Gandrīz katrā Latvijas pilī vai muižā ir kāds spoks. Taču pasaulē ir vietas, uz kuru fona mūsu Baltās, Zaļās un citas dāmas burtiski nobāl!

 

Berija Pomeroja pils (Berry Pomeroy Castle)

1_urbantitan.com_foto
Foto:Urbantitan.com

Tā atrodas Anglijā – Devonas dienvidos. Klīst dažādas leģendas, kas tiek asociētas ar šo 14. gadsimta celtni un to, ka tajā tiešām spokojas. Divi populārākie šīs pils spoki ir sievietes – Baltā dāma un Zilā dāma. Pēc kādas senas leģendas var spriest, ka Baltā dāma ir Margaretas Pomerojas gars. Viņa esot tikusi ieslodzīta pils pagrabos, kur atradās arī pils apakšzemes cietums, un tur mirusi bada nāvē. Viņas māsa ir bijusi pārlieku greizsirdīga uz viņu, tāpēc novēlējusi Margaretai šādas mocības. Acīmredzot, viņa tagad spokojas tajos un staigā pa Svētās Margaretas torni un gar pils sienām. Savukārt, Zilās dāmas aicinājums esot likt cilvēkiem apmaldīties pils plašumos, runā, ka tā varot ievest pat tādos labirintos, no kuriem izkļūt bez zinātāja palīdzības neesot reāli. Tātad, ja dodies turp un ieraugi Zilo dāmu – neseko viņai!

1_colethompsonphotography.com_foto

Foto:Colethompsonphotography.com

 

1_simonday.com_foto

Foto:Simonday.com

 

Dominican Hill

2_freekorner.com_foto

Foto:Freekorner.com

Atrodas Baguio pilsētā Filipīnās. Pēc dažādu cilvēku nostāstiem ir saprotams, ka tur spokojas daudzu, kara laikā bojā gājušu, ļaužu dvēseles. Šajā vietā ārstējušies daudzi karā cietušie un par spokiem pārvērtušies ne vien mirušie, bet arī tie, kam bijušas izredzes izdzīvot. Tur bieži dzirdama durvju un logu aizciršanās, trauku šķindoņa un balsis, pat kliedzieni naktīs. Izklausās diezgan baisi.

2_adaphobic.com_foto

Foto:Ada Lajara/Adaphobic.com

2_adaphobic.com_foto2

Foto:Ada Lajara/Adaphobic.com

 

Edinburgas pils (Edinburgh Castle)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto:whichcastle.com

Atrodas Edinburgā – Skotijā. Šī burvīgā viduslaiku pils ir ļoti skaista, jo tā atrodas uz klints daļas. Taču iekšā, tukšajās zālēs un šaurajās Edinburgas ieliņās, ir dzirdamas mirušo atbalsis. Vismaz tā tiek stāstīts. Vietas, kur visvairāk spokojas ir Dienvidu tilta velves un cietums. Mazās, pamestās ieliņas agrāk tikušas izmantotas, lai apbedītu dažādu slimību karantīnu un mēra upurus. Vēl šajā apkārtnē spokojas suņu rēgi, bundzenieks bez galvas un neskaitāmi ieslodzītie, kuri tur bijuši Franču septiņu gadu un Amerikas neatkarības kara laikā.

 

Foto:Bestforedingburgh.com

3

Foto:Hauntedearthghostvideos.blogpst.com

 

Monte Kristo savrupmāja (Monte Cristo)

4_panoramio.com_foto
Foto:Panoramio.com

 

Šī Austrālijā esošā savrupmāja atrodas Džunī, Jaundienvidvelsā. Misis Kravlija, šīs mājas īpašniece, pēc sava vīra nāves (1910. gadā) nodzīvoja tajā 23 gadus un no savrupmājas ārā izgāja vien tikai divas reizes. Pēc viņas nāves (1933. gadā), viņa spokojas īpaši savā bijušajā istabā. Cilvēki stāstījuši, ka ir redzējuši un dzirdējuši dažādas šī spoka variācijas – lidojošu rēgu, seju loga rūtī, dīvainas un spokainas balsis, pēkšņa gaismas ieslēgšanās vai izslēgšanās un raudas. Daži no savas personīgās pieredzes ir stāstījuši pat tik trakas lietas, ka ieejot vienā no guļamistabām (visticamāk, Misis Kravlijas vīra istabā), sācis trūkt elpas, esot teju bijusi pēdējā stundiņa klāt, taču, izejot no istabas, šīs sajūtas pagaisušas it kā nekad nebūtu bijušas.

