Visu aizvadīto nedēļu norisinājās Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL akcija “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļa”, kuras laikā papildu ikdienas ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrolei, Valsts policija visā Latvijas teritorijā pievērsa pastiprinātu uzmanību tieši atļautā braukšanas ātruma ievērošanai. Šogad Valsts policijas darbinieki fiksēja 1671 ātrumpārkāpumus, savukārt ar tehniskajiem līdzekļiem, neapturot transportlīdzekli, tika fiksēti vairāk nekā 12 000 ātrumpārkāpumu. Tāpat šīs akcijas laikā piektdien, 21. aprīlī, norisinājās arī “24 stundu ātruma kontroles maratons”, kura laikā Valsts policijas ekipāžas konstatēja 383 steidzīgus autovadītājus, savukārt ar tehniskajiem līdzekļiem tika konstatēti 1618 ātruma pārkāpumi.

Jau desmito reizi Eiropas ceļu policijas tīkla ROADPOL dalībvalstīs norisinājās akcija, kuras mērķis ir pievērst uzmanību sekām un bīstamībai, kādas rada atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana gan pašam autovadītājam, gan apkārtējiem satiksmes dalībniekiem. Apkopojot datus par aizvadīto nedēļu, var secināt, ka atsevišķu satiksmes dalībnieku attieksme pret kopējo satiksmes drošību neuzlabojas, aizvien ir tādi autobraucēji, kuri rupji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, tādejādi apdraudot gan sevi, gan apkārtējos. Ja salīdzina ar pērnā gada Valsts policijas darbinieku fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, tad šis skaits ir samazinājies – ja 2022. gadā šīs akcijas laikā tika konstatēti 2118 ātrumpārkāpumi, tad šogad tādi ir 1671. Bet ar tehniskajiem līdzekļiem – gan ar pārvietojamajiem, gan stacionāriem radariem – fiksēto ātrumpārkāpumu skaits ir palielinājies –2022. gadā tādi bija 10 034, bet šogad nedēļas laikā fiksēti 12 298 ātrumpārkāpumi.

Viens no lielākajiem ātrumpārkāpumiem, kas fiksēts šīs akcijas laikā, bija Vidzemes reģionā, Gulbenes novadā, kur ārpus apdzīvotas vietas, pa autoceļu Gulbene – Balvi – Viļaka – Krievijas robeža, kāds automašīnas “Mazda” vadītājs brauca ar ātrumu 167 km/h, tādejādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par vairāk nekā 70 km/h. Tieši Vidzemes reģionā “Atļautā braukšanas ātruma kontroles nedēļā” Valsts policijas darbinieki fiksējuši visvairāk ātrumpārkāpumus – tādi bijuši 613.

Tāpat daudzi steidzīgi autovadītāji nedēļas laikā apturēti  Rīgas reģionā – kopumā 378. Viens no neapdomīgākajiem autobraucējiem ir bijis kāds motocikla “YAMAHA” vadītājs, kurš 19. aprīlī Rīgā, Augusta Deglava ielā, braucot virzienā no Ulbrokas ielas, krietni pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, vietā kur atļautais ātrums ir 50 km/h, motocikla vadītājs traucās ar 131 km/h. Vīrietim piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 12 mēnešiem un naudas sods.

Savukārt Zemgales reģionā akcijas laikā likumsargi fiksējuši krietnu skaitu ātrumpārkāpumu – 248. Viens no bezatbildīgākajiem autobraucējiem ir bijis kāds automašīnas “Mercedes Benz” vadītājs, kurš 19. aprīlī Aizkraukles novadā, pa autoceļu P73 brauca ar ātrumu 170 km/h pie atļautā braukšanas ātruma 90 km/h. Autovadītājam piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem un naudas sods.

Arī Latgales reģionā Valsts policijas darbinieki fiksējuši gandrīz tik pat daudz ātrumpārkāpumus – 238. Viens no steidzīgākajiem autovadītājiem Latgales reģionā izrādījies arī kāds automašīnas “Mercedes Benz”  vadītājs, kurš Balvu novadā, pa autoceļu P46 brauca ar ātrumu 145 km/h, ārpus apdzīvotas vietas, kur maksimālais braukšanas ātrums 90 km/h.

