Ilona ir aktīva, strādājoša pensionāre. Abi ar vīru dzīvo Rīgā.  Viņai ir augstākā izglītība,  jau vairāk nekā 25 gadus strādā pašas dibinātā mikrouzņēmumā, kurš sniedz pakalpojumus finanšu jomā. Ilonai ļoti patīk savs darbs un patīk strādāt ar jauniešiem. Šajos gados gandrīz nav bijis tāda perioda, kad uzņēmumā nestrādātu kāds students, kuram šī ir pirmā darba vieta un iegūtā pieredze noder turpmākajās darba gaitās un karjeras veidošanā, vēsta labdarības organizācija Ziedot.lv.

Ilona pieder tiem cilvēkiem, kas rūpējas par savu veselību, veic regulāras pārbaudes, nekad nav smēķējusi, tādēļ bija ļoti negaidīti, kad pirms četriem gadiem plaušu rentgenā un turpmākajos izmeklējumos atklājās plaušu adenokarcinoma. Pēc pašas iniciatīvas tika veiktas ģenētiskās analīzes, kas deva iespēju piemeklēt piemērotākās zāles slimības ārstēšanai. Šīs zāles sākumā bija jāpērk pašai, vēlāk tās apmaksāja valsts. Tās deva ļoti labu rezultātu – audzējs no plaušām pilnībā izzuda, kas notiek diezgan reti, un iestājās slimības remisija.

Taču šobrīd slimība ir atgriezusies. Atklāta slimības izplatība vēdera dobuma orgānos. Lai atkal varētu piemeklēt piemērotākās zāles, tika veiktas ģenētiskās analīzes Vācijā un ārstu konsīlijs Latvijā akceptēja Vācijas kolēģu ieteikto mērķterapiju ar Brigatinib. Terapijai ik mēnesi nepieciešami 3 699 eiro. Valsts šo medikamentu neapmaksā, tādēļ šobrīd tas tiek iegādāts par ģimenes līdzekļiem. Taču šobrīd pietiek līdzekļi 8 devām 29 592 eiro apmērā. “Emocionāli ir ļoti smagi apzināties, ka cilvēks visu mūžu strādā, maksā nodokļus, bet slimības ārstēšanai ir jālūdz nauda no līdzcilvēkiem”, atzīst Ilona un lūdz palīdzību. 

Palīdzēsim Ilonai! To iespējams paveikt portālā Ziedot.lv!

Iepriekšējais rakstsNedēļas horoskops 5.-11. februārim
Nākamais rakstsVeikalā urinējušajam krievu kara noziegumu slavinātājam piespriests bargs sods