Noteikti ir dzirdēts ne viens viens stāsts vai leģenda par kādu no zudušajām pasaulēm, patiesībā pat par karaļvalstīm. Daudzi no šiem stāstiem ir aktuāli vēl aizvien un, lai gan reizēm pavisam neticami, tomēr dažādas liecības pierāda, ka tādas pasaules tiešām reiz pastāvējušas. Aplūko!

 

Lemuria

Otrā vārdā saukta arī par Mu, ir bijis vesels kontinents, ko “aprijis” ūdens, un tagad tas atrodas kaut kur zem Indijas vai Klusā okeāna tālākajām dzīlēm. Tiek apgalvots, ka tā bijusi milžu mājvieta, turklāt tie bijuši apveltīti ar telepātijas spējām. Domājams, ka šis kontinents pilnībā tika iznīcināts pirms aptuveni 12 000 gadu milzu zemestrīces rezultātā un nogrimis dziļi ūdenī. 

1_bilde_Lemuria_karte_gaiasteward.org_foto

 

Foto:Gaiasteward.org

1_bilde_salidzinajums_ar_musdienu_karti_4060710346_0a3436ac73_flickriver.com_foto

Foto:Flickriver.com

 

 

 

Šambala

Tā ir mistiska zeme, kā minēts – zelta pilsēta, kas atradusies starp augstiem, sniegotiem kalniem. Tā bijusi mītiska un rūpīgi slēpta karaļvalsts Pasaules Āzijas daļā. Tā tikusi meklēta no Gobi tuksneša līdz Tibetai, Afganistānai, pat Ķīnas Kun Lun kalnos, taču veltīgi. Citviet tiek minēts, ka tā atradusies kaut kur Himalajos, taču tā noslēpta, ka nezinātājs nav varējis to atrast pat tajos laikos, kad tajā bijusi dzīvība. Tiek minēts, ka šī karaļvalsts tikusi radīta no citas dimensijas, un atrast to varot tikai tās piederīgie. Kas zina – iespējams, tā tas patiešām arī ir, jo daudzas šīs zemes meklējumu ekspedīcijas beigušās traģiski.

2_bilde_ca4ecec8b5_abovetopsecret.com_foto

Foto:Abovetopsecret.com

 

 

 

Agharti

Leģenda vēsta, ka tā ir pazemes pasaule, kas saistīta ar četriem zemes stūriem, savienojot tos un veidojot sarežģītu tuneļu tīklu. Šī zeme aprakstīta kā mieru mīlošu un maigu būtņu apdzīvota, kuru galvenais uzdevums bijis mazināt virszemē dzīvojošo cilvēku kāri pēc pārpilnības. Dažviet minēts, ka turp pārcēlušies un patvērumu raduši daudzi zudušās Atlantīdas iedzīvotāji, vēl citi apgalvo, ka Agharti tik tiešām pastāvot vēl šodien. Lai gan kopumā šī pasaule tiek uzskatīta par vienu no zudušajām, daudzi ticīgie aizvien cer un gaida, kad notiks brīnums un Agharti parādīsies visiem redzama un izglābs pasauli no tajā valdošajām nelietībām un radīs tajā mieru.

3_bilde_Agharti_decodedstuff.com_foto

Foto:Decodedstuff.com

 

 

 

Hy-Brasil

Īru leģenda vēsta, ka tā ir sala, kas atrodas mūžīgā miglā un ir redzama tikai reizi septiņos gados, taču ir nesasniedzama. Jau 15. gadsimtā tikušas veiktas dažādas ekspedīcijas, taču bez rezultātiem. Dažādas liecības pierakstītas no 1674. gada, kad kāds kapteinis vārdā Džons Nisbets apgalvojis, ka redzējis šo salu sava ceļojuma laikā no Īrijas uz Franciju. Viņš apgalvoja, ka salu esot apdzīvojuši lieli, melni truši un burvis, kurš dzīvojos milzīgā akmens pilī. Pēdējā laikā tiek uzskatīts, ka tas, kas palicis no Hy-Brasil, ir seklais Prokupīnas sēklis un atrodas aptuveni 200 km uz rietumiem no Īrijas. 

4_bilde_Screen-Shot-2012-11-29-at-1.37.01-PM_listverse.com_foto

Foto:Listverse.com

 

El Dorado

Kad 16. gadsimtā spāņu iekarotāji iebruka mūsdienu Dienvidamerikas teritorijā, viņi bija dzirdējuši baumas par pasakaini skaistu un bagātu pilsētu, kas bruģēta ar zeltu, un to pārvaldījis karalis El-Dorado vai apzeltīts karalis, kura ķermenis ticis klāts ar zelta pulveri. Tika veikti visdažādākie meklējumi, taču nekas netika atrasts. Arī vēlāk šajā teritorijā tika veikti briesmīgi iebrukumi, noslepkavojot iedzīvotājus, jo dažādi grupējumi turpināja meklēt šo pilsētu – taču vienmēr bez rezultātiem. Pat mūsdienās daudzi joprojām uzskata, ka pilsēta pastāv un gaida, kad pienāks īstais brīdis un būs iespējams to atrast ar visām tās bagātībām. 

5_bilde_El-Dorado_lonelyplanet.com_foto

Foto:Lonelyplanet.com

 

 

 

Avalona

Tā ir leģendāra sala, kurā reiz uzturējies Anglijas karalis Artūrs. Tieši šīs mītiskās salas dēļ, leģendās vēstīts, ka Artūrs tur nomiris, apglabāts, bet tādējādi  ieguvis mūžīgo nemirstību un reiz ieradīsies valdīt pār savu tautu vēlreiz. Tiek vēstīts, ka Avalona reiz atradusies tur, kur šobrīd ir Glastonberijas pilsēta.

6_bilde_7345546_alandofmythandatimeofmagic.weebly.com_foto

Foto:Alandofmythandatimeofmagic.weebly.com

 

 

Atlantīda

Iespējams, visslavenākā un visapspriestākā zudusī pilsēta. Viss, kas palicis no šīs noslēpumainās vietas ir vien četrus gadsimtus veca karte, kur Atlantīda ir atzīmēta. Kartē ir skaidri redzams, ka starp Āfriku un Ameriku atrodas liela sauszemes teritorija, dēvēta par Atlantīdu, taču neviens nezina, kur tā ir palikusi. Vai nogremdēta, nodedzināta vai pievienota citam kontinentam? Par to vēsture klusē. Pastāv uzskats, ka pirms aptuveni 10 000 gadiem, Atlantīdu vienā naktī iznīcināja zemestrīce un plūdi… Taču arī zem ūdens nekas no tās nav atrodams… Šobrīd vien varam minēt – kas bija Atlantīda un kur tā palikusi. Taču nu ik pa laikam zinātnieki nāk klajā ar dažādiem atklājumiem, pēdējais no tiem: Iespējams, atrisināta viena no noslēpumainākajām mīklām cilvēces vēsturē un atrasta leģendām apvītā zudusī pilsēta Atlantīda – amerikāņu zinātnieku grupa apgalvo, ka Atlantīda atrados purvājā netālu no Spānijas dienvidu krastiem, ziņo izdevums The Telegraph.

7_bilde_The-Lost-City-of-Atlantis_toptenz.net_foto

Foto:Toptenz.net

Iepriekšējais rakstsAr intīmo dzīvi viss ir kārtībā, pat ja, seksa laikā notiek kas tāds!
Nākamais rakstsLabākie līdzekļi, lai dzīvotu ilgāku un veselīgāku dzīvi