Pāra kāzas 19. Maijā Svētā Džordža kapelā būs publiskas pasākums un TV kamerām būs atļauts pat filmēt ceremoniju. Ārpusē vairāk nekā 2000 cilvēku varēs vērot jaunlaulāto braucienu ar karieti un vēl daudz kā cita. Lūk, te būs viss, kas tev jāzina par šīm kāzām.

 

Harija un Meganas kāzas krietni atšķirsies no Keitas un Viljama ekstravagantās laulību ceremonijas. Turklāt tās būs iespējams vērot tiešraidē visā pasaulē dažādos televīzijas kanālos un interneta vietnēs, piemēram, BBC, CBS, NBC, Fox, E!, ABC u.c. jau no agra rīta. Tāpat filmēta tiks arī karietes procesija Vindzorā. Viena no tiešraidēm vērojama ŠEIT!

 

 

Norises vieta

Kā zināms, kāzu ceremonija notiks Vindzoras pils Svētā Džordža kapelā. Svētā Džordža kapela ir mazāka nekā Vestminsteras Abatija, kur 2011. gadā laulājās princis Viljams un Keita Midltone un mazāka arī par Svētā Paula katedrāli, kur 1981. gadā apprecējās princis Čārlzs un princese Diāna. Kapelā, kurā ir sēdvietas 800 cilvēkiem, ir vieta, kur 1984. gadā tika kristīts princis Harijs. Pēdējās karaliskās kāzas šajā kapelā notikušas pirms desmit gadiem, kad 2008. gada 17. maijā jāvārdu viens otram tajā teica karalienes Elizabetes II mazdēls – viņas meitas princeses Annes vecākais dēls Pīters Fillips un viņa izredzētā – Autumna Fillipsa.

 

 

Kāzu dienas plāns

Viesi sāks ierasties no 9:30 – 11:00 (11:30 – 13:00 pēc Latvijas laika) un karaliskās ģimenes locekļi sāks ierasties no 11:20 (13:20 pēc Latvijas laika). Iekšā viņi dosies pa Svētā Džeordža kapelas Galileja ieeju. Laulību ceremonija sāksies plkst. 12:00 (14:00 pēc Latvijas laika). Pāris teiks jāvārdu viens otram Svētā Džordža kapelā aptuveni 800 viesu priekšā. Ceremoniju vadīs Vindzoras dekāns Deivids Konners, bet pāri salaulās Kenterberijas arhibīskaps Džastins Velbijs, kurš arī ir kristījis Mārklu. Godājamais Mihaels Brūss Karrijs, 27. Prezidējošais Episkopālās baznīcas bīskaps, teiks runu kāzās.

Princis Viljams dosies pie altāra kā Harija lielākais atbalsts – līgavaiņa vedējs tieši tāpat, kā Harijs to darīja Viljama un Keitas kāzās 2011. gada 29. aprīlī. Harijs un Viljams ieradīsies, ejot kapelā pa tās rietumu kāpnēm un izejot cauri pūlim. Tāpat kapēlā ieies arī Mārkla, kuru pavadīs bērni, kaisot ziedlapiņas. Tā kā Mārkla nevēlējās izcelt kādu no savām draudzenēm, viņai nebūs pašas izvēlētu līgavas māsu, tā vietā viņas draugu bērni dosies pie altāra, kaisot ziedus. Priekšplānā tiks izvirzīti arī Viljama un Keitas bērni – princis Džordžs un princese Šarlote. Līdzās viņiem līdz altāram soļos arī Meganas labākās draudzenes, uzņēmējas un stila konsultantes Džesikas Mulronejas trīs bērni – dvīņi Braiens un Džons (7), kā arī meita Īvija (4). Tāpat bērnu pulkam pievienosies arī Harija mentora un tuva drauga kapteiņa Marka Daiera dēls Džaspers (6). Tur pat līdzās būs arī Harija krustmeitas – Florence van Kastema (2), Zalija Vorena (2) un Meganas krustmeitas – Railana Lita (7) un Remija Lita (6).

Pēc stundu garās kāzu ceremonijas, pāris dosies uz kapelas „Horseshoe Cloister”, lai tiktos ar 200 labdarības pārstāvjiem, kam Harijs kalpojis par patronu.

Ap plkst. 13:00 (15:00 pēc Latvijas laika) pāris dosies svinīgā izbraucienā ar karieti, sveicinot cilvēku pūli. Viņi brauks pa Castle Hill, Windsor High Street un pilsētas centrā – Sheet Street, Kings Road un Albert Road. Pēc tam viņi atgriezīsies pa Long Walk aleju Vindzoras pilī uz pieņemšanu, ko rīko Karaliene Elizabete II Svētā Džordža kapelas hallē.

