Katram ir mīļākās galda spēles, kas ļauj mums tik patīkami un mājīgā veidā pavadīt vakarus. Galda spēle asociējas ar jauku kompāniju, smiekliem, ar burvīgu un labi pavadītu laiku. Lai laiku pa laikam ieviestu pārmaiņas, mēs dodamies uz veikalu un izvēlamies jaunu galda spēli.

Un dažreiz šī izvēle var ļoti pārsteigt – paņemot rokās jaunu spēles kasti ne vienmēr mēs varam iedomāties, cik patiesībā dīvaina un smieklīga ir šī spēle. Spēles apraksts pat var neizstāstīt līdz galam spēles būtību, bet, piemēram, tiešsaistes spēlēs vienmēr ir skaidri aprakstīta to būtību un nav nepieciešamas minēt, par ko ir šī spēle un kādi ir spēles noteikumi. Pastāstīsim par dažām ļoti dīvainām spēlēm.

 

My Dog Can Do That!  (Mans suns to var!) Ir reta galda spēle, kas paredzēta ne tikai cilvēkiem, bet arī suņiem.  Iedvesmojoties no suņu TV raidījumiem, kur suņi parāda savas iemaņas, šī spēle tika izveidota 1996. gadā suņiem un viņu ambiciozajiem īpašniekiem, kuriem bija jāpilda kopā visdažādākie uzdevumi.  Interesanti, ka kastes aizmugurē bija atzīme, kas, acīmredzot, izraisīja pircēju sūdzības: “Suns nav iekļauts komplektā.”

 

Spēle Bed Bugs (1985. gads) aicina spēļu dalībniekus uz savas ādas pārbaudīt teicienu “steidzies tikai ķerot blusas” un spēlē no vibrējošas rotaļlietu gultas jāmēģina noķert visus savas krāsas kukaiņus. Izmantojot lielas un ne pārāk ērtas plastmasas knaibles, spēlētāji cenšas pēc iespējas ātrāk noķert visus savas spēles krāsas kukaiņus. Parazitārais populārās operāciju spēles klons, kura mērķis, iespējams, ir reakciju un smalkās motorikas attīstīšana.

 

Jau no 1975. gada McDonalds apmāca saviem restorāniem jaunus kasierus un pavārus, tas notiek arī spēlē.  Lai tajā nopelnītu uzvaras punktus, spēlē McDonalds spēlētājiem ir ātri jāsavāc pasūtījumi no citiem dalībniekiem, piepildot plastmasas paplātes ar Big Mac, siera burgeriem un kartupeļiem.

 

Exploqdins Kittens (Sprāgstošie kaķēni) bija spēle rekordiste 2015. gada janvārī: spēle saņēma 8,7 miljonus dolāru, savukārt izstrādātāji sākotnēji pieprasīja tikai 10 tūkstošus dolāru.  Spēlē svarīgs ir tikai uzvarētājs.  Spēle atgādina krievu ruleti, bet lodes vietā ir kārts “Sprāgstošs kaķēns” – kurš izvelk, tas zaudē.  Citas kārtis ļauj atbruņot kaķi un izlaist spēles gājienu vai mainīt tā virzienu uz pretējo.  Un spēles mērķis, protams, ir pakļaut visus pretiniekus sprādzieniem, bet pašam izturēt pēc iespējas ilgāk.

 

Millennial monopoly – monopols mileniāļu paaudzei. Spēlētājiem ir tikai jārūpējas par labāku dzīves pieredzi (nevis īpašumu – kurš to var atļauties!?).  Sākot ar mūzikas festivālu apmeklēšanu un beidzot ar veģetāro bistro, spēlētājiem jāiegūst dzīves pieredzi.

 

Spēle Crazy Cat Lady (Trakā kaķu dāma) ir domāta tiem, kuri uzskata, ka kaķu nekad nav par daudz: spēlē jums tie ir jāsavāc pēc iespējas ātrāk. Vārdu sakot, mūsu priekšā populārā interneta tematika, kas ir pārvērsta pilnvērtīgas galda spēles formā. Spēlētāji griežas augšpusē un pārvietojas pa atzīmēto lauku. Dažos spēļu laukumos atrod jaunus kaķus, bet citos (ar brīdinājumiem “Uzmanību, suns!”) zaudē vai ņem mājdzīvniekus no citiem spēlētājiem.  Ja jūs nokļūstat laukā, kas ir apzīmēts – “Savvaļas kaķis”, jums jāņem sarkanā kartīte un jāveic tajā ierakstītais uzdevums: piemēram, visus savus mājdzīvniekus nododiet pretiniekam vai nosūtiet uz patversmi.  Nu, protams, uzvar tas, kurš savāc pēc iespējas vairāk kaķīšu.

