Āboli ir ne vien gardi, bet arī ļoti veselīgi augļi. Vai zini, kas tajos ir tik īpašs? Uzzini, kas ir 15 būtiskākie šo augļu garanti tavam skaistumam un veselībai.

 

Baltāki un veselīgāki zobi

Āboli neaizvietos zobu suku, taču to ēšana stimulē siekalu izdalīšanos mutē, savukārt, tas samazina zobu bojāšanos, pazeminot baktēriju līmeni mutes dobumā.

 

Pasargā no Alcheimera slimības

Pētījumos noskaidrots, ka regulāra ābolu sulas dzeršana (vismaz viena glāze dienā) ievērojami aizkavē risku saslimt ar Alcheimera slimību un aizkavē smadzeņu novecošanās procesus.

 

Aizkavē risku saslimt ar Pārkinsons slimību

Tas iespējams pateicoties ābolos esošajos flavonoīdos. Lai varētu sevi pasargāt arī no šīs kaites, ik dienas vajdzētu apēst vismaz vienu vidēja lieluma ābolu.

 

Aizkavē vēža šūnu veidošanos

Amerikas vēža pētniecības zinātnieki ir vienisprātis, ka ar flavonoliem bagātīgie augļi var palīdzēt samazināt risku saslimt ar aizkuņģa dziedzera vēzi pat par 23 procentiem. Kornelas universitātes zinātnieki ir izpētījuši, ka ābolu mizās ir vairāki savienojumi – tritepenoīdi, kas ir ļoti spēcīgi aizsarglīdzekļi pret aknu, resnās zarnas un krūts vēža šūnu veidošanos. Vēl šie paši zinātnieki atklājuši, ka regulāra ābolu un to sulas lietošana uzturā spēj pat samazināt jau radušos krūts vēža lielumu.

 

Aizkavē cukura diabēta rašanos

Apēdot vismaz vienu vidēja lieluma ābolu dienā, ievērojami sarūk risks saslimt ar otrā tipa cukura diabētu. Tajos esošās škiedrvieļas aktīvi iedarbojās uz cukura līmeni asinīs, stabilizējot to.

 

Samazina holesterīna līmenis asinīs

Šķiedrvielas arī lieliski iedarbojas uz taukiem organismā, īpaši tiem, kas aizsprosto asinsvadus – tātad likvidē holesterīna līmeni asinīs.

 

Stiprina sirds veselību

Visi iepriekšējie punkti ir saistīti viens ar otru un mijiedarbojas kā pa ķēdīti. Tā kā ābolu ēšana palīdz novērst cukura diabēta rašanos un mazina holesterīna līmeni, arī sirdij ir lielāks spēks paveikt lielo darbu organismā. Sirdij nav tik liels apgrūtinājums. Turklāt, regulāra ābolu ēšana palīdz arī mazināt un stabilizēt asinsspiedienu.

 

Palīdz izvairīties no žultsakmeņiem

Tie rodas, ja orhanismā ir pārāk daudz holesterīna, kā rezultātā žults šķidrums nespēj normāli funkcionēt, un rodas sacietējumi – žultsakmeņi. Īpaši izplatīta šī kaite ir aptaukošanās rezultātā. Lai novērstu akmeņu rašanās iespējamību, ārsti iesaka diētu ar augstu šķiedrvielu koncentrāciju, lai veicinātu svara un holesterīna līmeņa samazināšanos.

 

Stabilizē vēdera izeju

Šķiedrvielas darbojas attiecīgi, kā tas vajadzīgs katram individuālajam organismam. Ja ir aizcietējumi, tās mīkstina vēderu, ja caureja – cietina un turpmāk palīdz uzturēt to normas robežās.

 

Neitralizē kairinātu zarnu sindromu

Tas izpaužas kā aizcietējums vai caureja, ar sāpēm vēderā un vēdera uzpūšanos. Lai likvidētu šo simptomu, ārsti iesaka izvairīties no piena un treknu produktu lietošanas uzturā, tos aizstājot ar tādiem produktiem, kuru sastāvā ir daudz šķiedrvielu, un āboli šajā ziņā ir vieni no vērtīgākajiem augļiem.

 

Likvidē hemoroīdus

Tie ir vēnu paplašinājumi taisnās zarnas lejasdaļā. Lai gan tie nav nāvējoši, tomēr var būt ļoti sāpīgi. Tos kairina aizcietējumi, plešot zarnu sienas un izraisot asiņošanu. Āboli palīdz stabilizēt vēdera izeju, lai visu laiku nenotiktu zarnu kairināšana, kas nemaz neļauj sadzīt to bojājumiem.

 

Palīdz kontrolēt svaru

Daudzas veselības problēmas ir saistītas ar lieko svaru, starp tām ir, piemēram, sirds slimības, insults, augsts asinsspiediens, 2. tipa cukura diabēts un miega apnoja. Lai kontrolētu savu svaru un uzlabotu vispārējo veselību, ārsti iesaka diētu, kas bagāta ar šķiedrvielām. Apēd dienā vismaz trīs līdz piecus ābolus. Un noteikti to vari darīt brīdī, kad gribas ēst. Tas radīs piepildījuma sajūtu vēderā un iedarbinās vielmaiņu.

 

Izvada toksīnus no aknām

Ik dienas mēs uzņemam ļoti daudz dažādu toksīnu, vienalga – ar dzēriena vai ēdiena palīdzību. Par to visu rūpējas aknas, turklāt, tos neitralizēt nav tas vieglākais uzdevums. Par laimi, viens no vislabākajiem un visvienkāršākajiem līdzekļiem cīnās ar šiem toksīniem, ir āboli.

 

Stiprina imūnsistēmu

Sarkanie āboli satur daudz antioksidantu, ko sauc par kvercetīnu. Un tieši šī viela īpaši palīdz stiprināt imūnsistēmu, īpaši brīžos, kad vari sasirgt pārlieku lielā stresa ietekmes dēļ.

 

Darbojas kataraktas profilaksē

Šis ir viens no jaunākajiem ziātnieku pētījumiem – cilvēkiem, kuri ik dienas uzturā lieto ābolus – ir pat par 15 – 20% mazāks risks saslimt ar šo nepatīkamo kaiti.

 

Vai tu ēd ābolus? Izmanto šo laiku, lai uzlabotu savu veselību!

Iepriekšējais raksts5 lietas, ko nekad nevajadzētu iegādāties lietotas
Nākamais raksts5 iemesli, kāpēc ir labi skūpstīties