Ir dažādas pazīmes, kas liecina par to, ka attiecības virzās nepareizā gultnē. Ir situācijas, kur viss vēl ir labojams, taču ir brīži, kad labāk saprast, ka attiecības ir beigušās, un ir laiks virzīties uz priekšu… katram savu ceļu.

Sāc ar to, ka ieklausies sava partnera teiktajā. Ja atbildes uz jautājumiem: „Kad mēs nākošreiz tiksimies? Kad tu man piezvanīsi?” ir neskaidras, nekonkrētas un izvairīgas, ir vērts padomāt par to, vai šis cilvēks vispār vēl vēlas tikties. Lielākoties cilvēki, kuri rūpējas viens par otru, ir partnerim patiesi svarīgi, un nevar sagaidīt nākošo tikšanās brīdi, vēlas viens otru redzēt un sarunāties biežāk.

Otra pazīme ir partnera attieksme. Ja viņš sāk aizbildināties un pieminēt bijušo, piemēram: „Mana iepriekšējā draudzene vienmēr aiz sevis nomazgāja jebkuru netīro trauku, bet tu to ne vienmēr izdari,” un tamlīdzīgi, ir vērts padomāt par to, kāpēc tas vispār tika pieminēts. Vai tāpēc, ka viņš sācis domāt par bijušo, vai varbūt jau paralēli ir sācis veidot jaunas attiecības? Cieņpilnās un stabilās attiecībās neviens no partneriem nesalīdzina otru ar savu bijušo.

Treškārt, jāsaprot, cik bieži un nopietni ir jūsu strīdi. Ja ik mazākais sīkums otra rīcībā vai teju ikviens jautājums spēj tā nokaitināt, ka gribas dusmīgi atcirst, tas neliecina par labām attiecībām. Ikviens strīdas un tas ir normāli, taču, ja konflikta laikā tiek meklēts veids kā pateikt partnerim kaut ko pēc iespējas sāpīgāku, vai pacelt roku pret viņu – tā viennozīmīgi ir milzīga problēma, kuru rezultātā attiecības agri vai vēlu beigsies pašas no sevis. Roku palaišana ir ne tikai nepieļaujama, bet tai nav nekāda, pat ne mazākā attaisnojuma.

Vēl viena pazīme, kas var liecināt, ka attiecības sasniegušas kritisko robežu, ja tevi pārņem sajūta, ka ar partneri vairs nav par ko runāt. Attiecību sākumā cilvēkiem parasti ir daudz kopīgu interešu, rodas neskaitāmi jauni sarunu temati, šķietami, varētu pavadīt garas stundas vienkārši sarunājoties. Saprotams, ka ar laiku šāda intensitāte noplok, taču normālās attiecībās pārim nekad nepietrūkst sarunu tematu, un nerodas sajūta, ka nav par ko runāt, neveidojas mulsinošas klusuma pauzes kā starp sen neredzētiem draugiem.

Vēl viens brīdinājuma signāls ir tas, ka jūs kopā vairs nekur nedodaties. Vienīgā vieta, kur esat kopā, ir mājas vai labākajā gadījumā apciemojat tuvākos radus vai draugus, taču arī tas ir pietiekami reti. Visbīstamāk ir tajā gadījumā, kad viens no partneriem regulāri grib kaut kur doties (un to arī dara), bet otru līdzi nevēlas ņemt, pamatojot to, piemēram, ar vēlmi atpūsties. Ja cilvēks jūtas sava partnera negribēts, tas ļoti sāp!

Sestkārt, par iespējamo attiecību izbeigšanas priekšvēstnesi kļūst zudusī intimitāte. Nav runa tikai par seksu, kaut gan arī tas ir neatņemama pāra attiecību sastāvdaļa. Ja partneris nekad vairs nepienāk klāt un nesamīļo, neiedod buču vai izvairās no jebkādiem pieskārieniem, tas visnotaļ neliecina par labu jūsu attiecībām. Vai nu jūtas ir pavisam atdzisušas, vai partneris šīs sajūtas saņem un sniedz kādai citai.

Taču atceries, pirms jebkura nopietna soļa speršanas, aprunājies ar savu mīļoto, un esat patiesi viens pret otru. Apspriediet iespējamo nākotni, vai, jūsuprāt, to varat veidot kopīgi, vai nē. Attiecību izbeigšana ir ļoti nopietns lēmums, tāpēc pret to nedrīkst izturēties vieglprātīgi. Un atceries, jebkurš ir pelnījis zināt, kāpēc tiek pamests, tāpēc arī gadījumā, ja tu esi tā, kura nolemj pārtraukt līdzšinējās attiecības, esi godīga un paskaidro iemeslus.

 

BrīvBrīdis.lv novēl tev laimīgas un patiesas mīlestības pilnas partnerattiecības!

Iepriekšējais rakstsTorte – CIELAVIŅA. FOTO RECEPTE
Nākamais rakstsGarda cepumu-zemeņu torte!