Negaidīta attiecību pārtraukšana līdzinās nāvei. Šķiet, ka viss ir zudis, nekad nekas vairs nebūs labi! Uzzini, kādas fāzes šādā situācijā piedzīvo tie, kuri zaudējuši cerību…

 

1. POSMS: ŠĶIRŠANĀS IR MANAS IEDOMAS, VISS BŪS KĀRTĪBĀ!

Muļķības, viņš taču nedomāja to nopietni, un viss drīz nokārtosies! Nē, es kaut ko pārpratu! STOP! Tu nevēlies pieņemt šo faktu – jūs vairs neesat kopā, neraugoties uz to, ka jūs abus ilgāku vai ne tik ilgu laiku ir saistījušas attiecības. Tu esi pirmajā šķiršanās fāzē, kad prāts un sirds atsakās pieņemt notikušo. Tas taču nevar būt, vai ne? Pēc visa piedzīvotā, pēc visa, kas starp jums ir bijis?! Diemžēl teju ikviens, kuru ir pametusi otra pusīte, var atzīt, ka pirmais, ar ko jāsaskaras ir – šoks un vēlme nezaudēt cerību, ka viss ir atrisināms, ka viss būs labi. Jums taču bija kopīgi nākotnes plāni, sarunātas lietas un notikumi šai vasarai, taču nu… viss ir zudis, tu to nespēj aptvert. Iespējams, tevi māc šaubas, esi šokēta un nevēlies pieņemt šādu notikumu gaitu kā realitāti, bēdz no tās. Tu turpini gaidīt, kad viņš piezvanīs vai atsūtīs īsziņu, sakot, ka ir kļūdījies, ka ir uzvedies muļķīgi un nožēlo. Tas, visticamāk, nenotiks un, jo ātrāk, to apzināsies, jo drīzāk spēsi iet tālāk! Skan viegli? Protams, ka nē, taču tev ir jāskatās acīs patiesībai, tev ir jāpārstāj dzīvot pagātnes atmiņās un skaidri jāuzlūko kāda ir tagadnes reālā situācija.

! Kas esi tu? Tu bez viņa? Centies apzināties šo skaidro, nešaubīgo robežu. Iespējams, biji ‘izšķīdusi’ šajās attiecībās, aizmirstot par savām vēlmēm, savu mērķu sasniegšanu, draugiem, ģimenes locekļiem…

! Lai cik grūti arī nebūtu, pārstāj izmisīgi būt viņa tuvumā. Nezvani, nesūti īsziņas.

! Pajautā pati sev – vai spēj nošķirt savas jūtas pret šo cilvēku no draudzības, kas jūs saista? Vai spēsiet palikt draugi, bez intimitātes? Vai tev tas ir nepieciešams? Vai maz to spēj?

 

 

2. POSMS: LAI VIŅŠ IET….!!!

Klāt otrā šķiršanās fāze jeb tu jūti naidu un dusmas, kas pilnībā pārņem tevi, traucējot normāli domāt! Pavisam nesen mīlēji viņu neraugoties uz visu, ko viņš ir izdarījis? Pienācis skaudrās patiesības apzināšanās brīdis – viss ir beidzies un nekas tur vairs nav labojams! Tu skaidri apzinies un esi vairāk nekā pārliecināta, ka pie visa vainīgs ir viņš! Šis cilvēks ir vainojams arī pie tā visa, ko vēl nesen pieņēmi par savām kļūdām! Ļoti ticams, ka vēlies pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no visām lietām un priekšmetiem, kas asociējas ar šo personu, visa, ko viņš jebkad tev ir uzdāvinājis, viņa manām, nozīmīgām lietām un dažādiem priekšmetiem, kas tik nodevīgi un sāpīgi atgādina par viņa rīcību – viņu pašu. Tomēr, lai gan sākotnēji šķiet vieglāk, no sevis jau neaizbēgsi, jo teju katrs stūris asociējas ar šo cilvēku, katrai lietai tavās mājās un ārpus tās ir kāds zemteksts – apslēpts stāsts, kas saprotams tikai jums abiem. Tu jūties pamesta! Vismīļākais cilvēks nu kļuvis par ienaidnieku!