4_paranormalaustralia.com_foto

Foto:Paranormalautralia.com

4

Foto:Tophortravelchannel.com

 

Ancient Ram Inn

Foto:Dursleypeople.co.uk

Atrodas Glaučesteršīrā – Anglijā. Jebkurā gadījumā – tici spokiem, vai tomēr nē, ceļojums uz šo vietu ir diezgan neparasts piedzīvojums. Čīkstoši grīdas dēļi, ledaini aukstas sienas, pelējuma smaka, dīvaina paskata/spokaina āriene, plaisas, uzburbusi siena (izskatās apaļa) – viss, kas vien iedomājams mājai, kurā spokojas. Lai gan dīvainais ārienes paskats varbūt vēl neliekas nekas mulsinošs, atrodoties blakus šai mājai realitātē, sajūtas mainās. Stāsti, kas apvij šo māju nav domāti gļēvuļiem: slepkavības, sātanistu rituāli un bērnu upuri ir vien daži no tumšajiem noziegumiem, kas šajā ēkā notikuši. Turklāt nozīmīgs ir arī fakts, ka tā celta uz kapsētas.

5_lunaorbis.co.uk_foto

Foto:Lunaorbis.co.uk

5_areyouafraid.co.uk_foto

Foto:Areyouafraid.co.uk

5_simplyparanormal.co.uk_foto
Foto:Travelchannel.com

 

Augsto vārtu kapsēta (Highgate Cemetery)

ACER

Foto:Eyeflare.com

Šī spokainā vieta atrodas Londonas Ziemeļu daļā – Anglijā. Naktī tur tiešām izskatās kā labās šausmu filmās – milzīgi, bet šķībi, greizi pieminekļi, eņģeļi bez galvām, kas apauguši ar efejām, tumšas aizaugušas kapu vietas un vēl daudz baisu lietu. Ne velti šī tiek uzskatīta par Lielbritānijas spokaināko un baisāko vietu. Taču neraugoties uz naksnīgi biedējošo gaisotni, pa dienām tur notiek pat ekskursijas, jo tur var aplūkot visiespaidīgākos Gotiskās arhitektūras piemērus. Šajā kapsētā atdusas arī Kārlis Markss.

6

Foto:Areyouterrified.blogpost.com                                    Foto:Theorderoftheday.blogpost.com

6_sajtosrolo.blogspot.com_foto

Foto:Sajtosrolo.blogpost.com

 

Bangaras forts (Bhangarh Fort)

7_forum.xcitefun.net_foto

Foto:Forum.xcitefun.net

 

Šī vieta atrodas Indijā ceļā no Džaipuras un Alvaru Radžastānā. Sena leģenda vēsta, ka melnās maģijas pavēlniece Singhia šo vietu nolādējusi, sakot, ka ikviens, kurš šai pilī ieies – mirs, un viņu dvēseles tiks tur iesprostotas, bez iespējas atdzimt. Vēl viens interesants fakts ir tāds, ka visas ēkas, kas tur atrodas, ir bez jumtiem. Un tiklīdz kāds tos atjauno, nepaiet ilgs laiks, un tie atkal sabrūk. Šī tiek saukta par Indijas spokaināko vietu. Cilvēki, kuri šo vietu apmeklējuši, stāsta, ka tur atrodoties sajutuši trauksmes un nemiera sajūtu. Klīst baumas, ka no turienes neatgriezīsies, ja paliksi tur pēc tumsas iestāšanās. Indijas valdība ir aizliegusi turp doties pēc saulrieta. Tur ir izlikta liela zīme, uz kuras ir rakstīts: “Pēc saulrieta apmeklēt ir kategoriski aizliegts!”’