Frogmoras nams

Vakarā Harijs un Megana dosies uz pieņemšanu, kur būs krietni mazāk viesu – ap 200. Šo pieņemšanu rīko Harija tēvs – princis Čārlzs Frogmoras namā, kas atrodas netālu no Vindzoras pils. Tā ir vieta, kur Harijs un Megana uzņēma savas saderināšanās fotogrāfijas. Abas pieņemšanas būs slēgta tipa pasākumi, taču līdz ar to, ka no Vindzoras pils jaunajam pārim vajadzēs doties uz Frogmoras namu, pūlim vēlreiz būs iespēja palūkoties uz viņiem.

 

 

Kāda būs Mārklas kleita?

Pagaidām vēl nav publiski atklāts, kura dizainera radītu kleitu vilks mugurā līgava, taču tiek lēsts, ka tā varētu būt Ralp&Russo kleita. Austrālijā dzimušie dizaineri Tamāra Ralfa un Migaels Russo piedzīvoja savu zvaigžņu stundu, kad viņu 75000 dolāru (~63000 Eur) vērto kleitu Mārkla bija uzvilkusi, uzņemot oficiālās saderināšanās fotogrāfijas. Vēl tiek spriests, ka viņa varētu izvēlēties Kristofera Beilija Burberry, britu dizaineri Stellu Makartniju, kanādiešu dizaineri Erdemu Moralioglu vai Rolandu Murē, kurš ir arī tuvs Mārklas draugs. Britu dizainere Viktorija Bekhema, kuras radīts džemperis bija mugurā Mārklai citā saderināšanās fotogrāfijā, noliegusi, ka viņa ir izvēlēta kāzu kleitas darināšanā. „Diemžēl es tā neesmu, bet esmu pārliecināta, ka viņa izskatīsies satriecoši, lai ko arī viņa uzvilktu,” Bekhema teica 12. aprīlī, piedaloties Džeimsa Kordena vadītajā „Late Late Show”.

 

 

Kāpēc Mārklas tēvs nevedīs meitu pie altāra?

Tas, šķiet, ir lielas daļas sieviešu sapnis, ka tieši tēvs varēs aizvest pie altāra pie sava izredzētā. Tā bija plānots arī šajās kāzās, taču diemžēl plāni ir mainījušies. Meganai nācās publiski paziņot skumjo vēsti, ka tēvs viņu ne tikai nepavadīs pie altāra, bet vispār neapmeklēs kāzas. Kā noskaidrojās, viņš saņēmis naudu par safabricētiem materiāliem, ko gan meita viņam piedevusi, bet pirms neilga laika Tomass Mārkls piedzīvojis infarktu un nu atrodas slimnīcā pēc veiktas sirds operācijas. Vairāk par to lasi: Meganas Mārklas tēvs apkaunojis meitu; viņa nāk klajā ar paziņojumu.

 

Pašlaik tiek spriests par to, ka, iespējams pie altāra Meganu vedīs viņas māte – Dorija. Ir izteikti arī minējumi, ka, iespējams, šo godu uzņemsies Harija tēvs – princis Čārlzs. Bet to, kā būs patiesībā, mēs redzēsim tikai kāzu dienā.

 

 

Princees Diānas piemiņa

Gan Harijs, gan Megana ir izteikuši, cik nozīmīga viņiem ir Harija bojā gājušās mātes piemiņa, tāpēc arī kāzās viņi to vēlas turēt svētu. Princeses Diānas piemiņa tiks godināta, klātesot viņas brāļiem un māsai. Lēdija Džeina Fellova noturēs lasījumu kāzās. „Es domāju, ka viņa uzlēktu līdz pat Mēnesim aiz prieka par mani. Un kā jau esmu teicis iepriekš, man šķiet, ka mamma ar Meganu būtu kā labākās draudzenes,” Harijs atklāja intervijā pēc oficiālā paziņojuma par saderināšanos. Mārklas saderināšanās gredzenā ir iekļauti divi dimanti no Diānas personīgās kolekcijas. „Mazi dimantiņiš katrā pusē Meganas gredzenam ir no manas mātes provātās rotaslietu kolekcijas, lai mēs būtu pārliecināti, ka viņa ir kopā ar mums vienmēr,” toreiz uzsvēra Harijs.

