Lielākā daļa sieviešu regulāri rūpējas par savām uzacīm, lai tās vienmēr izskatītos koptas, būtu piemērotā formā un krāsā. Bet vai ikdienā aizdomājamies par to, ka tās nav vien skaistuma elements? 7 fakti, ko, iespējams, nezināji par savām uzacīm
Tās ir paredzētas, lai palīdzētu mums redzēt
Uzacu funkcija ir pasargāt mūsu acis no mitruma, kad atrodamies ārā lietus laikā vai, kad svīstam. Uzacu izliekta formā palīdz aizturēt un novirzīt mitrumu, saglabājot mūsu redzi skaidru.
Uzacis sastāv no daudz matiņiem
Pētījumi liecina, ka vienam cilvēkam vidēji koptās uzacīs (vienā no tām) ir apmēram 250 matiņu. Taču, ja tās nekad dzīvē nav izraustītas, var būt, ka abās kopā ir pat 1100 matiņu.
Uzacu matiņiem ir īss mūžs
Vidēji matiņa mūžs ir četri mēneši, tas nozīmē, ka tie regulāri mainās – izkrīt un vietā izaug jauns. Bet mēs to ikdienā pat nepamanām.
Tās ir svarīgas, lai atpazītu cilvēka seju
Pētījumi ar dažādu cilvēku fotogrāfijām liecina, ka uzacis paliek vairāk atmiņā nekā acis, ko visu laiku uzskatām par neaizmirstamāko cilvēka sejas daļu. Pētījumā tika rādītas dažādas cilvēku bildes, dalībniekiem tika dots laiks tās aplūkot. Pēc tam tika rādītas šo pašu cilvēku bildes, katrā kaut ko pamainot un jautājot dalībniekiem par to, kas tieši ir mainīts. Visvairāk un visātrāk viņi pamanīja tieši to, ja izmainītas bija uzacis.
Varētu pat uzskatīt, ka uzacis kontrolē mūsu balss
Tās signalizē par mūsu emocijām, taču darbojas arī kā autopilotā: tiklīdz balss tonis kļūst paaugstināts, uzacis paceļas augšup. Un ne tas vien, ja savu emociju un runas izteiksmju laikā tu speciāli piefiksētu uzacis – tu redzētu kā tās mainās. Tu ar prātu to nespēj kontrolēt. Nu, labi, iespējams uz brīdi spēsi, bet vēlāk uzacis atkal “darbosies” pašas. Turklāt dusmu laikā tās nereti kļūst pilnīgi asimetriskas.
Ne vien mūsu laikos cilvēki izmantojuši uzacis kā sejas skaistuma papildinātāju
Mūsdienās mēs tās raustām vai vaksējam, krāsojam, lai uzturētu skaistas, lai izskats būtu kopts, taču katrā kultūrā un laika periodā bijis atšķirīgs veids, kā par tām rūpēties. Piemēram, Florencē renesanses laikā sievietes savas uzacis mēdza pilnībā noskūt, savukārt 18. gadsimta Amerikā modē bija tās sasukāt augšup ar peles ādu!
Uzacis par tevi vēsta vairāk nekā varēji iedomāties
Pēc uzacu veida iespējams noteikt, kāds tu esi. Piemēram, ieliektas uzacis liecina, ka cilvēks ir orientēts uz reālās pasaules lietām, lai saprastu un atrisinātu problēmas. Taisnas liecina, ka esi tieša, orientēta uz tehniskām detaļām, apveltīta ar loģisko domāšanu un faktu izzināšanas spēju. Leņķveida uzacis nozīmē, ka esi cilvēks, kurš vienmēr vēlas panākt un pierādīt savu taisnību un cenšas gūt garīgu kontroli neatkarīgi no situācijas.
Vai zināji šos faktus?
7 fakti, ko, iespējams, nezināji par savām uzacīm
Seko mums arī soctīklos: Facebook, Instagram, X , Threads