Tāpat kā citviet Latvijas teritorijā arī Kurzemes reģionā likumsargi fiksēja steidzīgus autovadītājus – aizvadītajā nedēļā tādi bijuši 194. Kā viens no steidzīgākajiem vadītājiem bija kāds automašīnas “Volvo” vadītājs, kurš Dienvidkurzemes novadā, Medzes pagastā, Kapsēdē brauca ar ātrumu 111 km/h, pie atļautā ātruma 50 km/h. Arī šim autovadītājam piemērots transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem un naudas sods.

Valsts policija aicina ikvienu autovadītāju atcerēties, ka pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, samazinās autovadītāja spēja laikus reaģēt uz satiksmē notiekošu, kā arī atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, īpaši apdzīvotā vietā, rada lielu apdraudējumu apkārtējiem satiksmes dalībniekiem.

 

Sabiedrība

Ļoti svarīga ziņa ikvienam, kurš ikdienā pārvietojas ar vilcienu

  No 11. jūnija stāsies spēkā vilcienu kustības vasaras grafiks, kurā gaidāmas būtiskas vilcienu kustības izmaiņas...

Jūras krastā pie Ventspils šonakt notikusi traģiska avārija

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 110 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 14 personas un viena gājusi...

Diemžēl svētdien saņemta ļoti skumja vēsts

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 103 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietušas 14 personas un viena gājusi...

Zināmi raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma” 15 finālisti un pasākuma norises vieta

  Ir noskaidrotas piecpadsmit dziesmas, kas sacentīsies par titulu – Gada Sirdsdziesma – raidījuma “Latvijas Sirdsdziesma”...
policija

Nepilngadīgai ventspilniecei nolaupīta telefona meklējumos atklāj īstas šausmas

  Pagājušā gada aprīlī Valsts policijā tika saņemta informācija par to, ka kādai nepilngadīgai jaunietei, ventspilniecei...

Vidzemniece 50. kāzu jubilejā vīram sarūpē neaizmirstamu dāvanu

1. jūnijā, pie savas saimnieces – Anitas Ārstnieces no Tūjas – nonāca TV šova SuperBingo Lielā laimes rata spēlē...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 7. jūnijs

  Šī solās būt labvēlīga diena. No rīta atklāsi, ka cilvēki cenšas novirzīt tavus mēģinājumus uzsākt,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. jūnijs

  Planētu stāvoklis ir nelabvēlīgs izbraucieniem, īpaši dienas pirmajā pusē. Arī komunikācija šodien nebūs visveiksmīgākā. Tā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. jūnijs

  Auns Agrs rīts ir labākais laiks uzdevumiem, kas prasa daudz uzmanības un precizitātes. Tie var būt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. jūnijs

  Šodien tu jutīsies enerģijas pārpilns un gatavs darbam. Tomēr mēģini virzīt savu enerģiju radošajā virzienā...

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 5.-11. jūnijs

  Nāc, aplūko, kāda šī nedēļa solās būt tieši tev. Ko sola zvaigznes un planētas, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 3. jūnijs

Pirmā dienas puse sniegs tev laimes un optimisma sajūtu. Veiksme pavadīs jebkurā rīcībā. Šodien tev...

Mājai un Dārzam

Brīdina par apstākļiem trešdien un ceturtdien

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti pagarinājuši brīdinājumus par augstu ugunsbīstamību mežos. Tagad tie...

Sinoptiķim Bricim diemžēl nav patīkamu ziņu par laiku šonedēļ un vasaras turpinājumā

  Latvijas Televīzijas laika ziņu redaktors Toms Bricis pirmdienas rītā raidījumā "Rīta panorāma" pastāstījis par šonedēļ...

Laiks pilnībā mainīsies – jaunākās sinoptiķu prognozes 7 dienām!

Jūnijs iesākās ar vēsu un mitru laiku. Dažviet tika uzstādīti jauni aukstuma rekordi, bet Stendes...