Noskaidro, kādas ikdienišķas darbības spēj padarīt tevi daudz apmierinātāku ar dzīvi!

 

 

1. VINGRO!

Ja tev šķiet, ka sportošana ir kaut kas tāds, kam tev neatliek laika, tad pēdējo pētījumu rezultāti liecina, ka ar nieka 7 minūtēm ik dienas būs pietiekami. Fiziskajām aktivitātēm ir lieliska ietekme uz mūsu laimes un labklājības sajūtu, lai, piemēram, šādi cīnītospret rudens grūtsirdību. Žurnālā Journal of Health Psychology publicētajā pētījumā aprakstītas 2 cilvēku grupas ar depresijas iezīmēm, konstatējot, ka tiem, kuri pusgadu ārstējās vienīgi medikamentozi, 38 % gadījumu no jauna atgriezās šīs garīgās slimības simptomi, taču tiem, kuri regulāri sportoja – tikai 9 %. Iespaidīgi, vai ne? Ir zinātniski pierādīts, ka cilvēki, kuri regulāri vingro – daudz labāk jūtas savā ķermenī, ir apmierinātāki ar to un dzīvi kopumā, pat, ja nesaskata ievērojamas izskata izmaiņas. Fiziskās aktivitātes atbrīvo proteīnus un endorfīnus, kas liek mums justies laimīgākiem, izmantosim to!

 

 

2. IZGULIES!

Mēs zinām, ka pilnvērtīgs naktsmiers palīdz ķermenim atgūties no dienā uzkrātā noguruma, sakopojot spēkus nākamajai dienai, ļaujot koncentrēties un būt daudz produktīvākiem, kas, protams, ir nozīmīgi nosacījumi, lai mēs būtu laimīgi. Miegs ietekmē mūs pozitīvi, to pierāda kāds pētījums, kurā grupai cilvēku lika atcerēties dažādus – pozitīvas un negatīvas nozīmes vārdus. Rezultātā – 81% no tiem, kuriem bija miega režīma traucējumi, atcerējās vārdus ar negatīvu blakus nozīmi un tikai 31% ar pozitīvu. Ielāgosim, ka tas cik labi un ilgi gulēsim, ietekmēs to, kā jutīsimies pamostoties, iespaidojot visu dienu kopumā, padarot mūs mazāk jutīgus pret negatīvajām emocijām.

 

 

3. PAVADI LAIKU AR ĢIMENI UN DRAUGIEM!

Saiknes nezaudēšana ar ģimeni un draugiem ir būtisks nosacījums, lai mēs justos labi, pat visintravertākajām personām. Dažādi pētījumi ir atklājuši, ka šis kopā pavadītais laiks būtiski paaugstina mūsu labsajūtu. Hārvardas prieka izpētes eksperts Daniels Gilberts pamatojis, ka mēs esam laimīgi, ja mums ir ģimene un draugi, savukārt, gandrīz visas citas lietas, kas, pēc mūsu domām padara mūs apmierinātus, patiesībā ir tikai līdzekļi, kā radīt un/vai atdarināt šīs emocijas.

 

 

4. DODIES LAUKĀ!

Daudzu pētījumu rezultāti uzsver, ka svaigā gaisā pavadīts laiks palielina mūsu laimi, norādot, ka 20 minūtes laukā, labos laika apstākļos, ne tikai uzlabos noskaņojumu, bet arī paplašinās domāšanu un pilnveidos darba atmiņu. Turklāt, divdesmit minūtes nemaz nav daudz, vai ne? Amerikāņu metroloģijas biedrības 2011. gadā publicētajā pētījumā minēts, ka visbūtiskākais nosacījums, lai cilvēks justos labi ir noteikta gaisa temperatūra, nevis vēja ātrums vai mitruma līmenis, minot, ka šīs pozitīvās emocijas tiek maksimizēts tieši 13, 9 ° C.

 

 

5. PALĪDZI CITIEM!

Vēlies padarīt laimīgāku sevi? Tev ir jāpalīdz citiem! Journal of Happiness Studies publicētajā pētījumā ir atklāts, ka 100 stundas gadā jeb 2 stundas nedēļā ir maģiskais skaitlis – optimālais laiks, kuru mums jāvelta līdzcilvēku vai citu personu labā, lai bagātinātu paši savu dzīvi.

