Uzzini, kādi ir izplatītākie maldi par apelsīna miziņas efektu!

logo  1. MĪTS: LIEKAIS SVARS = CELULĪTS!

Dermatologi norāda, ka ~ 98% sieviešu ir celulīts. Un nav nozīmes, kādas ir viņu auguma aprises, jo apelsīna miziņas efekts skar kā tievās, tā korpulentās daiļā dzimuma pārstāves. Supermodeles un aktrises nav izņēmums! Lai gan svara pieaugums var veicināt celulīta attīstīšanos, tas tomēr nav vienīgais iemesls nelīdzenai ādai. Kas ir šie maģiskie 2% sieviešu, kurām nav šīs problēmas? Speciālisti uzsver, ka tās ir daiļā dzimuma pārstāves, kurām ir biezāka āda, kas īpaši raksturīgi afrikāņu izcelsmes sievietēm.

 logo 2. MĪTS: CELULĪTS IR ZEMĀDAS TAUKU PIKAS

Viss nav tik vienkārši! Patiesībā tā ir disharmonija starp šķiedrām un taukiem. Šie tauki nav parasti, bet gan tādi, kas veidojušies vielmaiņas darbības traucējumu gadījumā. Veselajās taukaudu šūnās apstrādes produkti ar asins plūsmu tiek izvadīti caur šūnas membrānas porām, ja tās aizsprostojas, galaprodukti uzkrājas šūnās. Tā rezultātā taukaudi uztūkst, kļūst biezāki, limfas, kā arī starpšūnu plūsma tikpat kā nenotiek un veidojas sabiezējumi un ādas nelīdzenumi, ko mēs pazīstam kā celulītu.

 

 logo 3. MĪTS: CELULĪTS IR NEIZBĒGAMA NOVECOŠANĀS PROCESA DAĻA

Tā nebūt nav. Celulīts ir mūsdienās bieži sastopama problēma, kas nebija tik izplatīta iepriekšējām paaudzēm. Daudzi pētījumi atklājuši, ka neindustriālo sabiedrību pārstāvjiem tikpat kā nav celulīta vai varikozo vēnu.

 

 logo 4. MĪTS: CELULĪTS IR TIKAI SIEVIETĒM

Šis pieņēmums gandrīz ir patiess. Vīriešiem reti ir celulīts, ja vien viņiem nav ģenētiskas vai dzimumhromosomu anomālijas. Kāpēc tieši sievietes ir tendētas uz celulītu? Pētnieki aplūko un izskata ideju par hormonu un simpātiskās nervu sistēmas (tā stimulē orgāna darbību, aktīvās enerģijas izlietošanu) darbības traucējumiem. Vēl zinātnieki min to, ka sievietēm ir vertikālas šķiedru dzīslas un kad starp tām sāk nogulsnēties tauki, veidojas nelīdzenumi, ko nav iespējams maskēt. Savukārt, vīriešiem ir krusteniskas jeb X veida šķiedru dzīslas –konstrukcija, kas neļauj tauku polsteriem izvirzīties uz āru. Ir vēl daudz kas pētāms un izzināms, tomēr nekļūdīsimies, ja teiksim, ka celulīts ir atkarīgs no cilvēka ģenētikas un hormoniem.

 

 logo 5. MĪTS: JA ZAUDĒSI SVARU, CELULĪTS PAZUDĪS PAVISAM

Protams, veselīgs dzīvesveids, uzturs un miega režīms ir ļoti būtisks skaistumam un veselībai, tomēr tas viss nevar nodrošināt, ka apelsīna miziņas efekts samazināsies. Tomēr bieži, zaudējot svaru, arī celulīta izskats uzlabojas, jo samazinās tauku polsteri,kas izspiežas no ādas. Taču dažkārt rodas pilnīgi pretējs efekts,  proti, ja tievējot netiek nostiprināti muskuļi, āda neglīti nokarājas un celulīts šo situāciju vēl vairāk akcentē.
 

 logo 6. MĪTS: JA LIETOŠU PRETCELULĪTA KRĒMU – TAS PAZUDĪS

Lai ko solītu reklāmas un ražotāji, tas nespēs pilnībā novērst celulītu. Jā, tie var uzlabot ādas izskatu, jo tā kļūs gludāka un samtaināka, kā arī, ja krēms būs ar spīduma efektu, tā gaismas atspīdums maskēs ādas nelīdzenumus.

 

 logo 7. MĪTS: CELULĪTS IR TIKAI KOSMĒTISKS DEFEKTS

Kā jau minējām iepriekš, tas rodas vielmaiņas darbības traucējumu gadījumā. Patiesībā apelsīna miziņas efekts ne tikai bojā ādas vizuālo izskatu, bet tas var radīt pat fiziskas sāpes!

 

KO DARĪT, LAI UZLABOTU ĀDAS STĀVOKLI?

  • samazini ultravioletā starojuma ietekmi, kā arī atmet smēķēšanu, kas var sekmēt celulīta veidošanos, jo bojā kolagēnu (dabiski ādā, kaulos un citos saistaudos sastopama olbaltumviela, kas uzlabo ādas elastību, tonusu, mazina novecošanās pazīmes un mitrina ādu), padarot ādu plānāku un mazinot tās elastību;

  • ierobežo gāzēto dzērienu un produktu ar augstu cukura satura patēriņu;

  • ēd šķiedrvielām bagātu un daudzveidīgu uzturu;

  • dzer tīru ūdeni. Ja vēlies, pievieno citronu, kas padarīs to sārmaināku;

  • vingro, lai stimulētu limfātiskos procesus un nodrošinātu dziļo audu masāžu, kas palīdzēs mazināt celulīta simptomus.

 

Kādi ir tavi noslēpumi cīņā ar celulītu?

Iepriekšējais raksts20 padomi, kā iztīrīt no auduma dažādus traipus
Nākamais raksts13 produkti, kas dabiski balina zobus