Ilgnoturīgas, stipras un mīlestības piepildītas attiecības, tas skan brīnišķīgi. Taču nekas nenotiek tāpat vien, arī pie attiecībām ir jāstrādā, īpaši, lai izprastu savu partneri. Šīs desmit lietas noteikti palīdzēs tev stiprināt saikni ar mīļoto.

 

Iemācies, ka esat viens vesels

Attiecībās nevajadzētu būt dominējošam – es, man, bet gan domāt par to, kā rīkoties, lai piepildītu mēs. Protams, ikvienam ir sava ikdiena, savas dienas gaitas, pienākumi, intereses, taču attiecībās jūs esat vienots veselums par otra priekiem ir jāpriecājas tāpat kā par saviem, bet par bēdām jāskumst tieši tik pat stipri – un no sirds. Tikai tad varēsiet teikt, ka esat pāris – patiess pāris.

 

Patiesi iepazīsti cilvēku

Sākumā, kad kāds iepatīkas, ir iespējams neredzēt pilnīgi neko, uzskatot, ka otrs cilvēks ir kā dimanta oliņa, bez neviena paša melnumiņa. Taču laiks rit un rozā brilles krīt, vēlāk saproti – tas nav īsti labi, tas arī nē, izrādās, ka šī partnera īpašība ir īpaši kaitinoša un arī to viņš nedara tev pa prātam. Pirms uzsāc nopietnas attiecības, iepazīstiet viens otru – runājiet, apspriediet, seciniet. Un atceries – turpināt iepazīt nekad nav par vēlu.

 

Mācieties viens no otra un viens par otru

Kad esi apbēdināta, vai tev nav pats labākais garastāvoklis, nemeklē iemeslu, lai pateiktu ko nejauku savam partnerim. Tā vietā labāk rodi mieru viņa skavās vai aprunājies ar viņu – noteikti dzirdēsi kādu uzmundrinošu vārdu. Ar laiku jūs viens par otru iemācīsieties visu, zināsiet, ko labāk teikt, ko darīt ikvienā situācijā. Zināsiet, ko ieteikt citiem nedarīt, vai tieši pretēji, ko darīt, lai sagādātu patīkamus mirkļus, pārsteigumus.

 

Atpūtieties viens no otra

Tas, ja daudz laika pavadāt kopā, ir labi, taču ļoti svarīgi ir arī pavadīt laiku vienatnē vai vienkārši šķirtiem vienam no otra. Tas ir vajadzīgs kaut tāpēc, lai jūs arvien sev atgādinātu un sajustu to, cik ļoti vēlaties viens otru satikt, cik ļoti gaidāt šo tikšanās mirkli. Tas ir svarīgi arī tāpēc, lai jūs spētu darīt dažādas lietas, domāt par to, ko jūs darāt un reizēs, kad esat kopā – papildināt viens otru ar iegūtajām zināšanām.

 

Domā par ko strīdaties

Ikviens sastrīdas un tas pat ir normāls komunikācijas process… līdz zināmam brīdim. Domā par to, par ko jūs strīdaties, apdomā, vai tas bija tā vērts, ko panācāt ar šo strīdu un galvenais – nestrīdaties par sīkumiem. Protams, nekas nešķiet sīkums dusmu uzplūdu brīdī. Viss šķiet nopietns un briesmīgs, taču atceries, ka labu un stabilu attiecību pamatā viens no galvenajiem spēlētājiem ir kompromiss. Un to ir iespējams rast ikvienā situācijā. Reizēm strīdi rodas tikai tāpēc, ka nav bijusi laba diena, ka kāds iepriekš nokaitinājis vai aizvainojis un gribas izlādēties, tāpēc, pārnākot mājās, var nokaitināt pat tas, ja otrs ne tā paskatās. Un no tā izriet strīdi, kuros tiek uzskaitīts viss tas, kas laika gaitā sakrājies, tiek uzsvērts viss, ko partneris jebkad izdarījis ne tik labi vai nepareizi, tiek izceltas visas kļūdas. Bet atceries – ja tu tiešām mīli un vēlies ar šo cilvēku stabilas, stipras un noturīgas attiecības – tas nav pareizais tonis. Jūs abi esat līdzvērtīgi… arī dusmās un ķildās.

 

Mīli sevi

Patiesu mīlestību no otra saņemsi tikai tad, kad arī pati sevi mīlēsi. Ja visu laiku sūdzēsies, ka neizskaties labi, ka vēders par lielu, vaigi par sārtu vai ausis pārāk mazas (arī gadījumos, ja tas ir tavs veids, kā regulāri uzprasīties uz komplimentiem), tu vīrietim ar laiku to iegalvosi un viņš agri vai vēlu vairs neteiks: „Nē, mīļā, tu izskaties fantastiski, nav tā kā tu saki!” Viņš sāks tev dot padomus, kā to nomaskēt vai kā citādi kaut ko darīt lietas labā. Viņš sāks piekrist tev, ka tas, ko tu uzsver, patiešām ir tā kā tu apgalvo. Pucējies, rūpējies par savu ārējo izskatu (un, protams, iekšējo ES), iemīli sevi un izbaudi to, cik ļoti tevi mīl un mīlēs tavs partneris!

