Uzzini, kādi ir 5 galvenie attiecību speciālistu izvirzītie kļūdainie pieņēmumi  par greizsiržiem un šo problēmu, kas apdraud mūsu attiecības!

1. MĪTS: GREIZSIRDĪBA IR SLIKTA!

PATIESĪBA: tā ir dabiska cilvēka emociju daļa, kas ir ierakstīta pat mūsu DNS. Ja mēs neizjūtam bailes pazaudēt mīļoto, tātad mums ir vienalga. Veselīga greizsirdība nenodarīs neko ļaunu, taču pārmērīga, kombinācijā ar tieksmi kontrolēt ik katru otras pusītes soli, lūk, kas sagādās problēmas! Kad mēs sajūtam sevī šīs emocijas, nepieciešams laiks (vai dažas dziļas ieelpas), lai racionāli apsvērtu vai patiešām pastāv draudi attiecībām jeb tā ir tikai mūsu iztēle, kas vizualizē bailes no zaudējuma! Godīgi pajautā pati sev, kur ir pierādījumi? Vai neesmu pārlieku privātīpašnieciska?

 

2. MĪTS: GREIZSIRDĪBA IR BŪTISKĀKĀ ATTIECĪBU PROBLĒMA

Indivīdu reakcija uz partnera greizsirdību ļoti atšķiras, tāpēc ir grūti vispārināt. Pastāv uzskats, ka neliela greizsirdība spēj mainīt pašapmierinātību, kas nereti iezogas ilglaicīgās attiecībās un kalpo kā atgādinājums, ka attiecības ir nemitīgi jākopj. Un tieši šāda akla pašapmierinātība var būt daudz kaitīgāka par greizsirdību. Nelielās devās tā gluži pretēji, var atsvaidzināt attiecības, liekot uzlūkot partneri citām acīm – no apbrīnotāju skatu punkta. Tas ir jauki, ja citiem tavs mīļotais šķiet pievilcīgs , bet viņš ir tavs!

1greiz

3. MĪTS: GREIZSIRŽI IR NEDROŠI

Ļoti primitīvā veidā, šīs jūtas skar bailes no zaudējuma. Speciālisti norāda, ka cilvēki, kuri apzinās savu greizsirdību, daudz vairāk izprot savu emocionālo jūtu pasauli. Viņi spēj novērtēt attiecības un partneri.  Galu galā, mēs dzīvojam pasaulē, kas nemitīgi mainās, pasaulē, kurā stabilitāte un pastāvība ir tikai ilūzija. Savukārt, mūsu partneris ir taustāms dārgakmens.

 

4. MĪTS: GREIZSIRDĪBA PARASTI NOVED PIE KONTROLĒŠANAS UN/VAI VARDARBĪGAS UZVEDĪBAS

Greizsirdība pati par sevi neparedz sliktu uzvedību. Mums nav  jāizpauž visas jūtas un domas, jo cilvēks ir apveltīts ar intelektu, lai izdarītu izvēli un valdītu pār savām emocijām. Situācijās, kad personai ir grūti savaldīt sevi un viņa kļūst kontrolējoša vai pat vardarbīga, ir nepieciešama cita stratēģija, jo problēma ir daudz dziļāka. Iespējams, ir jāmeklē speciālista palīdzība.  

2grl

5. MĪTS: NEDRĪKST PARTNERIM STĀSTĪT PAR ŠĪM SAVĀM SAJŪTĀM

Protams, tas atklāj ievainojamību un vājumu. Tomēr, runājot par savām jūtām un bažām –pasakām, ka mums rūp partneris un būsim ļoti sāpināti, ja zaudēsim šo mūsu dzīves nozīmīgo daļu. Atklāti izrunājot šo problēmu, skaidri iezīmēsim, kas mums ir un, kas nav pieļaujams.

 

Vai tu esi greizsirdīga?

Iepriekšējais rakstsKo gadalaiks, kurā esi dzimis, atklāj par tavu personību?
Nākamais raksts6 dīvainas ēdamlietas, par kurām cilvēki izdod kaudzi naudas