Autors: Irēna Loce speciāli BrīvBrīdis.lv

Mūsdienās ir grūti dzīvot pēc sabiedrības nospraustajiem standartiem un tāpēc bieži vien mēs zaudējam pārliecību par sevi. Nereti savos prātos esam izveidojuši ideālus it visam: izskatam, ģimenei, darbam, mašīnai, mājai utt. Kad mums neizdodas izpildīt mūsu iedomu plānu, sakām zaudēt pārliecību sevī un līdz ar to nespējam izbaudīt un priecāties par lietām, kas mums ir apkārt, nespējam arī priecāties par sevi. Uzzini, kā pamazām kļūt pārliecinātai par sevi.

 

1. Pārstāj censties būt perfekta.

Kad kaut ko dari, nemēģini to izdarīt perfekti, bet gan tik labi, cik ir tavos spēkos. Neļauj citu cerībām, kas liktas uz tevi, radīt spiedienu.

 

2. Pārstāj sevi salīdzināt ar citiem.

Mēs katrs esam unikāls. Kad sākam salīdzināt sevi ar citiem, mēs samazinām savu pašvērtējumu un pārliecību. Tā vietā sāc koncentrēties uz to, kas tev pieder, novērtē arī mazās lietas savā dzīvē, sāc iepazīt  sevi un iemācies būt pateicīgai.

 

3. Esi tu pati.

Lai sevi iemīlētu, nemēģini būt tāda, kāda tu vēlētos būt. Esi tāda, kāda tu esi, pieņem sevi ar visiem plusiem unmīnusies!

 

4. Neko nesasteidz.

Lai iegūtu pārliecību par sevi ir nepieciešams laiks. Nebēdājies, ja viss nenotiek tik ātri, kā tu vēlētos. Nezaudē pacietību un ticību sev.

 

5. Iemācies palaist vaļā pagātnes notikums.

Varbūt tieši pārliecību par sevi esam zaudējuši kāda pagātnes notikuma dēļ, bet ja vienmēr prātā paturēsi šādas sliktas atmiņas, tu nekad nekļūsi pārliecināta par sevi. Katrs pagātnes notikums mums kaut ko ir iemācijis, bet nav vērts visu laiku sevi mocīt ar negatīvām atmiņām. Palaid tās vaļā un sāc visu no sākuma.

 

6. Piedod sev.

Nenosodi sevi par kaut ko, ko esi izdarījījusi pagātnē. Tā vietā, lai sevi nosodītu, raugies uz pieļautajām kļūdām kā mācību pieredzi. Katra diena ir jauns sākums un ja tev gadās izdarīt kaut ko tādu, par ko nevari lepoties, tad izvirzi sev mērķi – nekad šo kļūdu neatkārtot.

 

7. Pārstāj teikt sliktas lietas par sevi.

Kad mums kaut kas nesanāk vai arī bez iemesla, mēs esam spējīgi kļūt par savu visnejaukāko apvainotāju. Ja kāds mums teiktu lietas, ko mēs paši sev mēdzam teikt, tad tas liktos ļoti ļauni, bet mēs par to nekad neaizdomājamies… Tad tā vietā, lai atkal pateiktu kaut ko sliktu par sevi, uzslavē sevi un neaizmirsti arī par savām labajām īpašībām. Tagad uzraksti vismaz 5 savas labās īpašības! 

 

8. Iemācies pieņemt komplimentus.

Nākamreiz, kad kāds tev izteiks komplimentu vienkārši pasmaidi un pasaki paldies. Nemēģini komplimenta teicēju pārliecināt par pretējo.

 

9. Izturies pret sevi kā pret savu labāko draugu.

Ja tu pret savu labāko draugu vari izturēties ar mīlestību, laipnību, sapratni, uzticību un pieņemt viņu tādu kāds viņš ir, tad kāpēc tu nevari pret sevi izturēties tāpat? Esi pati sev labākais draugs!

 

10. Dari to, kas tev patīk.

Nedomā par to, ko saka apkārtējie. Ja tu vari atrast nodarbi, kas tev patīk un pavadīt laiku darot to, tad tu radīsi mīlestību, prieku un laimi savā sirdī.

 

Lai veicas!

Iepriekšējais rakstsSeksa numeroloģija: kāds ir tavs mīlas dzīves tips?
Nākamais rakstsSievietes nodarbošanās: Kā to uztver vīrieši?