Kad mēs esam miegā, ķermenis dara visu, lai mēs sajustu apkārt notiekošo, tādēļ nebrīnies, ja sapnī pēkšņi sajūti reālo apkārt valdošo smaržu, dzirdi skaņas vai pat konkrētas blakus esošo cilvēku frāzes. Tādēļ tu vari būtiski ietekmēt gan savus sapņus, gan miega kvalitāti. 

Atceries arī to, ka sapņi tev spēj signalizēt par pārlieku lielu nogurumu arī pilnīgi pretēji – par labsajūtu un pilnīgu mieru. Ja esi bijusi vienā skriešanā, tava diena bijusi stresa pārpilna – nebrīnies, ja naktī sāc murgot. Ir tomēr svarīgi iemācīties distancēties no ikdienas stresa, turklāt iemācīties kā uzlabot sava miega kvalitāti. Tas ir iespējams!

 

Skaņas

Teju ikviens ir pārbaudījis realitātē to, ka pat modinātāja signāls pirms reālās pamodināšanas var ielauzties mūsu sapņos – un it kā zvanīt tajā sižetā, ko tobrīd redzam. Vai esi to piedzīvojusi? Lūk, šādas skaņas ietekmē miegu un ne tikai… Ja vēlies nomierināties un mēģināt uzlabot savus sapņus, iemiegot atskaņo savu iecienītāko mūziku (vēlams, lai tā būtu liriska) vai, piemēram, okeāna šalkoņas skaņas. 

 

Smaržas

2008. gadā kādā pētījumā, ko veica vācu zinātnieki, tika atklāts, ka būtiska ietekme uz sapņiem ir arī smaržām. Pētījumā piedalījās sievietes – vienai daļai iemiegot tika piedāvāts skaists rožu aromāts, otrai daļai – krietni vien nepatīkamāk – sastāvējušos vārītu olu smaka. Vēlāk sievietes, kuras atcerējās savus sapņus, tos izstāstīja. Rezultāts pārsteidzošs – sievietes, kurām miega laikā tika dots rožu aromāts, bija sapņojušas skaistus sapņus, bet tās, kurām bija jāpacieš olu smaka, bija redzējušas neskaidrus, nesaprotamus sapņus, pat murgojušas. Zinātnieki skaidro, ka patīkami aromāti, arī cilvēkam nomodā esot, palīdz raisīt pozitīvas emocijas, kamēr smakas liek novērsties, saviebties, justies neomulīgi. Tam ir arī bioloģiskais izskaidrojums – smadzeņu daļas limbiskā sistēma, kas kontrolē smaržu sajušanu, raisa arī emocijas. 

 

Gulēšanas poza

Nesen veiktā pētījumā Honkongā tika pierādīts, ka, guļot uz vēdera, ir lielākas izredzes, ka cilvēks redzēs seksuāla rakstura sapni vai tādu, kurā tu tiec vajāts. Kādēļ? Tādēļ, ka šādā pozā guļot, tiek apgrūtināta elpošana, kas liek smadzenēm aktīvāk darboties, līdz ar to pielāgojot sapņus, kas līdzīgi izjūtām. Piemēram, tava elpošana ir apgrūtināta, un tu tobrīd sapņo, ka aizelsusies bēdz no kāda nejauka cilvēka, badies, slēpies utt. Kad cilvēks guļ uz vēdera, viņa ģenitālijas saskaras ar gultu, kustoties saskares punkti mainās, līdz ar to ir iespēja, ka sapņosi seksuāla rakstura sižetu. Aizejot gulēt, tev ir jāmēģina iekārtoties gultā pēc iespējas ērtāk. Pavēro bērnus – nereti viņi iemiegot grozās uz riņķi kā vērpjamie ratiņi, līdz iemieg, kad atraduši visērtāko pozu. Jā, pat tad, ja tev tā neizskatās diezko ērta, bērns ir iekārtojies tā, ka viņam ir labi!

 

Tava apziņa

Nevienam nav noslēpums, ka gan tavs garastāvoklis, gan viss, kas notiek ar tevi dienas laikā, būtiski spēj ietekmēt arī tavus sapņus. Jo labākā garastāvoklī būsi un labākas lietas piedzīvosi dienas laikā, jo labāki būs arī tavi sapņi. Ir pierādīts arī tas, ka trauksmes sajūta un depresija liek sapņot par dažādām satraucošām un drūmām lietām, pat dažādām viesuļvētrām, lietām, kas veidojas ārpus kontroles, lietu, pelēcību, skumjas utt. Savukārt mierīgs, atpūties un laimīgs prāts ļauj sapņot par saulainām dienām, skaistiem mirkļiem. Starp citu – līdz ar to laika apstākļi tavos sapņos ir ļoti saistīti ar tavām emocijām ikdienā. Iespējams, esi piedzīvojusi arī situāciju, ka vakarā noskaties filmu, kurā redzētais aktieris bijis tev ļoti simpātisks un sapnī kā likts – viņš ir klāt!

 

Atmešana

Vai esi novērojusi, ka tu sapņo arī par dažādām kārdinošām lietām? Piemēram, gadījums – tev ļoti, ļoti kārojas kādu saldumu, taču esi sev nosolījusies, ka ievērosi diētu… Naktī kā likts – tu sapņo par kādu saldumu stendu un to, kā tu tos ēd. Ironiski, taču sapņos bieži cilvēks redz tieši to, no kā cenšas atradināties vai speciāli atturas. Piemēram, ja cilvēks atmetis smēķēšanu, lielas izredzes, ka pirmos pāris gadus salīdzinoši bieži iespējams sapnī redzēt faktu, ka viņš tomēr smēķē un nav jābrīnās, ja arī turpmākas dzīves laikā šādi sapņi parādās. 

 

Medikamenti un vitamīni

Ir pierādīts, ka dažādas zāles un pat uztura bagātinātāji spēj ietekmēt sapņus. Citi pat var izraisīt pilnīgu sapņu aizmiršanu, un tev šķitīs, ka tu nemaz vairs nesapņo. Savukārt vitamīns B6 organismā palīdz cilvēkiem vairāk atcerēties savus sapņus, padarot tos spilgtākus.

 

 

Iepriekšējais rakstsTavs horoskops veiksmīga dienai – 11. maijs
Nākamais rakstsViss, kas tev jāzina par prinča Harija un Meganas Mārklas karaliskajām kāzām