Viena no visu laiku vērtīgākajām dāvanām ir kopā būšanas laiks, kuru vislabāk var izjust kaut uz mirkli aizbēgot no ikdienas. Tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” iesaka romantiskākos pasaules galamērķus un to slēptos dabas dārgumus, kurp aizceļot ar otro pusīti, lai Valentīndienu viena gada laikā ir vairāk. 

 

Grieķija, Korfu salas mīlestības kanāls (Canal d`Amour)

Korfu jau izseni ir valdzinājusi ceļotājus ar savu krāšņo dabu. Šeit vienuviet mijas majestātiski kalni, nerimstoši šalkojoša tomēr mierīga un ieaijājoša Jonijas jūra, smilšaina un klinšaina piekraste. Visā šajā krāšņumā vēl slēpjas kāds īpašs dārgakmens – Mīlestības kanāls.

Mīlestības kanālu ieskauj iespaidīgas akmeņu sienas, kuras rotā virkne vilinošu, maģisku un pārsteidzošu, dažāda izmēra alu. Akmeņu siena atgādina smalku tamborējumu. Kanāls sākas ar gaišu smilšu pludmali, bet caurvij to tirkīzzils Jonijas jūras ūdens. Kanāls savus viesus aicina gan ļauties atsvaidzinošām ūdens peldēm, gan izzinošām alu ekspedīcijām, gan pastaigām pa sienas virsotnēm, gan drosmīgai lēkšanai no to virsotnes caurspīdīgajā ūdenī.  

 

Melnkalne, Kotoras pilsētas līcis

Kotoras līcis jeb Boka, kā to dēvē paši Melnkalnes iedzīvotāji, ir fjords, kas atrodas vistālāk uz Eiropas dienvidiem. Šarmanto līci ieskauj varenas, no ūdens iznirstošas kalnu grēdas un vienlaikus to rotā krāšņas, mazas viduslaiku pilsētiņas un ciemi, no kuriem uzmanības vērtākā ir Kotora. Ceļojumu žurnāls „Lonely Planet” reiz to ir atzinis par visskaistāko pilsētu ceļojumiem šajā reģionā un tās vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Līcis dāvā patiesi maģisku, šarmantu un apburošu ainavu – šeit mijas debeszils ūdens, augstie kalni un īpaša senatnīgu pilsētu atmosfēra.

Pakāpjoties kādā no kalnu virsotnēm, paveras hipnotizējošs skats uz ūdens valstību un tajā mājvietu radušo kuģu, jahtu un laivu daudzveidību. Kotoras līcis lepojas ar pasaulē vecāko jūras kara floti.

 

Portugāle, Madeiras salas augstākā virsotne Piku Ruivu

Madeiru dēvē par mūžīgā pavasara salu, jo pavasarīgs laiks šeit ir visu gadu. Salas daba ir patiesi brīnumaina. Tur valdošais subtropu klimats palīdz uzburt bagātīgu floru, kas zaļo visu gadu, radot neatkārtojamu un savdabīgu dabas skaistumu.

Madeira ir vulkāniskas izcelsmes sala. Tās reljefs ir graciozs un izteiksmīgs. Krastu rotā klinšu krasti, bet iekšienē slejas kalnu un pakalnu virsotnes. Augstākā no tām ir Piku Ruivu (1862 m virs jūras līmeņa). Uz tās virsotni ved šauras līkumainas taciņas, un ceļš ir mērojams tikai kājāmgājējiem. Sasniedzot virsotni, skatam paveras gan jūras krasts, gan virkne pilsētiņu, bet mākoņi ir ar roku aizsniedzami.

 

Tunisija, Sidi Bu Saīda (Sidi Bou Saida)

Tiek sacīts, ka Tunisija ir koks, kura saknes sakņojas Āfrikā, bet tā lapas elpo Eiropas gaisu. Tunisija prot patiesi lutināt savus viesus, dāvājot tiem neatkārtojamu pieredzi. Šeit var gan iepazīt Sahāras tuksneša noslēpumainību, gan ļauties Vidusjūras veldzējumam. Tunisijas pludmales ierindojas Ziemeļāfrikas labāko pludmaļu topa augšgalā.

Arī valsts pilsētu dzīvei piemīt īpašs šarms. Viena no krāšņākajām Tunisijas pilsētām ir Sidi Bū Saida, kas savu mājvietu ir radusi stāvā klintī, raugoties uz dzidro Vidusjūru. Pilsētas neparasto atmosfēru pastiprina baltā un zilā krāsā krāsotie nami, kā arī tās daba – ieliņas daiļo gan vareni kaktusi, gan apelsīnu koki, gan ziedu virtenes dažnedažādās krāsās.

 

Spānija, Barselonas bunkuri Karmel (Bunkers of Carmel)

Spānijas krāšņajā pilsētā Barselonā iemīlas ar pirmo uz tās zemes sperto soli. Nepiespiestā atmosfēra, smaidīgie cilvēki, čalojošās kafejnīcas un restorāni, kā arī pilsētas pludmale nespēja atstāt vienaldzīgu. Pilsētas arhitektūra ir kā krāšņs mākslasdarbs, kurā var pazust ne tikai uz stundām, bet pat uz dienām.

Lai gūtu neatvairāmāko skatu uz šo pulsējošo pilsētu, ir vērts uzmeklēt Turo de la Rovira (Turo de la Rovira) kalnu, kura virsotnē būs arī paši Karmel bunkuri. Reiz kalpojuši kā pretlidaparātu nocietinājums, tagad tie mierpilni dāvā neaizmirstamu skatu vietu uz Barselonu.

 

Bulgārija, pilsēta Nesebara (Nessebar)

Krāšņo Bulgāriju mēdz dēvēt par Melnās jūras piekrastes lielāko bagātību. Lielāko tās teritorijas daļu aizņem majestātiskie Balkānu kalni, tomēr īpašu šarmu tai piešķir arī vēsturiskās pilsētiņas, gardā virtuve un pludmales.

Viena no ievērības cienīgākajām Bulgārijas pilsētām ir Nesebara. Tā ir izvietota uz gleznainas salas un to mēdz dēvēt par Melnās jūras pērli. Nesebra ir kā pilsēta-muzejs zem klajām debesīm, kuru veidojusi gandrīz trīs tūkstošgades gara dažādu tautu vēsture. Pilsētu caurvij virkne nelielu namiņu, dāvājot tai īpašu šarmu un aicinot pazust tās izzinošos ieliņu labirintos. Šī unikālā pilsēta-muzejs ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā un ir viena no astoņām tajā iekļautajām Bulgārijas pērlēm.

Iepriekšējais rakstsBrīnumlīdzeklis tavā ledusskapī – paipalu olas
Nākamais rakstsJa domā par hipotekāro kredītu, ņem vērā šos aspektus