Megana Mārkla ir sarakstījusi bērnu grāmatu “Bench” un tajā ir minēts, cik nelaimīgs ir viņas vīrs princis Harijs par savu militāro statusu zaudēšanu, vēsta britu mediji.

“Grāmata, kurā tiek attēlotas rudmataina karavīra ilustrācijas, tiek izmantota, lai parādītu, cik daudz armija nozīmēja Harijam,” stāsta pāra biogrāfs Fils Dampjē. Viņš pavadīja aktīvā dienestā Afganistānā 10 nedēļas.

Harijs, kurš dienējis Afganistānā un nodibinājis “Invictus Games” ievainotajam karavīriem un  apkalpojošajam personālam, ir atzinis, ka izskata, ka tieši šo viņa  militāro titulu zaudēšana ir “vissāpīgākā” daļa tam, ka viņi atteikušies no karaliskās ģimenes pienākumu pildīšanas. Viņš bija Karalisko jūras kājnieku ģenerālkapteinis, taču pēc tam, kad viņš nolēma atteikties no karaliskās ģimenes pienākumu pildīšanas un ar sievu Meganu, un dēlu Ārčiju pārcēlās uz ASV, karaliene atcēla šos titulus un tika skaidrots, ka tas darīts tāpēc, ka hercogs nevar būt pa pusei karaliskajā ģimenē un pa pusei ārpus no tās.

Dampjē kungs laikrakstam The Sun sacīja: “Rudmatainā karavīra (protams, jūs zināt, kurš tas ir), kurš apskāvis savu mazo zēnu, ilustrācija izskatās tā, it kā viņš pēc daudziem gadiem būtu atgriezies mājās no kara un piekļauj pie sirds savu mīļo atvasi. Mamma raud, skatoties pa logu un redzot vīru atgriežamies no kaujas, lai atkal satiktu ģimeni. Tas ir scenārijs, kas pazīstams ļoti daudziem pāriem, kurus šķir militārie konflikti, jo viens no ģimenes dienē. Protams, Harijam bija atšķirīgas attiecības, tā nebija viņa realitāte tolaik, kad viņš dienēja Afganistānā.  Šeit drīzāk Megana parāda, cik daudz armija nozīmēja Harijam, un cik sarūgtināts un nelaimīgs viņš patiesībā jūtas, zaudējot savus militāros titulus. Ilustrācija, iespējams, ir kā smalks atgādinājums, ka Harijs ir kalpojis flotē.”

Vien divarpus gadus pirms tas tika viņam atņemts, Saseksas hercogs Karalisko jūras kājnieku titulu mantoja no vectēva prinča Filipa. Titulu zaudēšana nozīmēja arī to, ka Harijs bija vienīgais no savas ģimenes, kurš sava vectēva prinča Filipa bērēs nedrīkstēja ierasties militārajā formā, tāpēc karaliene pieņēma lēmumu, ka visi vīrieši vilks civilo apģērbu.

Plašāka informācija par grāmatu tika paziņota tieši pirms Harija un Meganas dēlam Ārčijam palika divi gadi (viņa dzimšanas diena ir 6. maijā). Pāris vasarā gaida pasaulē ierodamies savu otro bērnu – meitiņu.

Iepriekšējais raksts7 dīvainākās galda spēles
Nākamais raksts“Mums dzīvē viss ir nokārtojies!” Jauna vidzemniece laimē prātam neaptveramu summu un nomaksā kredītu