Foto:Fliptalks.com

 

Kliedzienu tunelis (Screaming Tunnel)

8_youtube.com_foto

Foto:Youtube.com

Atrodas Ontario un šī vieta ir apvīta nebeidzamām leģendām. Atrodas pie Warner ceļa un ir zem bijušā dzelzceļa sliedēm, kas savienojis Niagāras ūdenskritumu ar Toronto un Ņujorku. Saskaņā ar kādu no leģendām, vairāk kā pirms gadsimta pie tuneļa dienvidu ieejas bijusi fermas māja, kas vienu nakti izdegusi. Mājā bijusi jauna meitene un viņas drēbes bija aizdegušās. Meitene kliegdama izskrējusi no mājas un metusies caur tuneli, mēģinot apdzēst degošo drānu liesmas. Taču viņai tas nav izdevies, viņa nokritusi netālu no tuneļa izejas un nomirusi. Cita leģendas variācija vēsta, ka meitenes saniknotais tēvs ievilcis viņu tunelī un tur pats to aizdedzinājis par atriebību savai sievai (meitenes mātei), kura grasījusies šķirties no viņa un doties projām kopā ar meitu, atņemot viņam aizbildniecības tiesības. Vēl citā variantā tiek lēsts, ka šī jaunā meitene tunelī tikusi izvarota un turpat arī sadedzināta, lai slēptu pierādījumus. Jebkurā variantā rezultāts ir vienāds – ja pusnaktī nostāsies pa vidu tumšajam tunelim, tad būs redzamas senās liesmas un dzirdami meitenes kliedzieni.

8_scaryforkids.com_foto
Foto:Scaryforkids.com

8_flickr.com_foto

Foto:Flickr.com

 

Ohaio universitāte

9_spiritrescue.ning.com_foto

Foto:Spiritrescue.ning.com

Tā atroas ASV Atēnās un ir pazīstama kā visspokainākā universitāte (un tās teritorija) visā pasaulē. Tiek lēsts, ka arī citās universitātēs, kas atrodas tieši ASV Atēnās spokojas, taču ne tā kā šajā. Zinātnieki un ufologi ir nonākuši pie secinājuma, ka šī apkārtne ir viena no visspocīgākajām vietām pasaulē. Te slavena ir meitene (šķietami – ragana) Vilsona Hala, kura padarīja sev galu pie universitātes sienas, pēc tam, kad ar savām asinīm uz tās bija sazīmējusi sātaniskas zīmes un dažādus citus pārdabiskus uzrakstus. Vēl kas ir biedējoši – ap universitāti atrodas piecas kapsētas, ko savienojot iedomātām līnijām izveidojas pentagramma un universitāte ar administratīvo ēku ir pašā vidū kā velna zīme. Vašingtona zalē, kas ir populāra ar to, ka reiz bija mājvieta sieviešu basketbola komandai, taču visas spēlētājas aizgāja bojā autobusa avārijā. Runā, ka tur vēl tagad visas šīs spēlētājas spokojas un nereti var dzirdēt, kā viņas driblē bumbas. Vēl klīst leģendas, ka tur pastaigājas meitene, Laura, kura pat naktīs mēdzot sarunāties ar studentiem.

9_athensnews.com_foto

Foto:Athensnews.com

 

Čangi pludmale (Changi Beach)

10_wikipedia.org_foto

Foto:Wikipedia.org

Atrodas Singapūrā un ir slavena ar to, ka tā ir bijusi vieta, kur notikušas masu slepkavības Otrā pasaules kara laikā. Tur tikuši spīdzināti un vēlāk noslepkavoti tūkstošiem ķīniešu, kuri tikuši atzīti par nodevējiem. Tagad pludmalē ir dzirdamas dīvainas balsis, kliedzieni un raudas. Mirušo ķīniešu galvas lidinās apkārt un pa pludmali pastaigājas ķermeņi bez galvām. Baisākais tajā visā ir tas, ka spoki atstāj aiz sevis asins traipus. Nakts laikā varot pat novērot kā parādās caurumi, kas atgādina kapa vietas.

 

Vai tu vēlētos apmeklēt kādu no šīm spocīgajām vietā? Vai varbūt kādā jau esi bijusi un tev ir savs stāsts par tās spokiem?

Iepriekšējais raksts3 gardi salāti: Ārbūzu, vīnogu un zemeņu. RECEPTES
Nākamais rakstsKo tava iemīļotākā mīlas prieku poza stāsta par tevi?