! Lai cik grūti šajā brīdī arī nebūtu, domā objektīvi – ārpus dusmu uzplūdiem, centies izanalizēt jūsu attiecību gaitu, viņa un, jā, arī tavas kļūdas jūsu attiecību gaitā. Tas tev palīdzēs turpmākajās saistībās.

! Šī emociju gamma apzīmē to, ka esi pieņēmusi notikušo un tāpēc sāp vēl vairāk…centies apsvērt notikušo, lai šajā fāzē nepaliktu pārāk ilgi, lai nepatīkamo emociju gūzma nenospiež tavu sirdi ikreiz, kad jūties noskumusi, vientuļa, maldināta vai sāpināta.

! Tieši šajā šķiršanās fāzē nereti tiek izveidotas nepārdomātas attiecības, lai pierādītu bijušajam, ka esi iekārojama un simpātiska pretējā dzimuma pārstāvu acīs, visticamāk, ar mērķi pamodināt viņā greizsirdību. Nepadari otru cilvēku par plāksteri, kam uz laiku jāaizlāpa tava salauztā sirds! Nespēlējies ar citu jūtām.

 

 

3. POSMS: LŪDZU, LŪDZU – ATGRIEZIES!

Dusmas daļēji ir noplakušas un tu jūti vien izmisumu un neizpratni par tālāko nākotni. Šajā fāzē tu jo īpaši ceri, ka viss tomēr nokārtosies, neraugoties uz to, ka viņš nav izrādījis interesi par jūsu atkalapvienošanos. Tev ir bail, ka patiešām pazaudēsi šo sev tik nozīmīgo un mīļo cilvēku, ka tev nekad vairs nebūs iespējas atklāt savas sajūtas un emocijas. Tu bezgalīgi ilgojies pēc viņa! Ļoti ticams, ka tu met pie malas pašlepnumu un teju lūdzies šim cilvēkam par vēl vienu iespēju būt atkal kopā, sākt visu no gala. Šajā šķiršanās fāzē tu sevi atklāj un pasniedz tādu, kāda patiesībā nemaz neesi, vai tu to vēlies? Vai tas viss ir tā vērts?

! Neaizmirsti, ka jūsu attiecības veidoja divi cilvēki – tu un viņš, tāpēc, cenšoties uzrunāt viņu, lai panāktu atkalapvienošanos – neuzņemies šīs personas vainu par dažādām neveiksmīgām niansēm jūsu attiecībās! Nesoli, ka TU mainīsies, rīkosies vai domāsi citādāk, lai tikai viņš būtu kopā ar tevi! Necenties izpatikt!

! Neiestāsti sev, ka tu vai viņš spējat kardināli mainīties! Protams, ir dažas nianses, kas ir uzlabojamas un pieslīpējamas, taču tu nevari uzņemties atbildību par tava bijušā kļūdām un, jā, dažkārt visai zemisko rīcību. Esi tu pati, neviena dēļ nemaini savus uzskatus un pārliecības!

  relationship-breakup

 

 

4. POSMS: ES NEKO NEGRIBU un NEVARU!

Tu galu galā apzinies, ka viss ir BEIDZIES, esi pārstājusi dzīvot ilūzijās! Jūs esat izšķīrušies un viņš nevēlas atjaunot jūsu saistības – punkts! Tev sāp sirds un ir bezgala skumji apzināties, ka neko nespēj un nevari mainīt, jo tik ļoti ilgojies un vēlies būt kopā ar viņu. Visas šīs personīgās problēmas ir pārņēmušas un paralizējušas visu citu tavā dzīvē, tu nespēj pilnvērtīgi pievērsties skolai, studijām, darbam vai jebkam citam. Viņš bija un ir tavs pasaules centrs un nu – zudis, kāda jēga kam citam?! Tu nespēj pilnvērtīgi koncentrēties, nekas nešķiet interesants un saistošs!