 

 

Kāzu torte


Harijs un Megana ir izvēlējušies konditorejas izstrādājumu šefpavāri Klēru Ptaku, „Violet Bakery”, kas atrodas Haknejā, Austrumlondonā, īpašnieci, lai viņa dizainētu kāzu kūku. Ptaka, tāpat kā Mārkla, ir dzīvojusi Kalifornijā, pirms pārcēlusies uz Londonu. Viņas beķereja ir slavena ar to, ka tajā tiek izmantotas tikai sezonālas un organiskas sastāvdaļas. Pāris esot izvēlējies citronu eļļas un plūškoka ziedu kūku ar sviesta krēma glazūru un svaigu ziedu dekorācijām. Tā ir atkāpšanās no karaliskās tradīcijas, jo parasti kāzu dienā tiek pasniegta britu augļu kūka. Piemēram, Keitai un Viljamam bija divas kūkas – astoņu līmeņu augļu kūka, ko izveidoja šefpavāre Fiona Kērnsa un šokolādes biskvīta kūka, kas gatavota pēc iecienītas Bekingemas pils receptes.

 

 

Karaliskie ielūgumi

Uz kāzām izgatavoti 600 ielūgumi, kas printēti, izmantojot melnu un zelta krāsu. Ielūgumi izdoti Viņa Karaliskās Augstības Velsas Prinča vārdā un katrs no tiem rotāts ar zelta maliņu un Velsas prinča ģerboni, kas ataino trīs spalvas. Viesu vārdi tika printēti atsevišķi – skaisti kaligrāfiskā rakstā. Ielūgumus izgatavoja Londonas smalkās printēšanas un grāmatspiešanas kompānija „Barnard & Westwood”, kurā jau no 1985. gada tiek drukāti karaliskie ielūgumi.

 

 

Kāzu fotogrāfs

Pāris savu kāzu vizuālo iemūžināšanu uzticējis Aleksim Lubomirskim, kurš ir slavens portretu un modes fotogrāfs. Viņš ir Mario Testino, kurš bija princeses Diānas iecienītākais fotogrāfs, galvenais asistents. Lubomirskis ir arī skaisto Meganas un Harija oficiālo saderināšanās fotogrāfiju autors.

 

 

Ziedi

Svētā Džordža kapela tiks rotāta ar baltām dārza rozēm, uzpirkstītēm un peonijām, kas ir Mārklas mīļākie ziedi. Tāpat rotājumos tiks izmantoti dižskābarža, skābarža un bērza zari. Harijs un Megana izvēlējušies Filipu Kradoku, lai viņa dekorētu gan kapelu, gan pieņemšanas halli. Kradoka, kura atrodas Fulhamā, ir viena no ievērojamākajām floristēm Londonā un starp viņas klientiem ir Kensingtonas pils, Hemptonas tiesas pils, Aleksandrs Makvīns, Kristians Diors, Viktorijas un Alberta muzejs, Britu Vogue.

 

 

Mūzika

Kāzas papildinās mūzika, ko radīs gospeļkoris, ērģeles, trompetes, orķestris, soprāns un 19 gadus vecs čellists, kuru speciāli uzaicinājusi Mārkla. „Es biju šokā, kad Mis Mārkla mani uzaicināja spēlēt kāzās. Un, protams, uzreiz piekritu. Tas ir liels gods piedalīties tik lieliskā pasākumā,” Kensingtonas pils izdotā ziņojumā teicis Šeku Kannehs Meisons. Kāzu ceremonijā Svētā Džordža kapelā par mūziku rūpēsies mūzikas režisors Džeimss Vivians un tajā tiks iekļauts arī Svētā Džordža kapelas koris.

 

 

Slavenie viesi

Starp kāzu viesiem būs arī pasaules mēroga zvaigznes, piemēram, Mārklas draudzene Prianka Čopra (plašāk zināma kā Aleksas lomas atveidotāja seriālā „Kvantiko”) un tenisiste Serēna Viljamsa, kā arī vēl vairāki Meganas draugi – aktieri no seriāla „Suits”. Gaidāms arī ierodamies Eltons Džons. Tāpat ticams, ka ceremoniju apmeklēs arī mūziķi Eds Šīrans, Rianna un grupa „Coldplay”. Grupas „Spice Girls” dziedātāja Mela B kādā intervijā atklājusi, ka ielūgumus uz karaliskajām kāzām saņēmušas visas piecas grupas dalībnieces.

 

 

Kurš maksās?

