Mēs visi kopš bērnības zinām, cik svarīgi ir zobus tīrīt regulāri, lai nodrošinātu zobu un smaganu veselību. Kas īpaši jāņem vērā un ko svarīgi atcerēties, tīrot zobus, skaidro Latvijas Zobu Higiēnistu Asociācijas valdes priekšsēdētāja, zobu higiēniste Ieva Apsīte un Signal zīmola vadītāja Marita Soha.

 

Signal zīmola vadītāja Marita Soha norāda: “Pareiza zobu tīrīšana garantē vispārējo mutes dobuma veselību un skaistu smaidu, tādēļ, lai sasniegtu efektīvu rezultātu, tai ir jāvelta laiks.” Viņa paskaidro, ka mutes dobuma veselības uzturēšanā svarīgu lomu ieņem pareiza zobu birste, zobu pasta un uzmanīga zobu tīrīšana.

 

Latvijas Zobu Higiēnistu Asociācijas valdes locekle, zobu higiēniste Ieva Apsīte piebilst: “Pareiza zobu tīrīšana palīdz izvairīties no zobu bojāšanās un citām aplikuma izraisītām mutes dobuma saslimšanām.”

 

Marita Soha un Ieva Apsīte rekomendē 6 ieteikumus pareizai zobu tīrīšanai, kas garantēs to veselību.

 

  1. Lai sasniegtu labāku rezultātu, tīriet zobus ar sev piemērotu zobu pastu, lietojot zobu birsti ar mīkstākiem sariņiem, vismaz divas reizes dienā un ne mazāk kā 2 minūtes.
  2. Zobus ieteicams tīrīt, zobu birsti turot vieglā satvērienā 45 grādu leņķī pret smaganām un veicot vertikālas, slaukošas kustības.
  3. Notīriet zobu ārējās, iekšējās  un kožamās virsmas, kā arī mēli, lai garantētu svaigu elpu.
  4. Ja esat lietojuši saldinātos dzērienus, svaigi spiestas augļu sulas, vīnu, ēduši augļus vai konfektes, nogaidiet vismaz pusstundu pirms zobu tīrīšanas. Visu šo produktu sastāvā ir skābes, kas var mīkstināt zobu emalju, tādēļ pusstundu ilga pauze pirms zobu tīrīšanas palīdz normalizēt siekalu pH līmeni un līdz ar to izvairīties no jutīgiem zobiem.
  5. Tīriet zobus rūpīgi un saudzīgi, jo to tīrīšana ar spēku nesniegs labāku rezultātu, bet gan tieši pretēji – traumēs smaganas un bojās zobu emalju. Satveriet zobu birsti kā pildspalvu, lai izvairītos no kustībām ar pārmērīgu spēku.
  6. Pēc zobu tīrīšanas rūpīgi izskalojiet birstīti un novietojiet to zobu birstes turētājā ar galviņu uz augšu. Zobu birste jāmaina reizi trijos mēnešos.

 

Lai ikdienas zobu kopšana sniegtu labāko rezultātu, mums  jāņem vērā tikai daži svarīgākie ieteikumi. Iespējams, šie padomi palīdzēs uztvert zobu tīrīšanu kā vienkāršu procesu, un tas kļūs par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Regulāra zobu tīrīšana garantē efektīvus un acīmredzamus rezultātus.

Iepriekšējais rakstsKas jāzina vecākiem, gatavojoties bērnu ballītei?
Nākamais rakstsJauni pētījumi – bioloģiskajā pienā un gaļā ir vairāk “labo” tauku