2026. gada 20. janvārī stājies spēkā Rīgas pilsētas tiesas spriedums, ar kuru tika apstiprināta Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurora noslēgtā vienošanās ar apsūdzēto par vainas atzīšanu un sodu krimināllietā par uzņēmējdarbības veikšanu ievērojamā apjomā bez likumā noteiktās speciālās atļaujas (licences) un izvairīšanos no nodokļu nomaksas, nodarot zaudējumus valstij lielā apmērā. Prātam neaptveramās nepatikšanās nonācis kāds nelegālo “saltiņu” tirgotājs
 
Pateicoties mērķtiecīgam Valsts policijas un Nodokļu un muitas lietu prokuratūras darbam pierādījumu nostiprināšanā un iegūšanā, ir veiksmīgi izdevies nonākt pie taisnīga krimināltiesisko attiecību noregulējuma, saukt vainīgo personu pie atbildības un nodrošināt no vainīgās personas valstij radītā kaitējuma piedziņu. Apsūdzētajam par labu Latvijas valstij kā cietušajai, kuru pārstāv Valsts ieņēmumu dienests, jāsamaksā kaitējuma kompensācija 609 100,32 eiro apmērā, savukārt 80 000 eiro apsūdzētais jau bija atlīdzinājis pirms tiesas sprieduma.
 
Apsūdzētais, īstenojot uzņēmējdarbību elektronisko smēķēšanas ierīču, kā arī to uzpildes tvertņu šķidrumu izplatīšanas jomā, turpmākās realizācijas nolūkā, bez speciālās atļaujas (licences) apstiprināta noliktavas turētāja darbībai, kādā veikalā Rīgā ne vēlāk kā līdz 2022. gada 26. novembrim uzglabāja akcīzes preces – 38 535 vienreizlietojamās elektroniskās cigaretes, 53 927 šķidrumus elektronisko cigarešu uzpildei ar dažādu tilpumu un 3 171 130 ml elektronisko cigarešu uzpildei paredzēta šķidruma. Uzņēmējdarbību apsūdzētais veica, izplatot elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertņu šķidrumus patērētājiem Latvijā ar distances līgumu starpniecību.
Turklāt apsūdzētais, īstenojot savu nodomu, kas vērsts uz izvairīšanos no akcīzes nodokļa nomaksas, pirms minēto akcīzes preču uzglabāšanas uzsākšanas apzināti un bez attaisnojoša iemesla nebija aprēķinājis un nomaksājis akcīzes nodokli 689 100,32 eiro.
Konstatēto elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumu apjoms ir rekordliels – ar to varēja uzpildīt aptuveni divus miljonus elektronisko smēķēšanas ierīču. Turklāt nav atstājams bez ievērības, ka šāda produkcija nepārprotami radītu negatīvu ietekmi ne tikai uz valsts tautsaimniecības interesēm, bet arī uz cilvēku veselību, ja šāda produkcija nonāktu pie patērētajiem.
Izmeklēšanu kriminālprocesā veica Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļa ciešā sadarbībā ar Nodokļu un muitas lietu prokuratūru.
Ievērojot to, ka apsūdzētajam bija divi atbildību mīkstinoši apstākļi, proti, viņš bija vaļsirdīgi atzinies un nožēlojis izdarīto un bija nodrošinājis daļēju pieteiktās kaitējuma kompensācijas atlīdzināšanu un piekritis arī turpmāk atlīdzināt kaitējuma kompensāciju, kā arī viņš iepriekš nebija krimināli sodīts un izmantoja Kriminālprocesa likumā paredzētās tiesības uz sadarbību, Nodokļu un muitas lietu prokuratūras prokurors ar apsūdzēto noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.
Ar Rīgas pilsētas tiesas spriedumu noslēgtā vienošanās tika apstiprināta 2026. gada 7. janvārī. Par izdarītajiem noziedzīgajiem nodarījumu personai tika piemērots arī sabiedriskais darbs uz 415 stundām un atņemtas tiesības veikt komercdarbību akcīzes preču aprites jomā uz četriem gadiem un septiņiem mēnešiem.

 

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Thread

Iepriekšējais rakstsIzplatīts brīdinājums par laiku naktī un piektdienas rītā
Nākamais raksts5 Eiropas valstis, kas neapnīk pat pieredzējušiem ceļotājiem