 

Smokers Wild ir pretsmēķēšanas galda spēle.  Tā māca nesmēķēt. Spēles sākumā dalībnieki savāc profesiju kartes – apbedīšanas uzņēmuma darbinieks, ārsts, nodokļu iekasētājs, psihiatrs un citi speciālisti – un tad viņi sāk pārvietoties pa spēles laukumu, metot kauliņus. Katram dalībniekam ir veselības krājums.  Stāvot uz cigarešu laukumiem tie zaudē veselību (cigarešu kartīšu dēļ) – un tas turpinās, līdz tabaka burtiski aizved varoni uz kapu.  Mērķis ir pēc iespējas ilgāk pašam pretoties kaitīgajam ieradumam, vienlaikus pārliecinot citus spēlētājus to ievērot.

 

Sabiedrība

Foto:Flickr.com/Midori H/CC

Diemžēl sestdiena sākusies ar skumju ziņu

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 157 ceļu satiksmes negadījumi, tajos cietuši 25 cilvēki un viens gājis bojā. 23/07/2021 plkst.08:51...

Pazīstamais laika zīmju vērotājs Bukšs saņem skarbu kritiku par viedokli vakcinēšanās jautājumā

  Jūlija vidū pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs savā "Twitter" kontā publicējis saiti uz...

Pēkšņi parādās jaunas ziņas par leģendāro grupu EOLIKA

  Par godu leģendārās grupas "Eolika" 40. gadu jubilejas tūrei, ne mazāk leģendārais komponists Boriss Rezņiks...

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Diemžēl liela nelaime piektdien notikusi Latgalē

  Par traģiskiem notikumiem piektdienas rītā vēsta Valsts policijas Latgales reģiona pārvalde. 2021. gada 23. jūlijā ap...

Slavenības, kuru bērni izskatās kā pilnīgas vecāku kopijas

Par bērniem nereti saka, ka viņi ir kā vecāku kopijas, taču interesanti ielūkoties slavenību aprindās...

Horoskopi un Testi

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūlijs

  Atceries, ka bez piepūles neko nevar paveikt! Mums katram ir savs Everests, ko iekarot –...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūlijs

  Ko zvaigznes tev sola 23. jūlijā?     Auns Šī diena būs emocijām bagāta diena. Vēlēsies skaļi izpaust savus...

Tavs horoskops veiksmīgam AUGUSTAM

Klāt vasaras pēdējais mēnesis - augusts. Aplūko, kā izkārtojušās zvaigznes, un ko tas sola tieši...
desktopnexus.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūlijs

  Šī būs veiksmīga diena ambīciju realizēšanai. Ļauj sev sapņot lielas lietas, tikai tad spēsi sasniegt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūlijs

  Šī būs negaidītu ziņu diena. Tā ietvers pretrunas – laimīgus un ne tik pozitīvus brīžus....

Kā vasaras karstums ietekmē katru horoskopa zīmi?

Vasara, karstums… Lielākajai daļai cilvēku tas Latvijā ir ļoti nepierasts, pat nepanesams, un pat kārtējās...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi brīdina par laiku tuvākajās dienās

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi izplatījuši virkni brīdinājumu par tuvākajās dienās gaidāmajiem laika...

Parādās jaunas ziņas par laiku brīvdienās un nākamnedēļ – prognoze 7 dienām!

  Līdz ar vēl vienu karstuma vilni, kurš aizsāksies svētdien, šī gada jūlijs, iespējams, kļūs par...

Būs vēl vismaz viens karstuma vilnis; pastāsta, kad tas sāksies

  Pēc ilgā karstuma viļņa, pirmdien Latvijā laiks bija krietni vēsāks. Taču prognozes liecina, ka nedēļas...