Ķermenis mums katram ir tikai viens, tāpēc par to ir jārūpējas, sava veselība ir jāvērtē augstāk par pārmērīgu darbu vai negausīgu ballēšanos. Apkopojām deviņas ķermeņa zīmes, kas liecina par iespējamām veselības problēmām.

 

Sirmi mati pirms 40 gadu vecuma

Matu sirmošana ir dabiska parādība un to var ietekmēt ne vien vecums, bet arī ģenētiskā iedzimtība. Taču, ja tev ir ļoti daudz sirmu matu jau ap trīsdesmit gadu vecumu, tev pastiprināti vajadzētu pievērst uzmanību tam, vai neesi cukura diabēta riska grupā. Ieteicams pārbaudīt arī vai tavā dzimtā šī slimība ir raksturīga.

 

Dzimumzīmes

Vairums šo punktiņu ir nekaitīgi un labdabīgi, taču dažas dzimumzīmes var būt ļoti bīstamas. It īpaši tās, kas radušās pārmērīgas saules ietekmē. Šāda veida dzimumzīmju rašanās var tikt skaidrota kā pirmsvēža ādas izmaiņas, tāpēc noteikti vajadzētu pārbaudīt savu veselības stāvokli.

 

Acu baltumi

Tiem vienmēr jābūt baltiem. Neatkarīgi no neizgulēšanās, pārslodzes vai saaukstēšanās. Ja tie nav balti, iespējams, organismā ir nopietnas problēmas. Baltuma dzeltenīgums var norādīt uz aknu problēmām vai žultsakmeņu klātesamību. Sarkani baltumi var būt hipertensijas [paaugstināts asinsspiediens – red.] vai vīrusu slimību, piemēram, konjuktivīta vēstneši.

 

Sasprēgājušas lūpas

Pārsvarā to izraisa temperatūras svārstības un vējš, taču, ja šāda problēma ir teju pastāvīgi un rodas pat čūlas, iespējams, organismā ir akūts B vitamīna un cinka trūkums. Vēl tā var būt kā pazīme sēnīšu infekcijai.

 

Pietūcis kakls

Ja ir pietūcis kakls, steidzami vajadzētu konsultēties ar ārstu. Īpaša uzmanība jāpievērš kakla priekšējai daļai, jo tas var norādīt uz vairogdziedzera problēmām, kas īpaši bieži ir sastopamas sievietēm vecumā no 20 – 50 gadiem.

 

Uzacu izkrišana

Uzacis izkrīt cilvēka novecošanās procesā, taču pēkšņa matiņu izkrišana var norādīt uz dažāda veida vairogdziedzera problēmām. Nereti kā komplikācija ir arī galvas matu izkrišana.

 

Sarkanas plaukstas

Tās visbiežāk rodas dermatīta, ekzēmas vai alerģisku reakciju (pret metālu, zālēm, kādiem pārtikas produktiem vai dzērieniem) rezultātā. Taču sarkanas plaukstas var liecināt arī par aknu darbības traucējumiem.

 

Nagi

Pievērs uzmanību nagu izmaiņām. Ja pēkšņi tie izskatās citādāki, kļūst robaini, iedzelteni, ļoti trausli vai kā citādi mainās, dodies pie ārsta un noskaidro, vai ar tavu veselību viss ir kārtībā. Pēkšņas nagu slāņa izmaiņas var liecināt par dažādām veselības problēmām.

 

Aukstas pēdas

Pēdas ķermenī atrodas vistālāk no sirds, tāpēc dažas sirds un asinsvadu slimības visupirms ir pamanāmas šajā ķermeņa reģionā. Īpaši biežs ir tā saucamais Reinauda simptoms – kad kājas kļūst ne vien aukstas, bet pirksti balti, uz laiku zaudējot jūtīgumu. Ja pēdas bieži ir aukstas pat tad, ja pašam ir ļoti silti, var gadīties, ka asinsrites darbība ir apgrūtināta – pievērs tam uzmanību. Ir vērts painteresēties, vai  nav radušies perifērās asinsrites traucējumi. Vēl regulāra pēdu salšana var liecināt par iespējamu cukura diabēta risku un/vai pārāk lielu nervu slodzi.

 

Rūpējies par savu veselību laikus!

Iepriekšējais rakstsVasarīgas un veselīgas receptes enerģijas vairošanai
Nākamais rakstsJaunais latviešu projekts writer.is satrauc Latvijas iedzīvotājus. Izlasi, kāpēc!