 

 

6. SMAIDI!

Smaidīšana var likt mums justies labāk, bet tā ir daudz efektīvāka, ja apvienota ar pozitīvām, gaišām domām. Mičiganas universitātes biznesa jomas pētnieki ir atklājuši, ka klientu apkalpošanas speciālisti, kuri visas dienas garumā smaida samāksloti, viltoti – pasliktina savu garastāvoklis, ievērojami mazinot produktivitāti, turpretī – šīs jomas darbinieki, kuri to dara patiesi,kultivējot pozitīvas domas, uzlabo omu gan sev, gan klientiem un šajā arodā ir daudz veiksmīgāki. Ir par ko aizdomāties!  

 

 

7. PLĀNO CEĻOJUMU!

Tas rada emocijas, kas ievērojami uzlabo mūsu noskaņojumu, liekot sajust patīkamu, iekšēju satraukumu par gaidāmo piedzīvojumu. Un nav nozīmes – vai tas būs ceļojums uz otru pasaules malu vai tikai izraušanās no realitātes nedēļas nogalē, tas padarīs tevi laimīgāku! Speciālisti norāda, ka nav būtiski arī tas, vai šis ceļojums gaidāms jau pavisam drīz vai tikai pēc gada, šīs gaidas tik un tā liks tev just papildus enerģiju un pozitīvas emocijas.

 

 

8. MEDITĒ!

Šis process bieži tiek aplūkots kā svarīgs ieradums, kas uzlabo koncentrēšanās spējas, prāta skaidrību un palielina tavu laimes sajūtu. Masačūsetas vadošajā slimnīcā aplūkoti 16 cilvēku smadzeņu skēnešanas rezultāti – pirms un pēc viņi praktizēja 8 nedēļu meditācijas kursu. Rezultāti skaidri iezīmēja, ka daļai dalībnieku paaugstinājusies pašapziņa, līdzsvarotība un vispārējā apmierinātība, kā arī ievērojami mazinājies stress. Tātad meditācija burtiski attīra prātu un nomierina mūs, jo daudziem ir bijis vienīgais un visefektīvākais veids kā dzīvot laimīgāku dzīvi. Speciālisti uzsver, ka jau minūti pēc šī nomierinošā procesa, ķermeni un prātu piepilda miers un apmierinājums, paaugstinās izpratne un empātija pret citiem.

 

 

9. ESI PATEICĪGA!

Šī šķietami vieglā stratēģija dara brīnumus! Dalies priekā ar citiem, esi pateicīga par viņu darbu, novērtējot to ar atzinīgu vārdu. Speciālisti iesaka ik dienu apdomāt vismaz trīs liets, par ko tu vari būt pateicīga, trīs labas lietas, kas notikušas ar tevi vai vistuvākajiem. Kāda eksperimenta dalībniekiem – 219 vīriešiem un sievietēm, kuri trīs nedēļu garumā ik dienas pierakstīja šīs 3 lietas, par kurām viņi ir pateicīgi, ievērojami palielināja laimes sajūtu un apmierinātība ar dzīvi, vienlaikus samazinot arī depresijas simptomus.

 

 

10. PĀRCELIES TUVĀK DARBAM!

Ceļš uz darbu var pārsteidzoši iespaidot mūsu laimes sajūtu, jo apziņa, ka divas reizes dienā, visticamāk, 5 dienas nedēļā ir jāmēro viens un tas pats – tālais ceļš, noteikti nav iedvesmojoši. Hārvardas universitātes pētnieki norādījuši, ka šādi tāli pārbraucieni līdzinās ikdienas ellei, ievērojami bojājot mūsu omu un to ļoti labi sapratīs autovadītāji. Protams, ne vienmēr tas ir iespējams, taču, ja vari, apmesties uz dzīvi tuvāk darba vietai, būsi tikai ieguvēja!  

 

 

Novēlam tev būt laimīgai un apmierinātai ar savu dzīvi!

Iepriekšējais rakstsDaži padomi topošajiem un esošajiem veģetāriešiem
Nākamais raksts9 izplatītākie sociālo tīklu profila foto: ko tie atklāj par tevi?