 

Dāvā savu mīlestību

Ar laiku pie attiecībām tik ļoti pierodam, ka dienu pavadām, saņemot vienu vienīgu skūpstu, pārnākot mājās no darba. Citreiz pat nevienu. Attiecības kļūst par rutīnu. Nepieļauj to. Arī pēc 10 un vairāk attiecībās pavadītiem gadiem, ir nepieciešams atrast laiku, lai apskautu savu partneri, lai pateiktu viņam ko jauku, noskūpstītu un reiz pa reizei atgādinātu, cik ļoti šis cilvēks tev ir nozīmīgs, cik ļoti tu viņu mīli. Nepārspīlējot, neuzliekot to sev par ienākumu, bet vienkārši – no sirds.

 

Pārliecinies par kopīgiem nākotnes plāniem

Patiess ir Antuāna de Sent Ekziperī teiciens – Mīlēt nebūt nenozīmē skatīties vienam uz otru, bet gan abiem kopā skatīties vienā virzienā. Ik pa laikam der kopīgi parunāt par nākotni un saprast, vai aizvien jūs saista kopīgas ieceres, plāni, vai jums ir līdzīgas vēlmes, vai spējat līdzīgi sevi iztēloties pēc 20 gadiem un, vai aizvien tur redzat sevi kā pāri.

 

Atceries par to, ka nevar tikai ņemt no otra, ir kaut kas jāsniedz arī pretī

Uzreiz prātā nāk vēl viens labs teiciens, šoreiz Raiņa variācija – Gūt var ņemot, gūt var dodot, dodot gūtais neatņemams.Vienkārši padomā par šiem vārdiem. Un, ja nepieciešams, atgādini tos arī savam partnerim.

 

Esiet stipri

Atceries, ka galvenais ir tas, cik labi jums abiem ir kopā, ko jūtat viens pret otru un ko domājat. Tam, ko par to domā apkārtējie, nav nozīmes. Citiem nav tiesību norādīt tev, ar ko satikties, kad to darīt, kāpēc… Nereti gadās, ka draugu skubināti, cilvēki pārtrauc attiecības, ilgi mokās sirds sāpēs, pārdzīvo… Taču nekad neaizmirsti – draugi vienmēr tevi atbalstīs un būs laimīgi kaut tāpēc, ka tā jūties tu, ja nē, tad padomā – vai tie tiešām ir draugi?

 

Lai tev mīlestības piepildītas un stipras attiecības!

Sabiedrība

Zināms cilvēks, kurš atbildīgs par lielgabala aizvākšanu Jēkabpilī; tas iemests Daugavā

  Veicot izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala demontāžu Jēkabpilī, ir noskaidrota iespējamā vainīgā persona....

Svētdien pavisam maz testu, teju 200 Covid-19 gadījumi un 4 mirušie

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirmdien vēsta, ka aizvadītajā diennaktī konstatēti vēl 194 jauni...

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

“Apsteidzošie” lēmumi iepaliek jaunā Covid-19 paveida ienākšanai. Kam mums gatavoties?

  To, ka Latvijā ir jāapsver nopietni, apsteidzoši pasākumi, lai nepieļautu trešo Covid-19 vilni līdz ar...

Skandāls turpinās: Magones bijušais atklāj ļoti neglaimojošu informāciju

  TV zvaigznes Magones Šutovienes kādreizējais mīļotais un dēla tēvs Ventis Vītols izdevuma "Kas jauns" 23....

Izskan pavisam jaunas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku – prognozes 7 dienām!

  Nedēļas sākumā virs Latvijas teritorijas valdīs auksta gaisa masa - naktīs vietām gaisa temperatūra pazemināsies...

Horoskopi un Testi

Foto: gopixpic.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 8. marts

  Šo dienu nedrīkst aizēnot zemapziņas satraukumi un mazvērtības kompleksi. Šai dienai vajadzētu pieiet ar maiguma...
Foto:Crafthubs.com

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 8.-14. marts

  Klāt jau otrā pilnā marta nedēļa. Uzzini, kādus notikumu pavērsienus tev un mīļajiem tā sagādās!   Auns Negaidīti...
Foto:E.standard.net

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. marts

  7. martā sadali savas prioritātes tā, lai varētu pagūt izpildīt gan savus darba pienākumus, gan...
Foto:Flickr.com/FHKE/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. marts

  Šī būs labvēlīga diena visa veida jūtu izpausmēm. Vajadzētu pievērsties arī iesāktu projektu pabeigšanai, jo...
Foto:Unsplash.com/Gabor Juhasz/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. marts

  Šajā laikā visām horoskopa zīmēm vairāk jāmēģina iekļauties savos plānos, lai produktīvi apmierinātu savas vajadzības....

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. marts

Zīmēm, kurām pēdējā laikā bijušas grūtības ar stūrgalvību un ieslīgšanu rutīnā, šodien varētu izdoties no...

Mājai un Dārzam

Cik ilgi turpināsies aukstais laiks? Sinoptiķis Bricis nāk klajā ar jaunām prognozēm – VIDEO

  Lai arī marta pirmais datums Latvijā atnāca ar siltuma rekordiem, pēdējās dienas bijušas ziemīgas. Sals,...

Izskan pavisam jaunas ziņas par turpmāk gaidāmo laiku – prognozes 7 dienām!

  Nedēļas sākumā virs Latvijas teritorijas valdīs auksta gaisa masa - naktīs vietām gaisa temperatūra pazemināsies...

Izplatīts brīdinājums par laiku tuvākajās stundās

  Līdztekus jau spēkā esošajiem brīdinājumiem par augstu ūdens līmeni, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra...