, ja daudz laika pavadāt kopā, ir labi, taču ļoti svarīgi ir arī pavadīt laiku vienatnē vai vienkārši šķirtiem vienam no otra. Tas ir vajadzīgs kaut tāpēc, lai jūs arvien sev atgādinātu un sajustu to, cik ļoti vēlaties viens otru satikt, cik ļoti gaidāt šo tikšanās mirkli. Tas ir svarīgi arī tāpēc, lai jūs spētu darīt dažādas lietas, domāt par to, ko jūs darāt un reizēs, kad esat kopā – papildināt viens otru ar iegūtajām zināšanām.

 

Domā par ko strīdaties

Ikviens sastrīdas un tas pat ir normāls komunikācijas process… līdz zināmam brīdim. Domā par to, par ko jūs strīdaties, apdomā, vai tas bija tā vērts, ko panācāt ar šo strīdu un galvenais – nestrīdaties par sīkumiem. Protams, nekas nešķiet sīkums dusmu uzplūdu brīdī. Viss šķiet nopietns un briesmīgs, taču atceries, ka labu un stabilu attiecību pamatā viens no galvenajiem spēlētājiem ir kompromiss. Un to ir iespējams rast ikvienā situācijā. Reizēm strīdi rodas tikai tāpēc, ka nav bijusi laba diena, ka kāds iepriekš nokaitinājis vai aizvainojis un gribas izlādēties, tāpēc, pārnākot mājās, var nokaitināt pat tas, ja otrs ne tā paskatās. Un no tā izriet strīdi, kuros tiek uzskaitīts viss tas, kas laika gaitā sakrājies, tiek uzsvērts viss, ko partneris jebkad izdarījis ne tik labi vai nepareizi, tiek izceltas visas kļūdas. Bet atceries – ja tu tiešām mīli un vēlies ar šo cilvēku stabilas, stipras un noturīgas attiecības – tas nav pareizais tonis. Jūs abi esat līdzvērtīgi… arī dusmās un ķildās.

 

Mīli sevi

Patiesu mīlestību no otra saņemsi tikai tad, kad arī pati sevi mīlēsi. Ja visu laiku sūdzēsies, ka neizskaties labi, ka vēders par lielu, vaigi par sārtu vai ausis pārāk mazas (arī gadījumos, ja tas ir tavs veids, kā regulāri uzprasīties uz komplimentiem), tu vīrietim ar laiku to iegalvosi un viņš agri vai vēlu vairs neteiks: „Nē, mīļā, tu izskaties fantastiski, nav tā kā tu saki!” Viņš sāks tev dot padomus, kā to nomaskēt vai kā citādi kaut ko darīt lietas labā. Viņš sāks piekrist tev, ka tas, ko tu uzsver, patiešām ir tā kā tu apgalvo. Pucējies, rūpējies par savu ārējo izskatu (un, protams, iekšējo ES), iemīli sevi un izbaudi to, cik ļoti tevi mīl un mīlēs tavs partneris!

 

Dāvā savu mīlestību

Ar laiku pie attiecībām tik ļoti pierodam, ka dienu pavadām, saņemot vienu vienīgu skūpstu, pārnākot mājās no darba. Citreiz pat nevienu. Attiecības kļūst par rutīnu. Nepieļauj to. Arī pēc 10 un vairāk attiecībās pavadītiem gadiem, ir nepieciešams atrast laiku, lai apskautu savu partneri, lai pateiktu viņam ko jauku, noskūpstītu un reiz pa reizei atgādinātu, cik ļoti šis cilvēks tev ir nozīmīgs, cik ļoti tu viņu mīli. Nepārspīlējot, neuzliekot to sev par ienākumu, bet vienkārši – no sirds.

 

Pārliecinies par kopīgiem nākotnes plāniem

Patiess ir Antuāna de Sent Ekziperī teiciens – Mīlēt nebūt nenozīmē skatīties vienam uz otru, bet gan abiem kopā skatīties vienā virzienā. Ik pa laikam der kopīgi parunāt par nākotni un saprast, vai aizvien jūs saista kopīgas ieceres, plāni, vai jums ir līdzīgas vēlmes, vai spējat līdzīgi sevi iztēloties pēc 20 gadiem un, vai aizvien tur redzat sevi kā pāri.

 

Atceries par to, ka nevar tikai ņemt no otra, ir kaut kas jāsniedz arī pretī

Uzreiz prātā nāk vēl viens labs teiciens, šoreiz Raiņa variācija – Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams.Vienkārši padomā par šiem vārdiem. Un, ja nepieciešams, atgādini tos arī savam partnerim.

 

Esiet stipri

Atceries, ka galvenais ir tas, cik labi jums abiem ir kopā, ko jūtat viens pret otru un ko domājat. Tam, ko par to domā apkārtējie, nav nozīmes. Citiem nav tiesību norādīt tev, ar ko satikties, kad to darīt, kāpēc… Nereti gadās, ka draugu skubināti, cilvēki pārtrauc attiecības, ilgi mokās sirds sāpēs, pārdzīvo… Taču nekad neaizmirsti – draugi vienmēr tevi atbalstīs un būs laimīgi kaut tāpēc, ka tā jūties tu, ja nē, tad padomā – vai tie tiešām ir draugi?

 

Lai tev mīlestības piepildītas un stipras attiecības!

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Alex de Haas/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku naktī un no rīta

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu, kas ir spēkā līdz trešdienas...

Latviešu politiķis: “zaļā sertifikāta” ideja sevi izsmēlusi, jo rada viltus drošības sajūtu

  “Šobrīd arvien vairāk ir skaidrs, ka ar Covid-19 slimo gan vakcinēti, gan nevakcinēti cilvēki. Tāpēc...

Pēdējā laika sliktākā Covid-19 statistika; miruši vēl 7 cilvēki

  Otrdien saņemtas ziņas, ka aizvadītajā diennaktī atklāts 2241 jauns Covid-19 inficēšanās gadījums, bet miruši vēl...

“Es sapratu, ka mirstu…” Latvijā populārs mūziķis kovidu izslimojis ļoti smagi

  Izdevuma "Kas jauns" 11.-17. janvāra numurā ar savu pieredzi dalās mūziķis un producents Kaspars Ansons,...

Nopietnu negadījumu nofilmē Ventspilī – VIDEO

  Vietnē "Sadursme" publiskots video, kurā redzama nopietna avārija, kas sestdien notika Ventspilī, Talsu ielā. Diennakts tumšajā...
Foto:Flickr.com/Jürgen Mangelsdorf/CC

Diemžēl liela nelaime šonakt notikusi Rīgā

  Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10. janvāra plkst. 06.30 līdz 11.janvārim plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 12. janvāris

  Auns Auna zīmē dzimušie ir tendēti ļoti strauji uzsākt dažādus projektus un aizrautīgi arī turpināt pie...
Foto:Flickr.com/Sean/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 11. janvāris

  Šodien iespējams pašapziņas trūkums un nav izslēgts, ka radīsies dažādi iekšējie konflikti. Varētu būt grūti...
Foto:Nature.desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 10. janvāris

  Šī diena kopumā būs dažādu emociju piepildīta - gan interesanta, gan garlaicīga, satraukumu un vienaldzības...
Foto:Flickr.com/photogramma1/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 10.-16. janvāris

  Vēl viena nedēļa aiz muguras un jauna klāt, tās mainās strauji, gadam atkal ritot uz...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 9. janvāris

  Šī diena var radīt emocionālu diskomfortu, jo priekšā gada pirmā pilnā darba nedēļa. Lai arī...
Foto: Tambako The Jaguar/Flickr.com/cc

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. janvāris

  Diena nepaies bez melanholiskām atmiņām. Atrodi laiku šodien pabūt klusumā, darīt lietas, ko mīli. Sāc...

Mājai un Dārzam

Foto:Flickr.com/Alex de Haas/CC

Izplatīts nopietns brīdinājums par laiku naktī un no rīta

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši dzelteno brīdinājumu, kas ir spēkā līdz trešdienas...

Kad beigsies bargais sals un kas notiks tālāk? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis

  Brīvdienās Kurzemi piemeklēja stipra snigšana - dažviet Ziemeļkurzemē vakar sniega kārta bija ap 40 centimetriem....

Tuvākajās dienās laiks pilnībā mainīsies – zināma prognoze visai nedēļai!

  Tuvākajās dienās Latvijā ieplūdīs aukstāka gaisa masa - vietām naktīs termometra stabiņš noslīdēs pat līdz...