! Šajā šķiršanās fāzē nereti emocionālās sāpes mijas ar depresijas pazīmēm, kas ir ļoti nopietni un nedrīkst palikt nepamanītas! Iespējams, ka tu jūties emocionāli un fiziski iztukšota, nespēj pilnvērtīgi dzīvot – ēdiens šķiet pretīgs un nevajadzīgs, tu neredzi iemeslu izkāpt no gultas, kur nu vēl – nesaskati jēgu turpmākajai dzīvei (iespējams, esi aizdomājusies – vai maz ir vērts turpināt dzīvot!!!) Ja kaut kas no šī visa šķiet pazīstams un tu apzinies, ka pati vairs netiec galā ar savu dzīvi – neatraidi citu vai meklē kāda speciālista palīdzību. Domā un rūpējies par sevi!

 

 

5. POSMS: DZĪVE TURPINĀS – MAN VISS BŪS LABI!

Lai gan, visticamāk, vēl aizvien jūties dziļi sāpināta un sarūgtināta, taču nu tu esi samierinājusies, ka abi esat aizgājuši katrs uz savu pusi. Vai vainojama muļķība, neveiksme, iespējams, apstākļu sakritība, liktenis vai jebkas cits, jūs vairs neesat kopā un tu to apzinies, zini, ka ir jāiet tālāk! Tu pamazām atgūsti interesi par ārpasauli, par visu – ārpus tavas šķiršanās no šī cilvēka.

! Iespējams, šajā posmā tu jau spēj mierīgi uzlūkot un izanalizēt notikušo. Centies saskatīt – kā viss ir patiesībā un kā tu biji to kļūdaini iztēlojusies. Kā viss izskatās un ir pateicībā, ne jūtu, dusmu uzplūdā! Iespējams, savā bijušajā mīļotajā cilvēkā nu saredzi daudz vairāk trūkumu nekā iepriekš. Ļoti ticams, ka kādu melnumu saredzi savā rīcībā, pieņem to un pārdomā – laimīgākai nākotnei.

! Lai gan emocionālā dziedināšana ir visai ilga un prasa lielu piepūli un tas nebūt nav patīkami, šajā procesā var saskatīt arī ko pozitīvu. Ko gan? Šis ir laiks, lai pilnībā pievērstos sev, savām interesēm un personības pilnveidošanai. Dari to, ko vēlies vien tu, šis ir laiks, kas pieder vien tev!

 

 

6.POSMS: ESMU GATAVA MĪLESTĪBAI!

Nav būtiski – vai pagājis ilgāks laiks vai pēc šķiršanās esi atguvusies jau pavisam drīz, reiz tas notiks, tam ir jānotiek! Tev atkal ir vēlme būt laimīgai un mēģināt nodibināt jaunas, laimīgas un ilglaicīgas attiecības un tas ir šķiršanās procesa noslēdzošais posms. Aplis ir noiets, tu atkal esi gatava – ļauties!

! Nebaidies! Centies mest pie malas nedrošību, bažas un aizdomas, ka jaunais partneris rīkosies līdzīgi iepriekšējam. Viss sākas no gala, no baltas lapas.

! Tomēr nestrēb karstu – paturi prātā iepriekšējo, izjukušo attiecību mācību stundas, l stundas, trēb karstu! lapas.  neris relu piepuli, ai nepieļautu līdzīgas kļūdas. Šīs ir jaunas attiecības!

 

 

Nezaudēsim ticību un cerību!

Iepriekšējais rakstsNoskaidrots, cik daudz naudas latvieši pērn iztērēja kolektīvās iepirkšanās portālos
Nākamais rakstsKā izvēlēties piemērotāko pavasara mēteli? + 4 KARSTAS tendences