Kensingtonas pils apstiprinātajā paziņojumā, kas tika izdots pēc tam, kad pāris paziņoja par savu saderināšanos, tika teikts, ka par kāzu galvenajiem aspektiem/procesiem maksās Harija ģimene. „Tāpat kā Kembridžas hercoga un hercogienes kāzās, karaliskā ģimene maksās par tādiem kāzu aspektiem kā baznīcas pakalpojumi, mūzika, ziedi, dekorācijas un pieņemšanas pasākumiem,” tika teikts ziņojumā. Mārkla pati maksās par savu līgavas kleitu, bet drošības pasākumu izmaksas tiks segtas no Lielbritānijas nodokļu maksātāju naudas.

 

 

Karalienes piekrišana

Bekingemas pils publiskoja attēlu ar karalienes doto piekrišanu. Pēc likuma, pirmajiem sešiem rindā uz troni esošajiem pirms laulībām ir jāsaņem rakstiska atļauja no karalienes.

 

 

Medusmēnesis

Pāris nedaudz atliks savu medusmēnesi, jo 22. maijā piedalīsies prinča Čārlza 70. dzimšanas dienas partonāža svinībās. Pēc tam viņi dosies medusmēnesī un, kad atgriezīsies no tā, turpinās pildīt savus tiešos pienākumus un apmeklēt dažādus pasākumus.

Sabiedrība

Vai vispār sagaidīsim kārtīgu vasaru? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

Vai vasara vispār būs? Šādu retorisku jautājumu savā video blogā uzdod LTV laika ziņu redaktors...

Latviešiem paveras iespēja dzēst savas “ātro kredītu” problēmas. Kas jādara?

  Līdz šim personām, kuras nespēja segt savas parādsaistības, vienīgā iespēja no tām atbrīvoties bija maksātnespējas...

Felipe dodas uz Spāniju, lai “ietusētu” ar Porziņģi – VIDEO

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Felipe Spānijā satiekas ar saviem draugiem - Kristapu Porziņģi,...

Magone grasās tiesā savu bijušo Žani atstāt “uz pauzes”

  STV šova "Slavenības. Bez filtra" zvaigzne Magone ar lielām cerībām pošas uz tiesu ar Žani,...

Milzīgās nepatikšanās nokļuvuši vairāki viltus vakcinētāji; sāks kriminālvajāšanu

  Šā gada 13. maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai...

100 gadu vecumā aizvadītajā naktī miris leģendārais kinorežisors Rolands Kalniņš

  Desmit dienas pēc savas simtās jubilejas mūžībā aizgājis Latvijas kinomākslas klasiķis, izcilais kinorežisors Rolands Kalniņš...

Horoskopi un Testi

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪNIJAM

 Kādi notikumu un dzīves pavērsieni jūnijā sagaida tieši tevi, uzzini šī mēneša horoskopā!   Auns Pagājušajā mēnesī tev,...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 19. maijs

  Auns Šodien kalsi plānus savas finansiālās labklājības uzlabošanai. Šajā sakarā nāksies gan saskarties ar nelieliem sarežģījumiem,...
Foto:BrīvBrīdis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 18. maijs

  Auns Šodien piedzīvosi vairākus greizsirdības uzlidojumus. Paradoksāli, taču būs saistīti nevis ar tavu laulāto draugu, bet...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 17. maijs

  Auns Šodien ieteicams neiesaistīties konfliktos savā darba vietā. Tie ne pie kā laba nenovedīs, turklāt to...
Foto:Flickr.com/Māris Pehlaks /CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 16. maijs

  Auns Šodien ne pa kam nevēlēsies piekrist savas otras pusītes sacītajam. Kad viņš jau kārtējo reizi...
Foto:Pixabay.com/Spiritze/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 16.-22. maijs

  Pavasara noslēdzošais mēnesis maijs ar pilnu joni turpinās - nāc, palūko, kā izkārtojušās zvaigznes un...

Mājai un Dārzam

Vai vispār sagaidīsim kārtīgu vasaru? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis!

Vai vasara vispār būs? Šādu retorisku jautājumu savā video blogā uzdod LTV laika ziņu redaktors...

Sinoptiķis Bricis sola jūtamas izmaiņas laikapstākļos – kas mūs sagaida? – VIDEO

  Vēsais pavasaris Latvijā turpinās, pirmdienas rītā atkal vietām bijusi salna un tāda gaidāma vēl arī...

Iemeslu priekam maz: Jaunākā laika prognoze 7 dienām!

  Nedēļas pirmajā pusē gaidāms visai auksts laiks un, gaisa temperatūra dienā būs līdz +10…+15°,  naktīs...