Krāpšana ir to vēlmju piepildījums, kas netiek realizētas mājās, sava ego apmierināšana un pašapliecināšanās, sevis izpēte vai pat vienkārša atpūta, izmantojot fizisko tuvību bez saistībām. Bet vai vienmēr vainīgs ir tikai krāpējs? Varbūt arī piekrāptajam jāparaugās uz to nedaudz citādi?
Parasti mēs pieņemam, ka neuzticība ir neveiksmīgu attiecību simptoms. Vai tiešām? Jaunākie pētījumi liecina, ka aizvien vairāk krāpēju rodas arī laimīgās attiecībās. Viņi vienkārši ārpus ģimenes dodas izbaudīt lietas, ko neuzdrošinās vaicāt savam partnerim, par ko neuzdrošinās ar partneri runāt, taču nevēlas šķirties no sava partnera. Un pārsteidzošākais ir tas, ka vien aptuveni 10% laulību, kurās bijusi krāpšana, beidzas ar šķiršanos.
Tātad – par ko mēs runājam? Vai krāpšana patiesi ir iemesls izbeigt attiecības, šķirt laulību? Kas ir tie faktori, kas patiešām pazudina laimīgas kopdzīves iespējamību?
1. Uzmanības trūkums
Jautājums: Vai mēs pievēršam pietiekami daudz uzmanības viens otram, mūsu attiecībām?
Attiecības ir jākopj, tās var salīdzināt ar augu – bez ūdens un saules gaismas tas aizies bojā. Tieši tāpat ir ar attiecībām – bez uzmanības un rūpēm par attiecībām, to dabiskais rezultāts ir šķiršanās. Bet ir darbs pie attiecībām ir jāiegulda abiem partneriem – tas ir jāvēlas abiem, viens nav spējīgs visu saglābt, visu uzturēt perfektā kārtībā. Ir nepieciešams koncentrēties ne vien uz savām, bet arī sava partnera vajadzībām, vēlmēm, satraukumiem. Tajā ir jāiegulda milzīgs gribasspēks un enerģija.
2. Intimitātes trūkums
Jautājums: Vai mūsu attiecībās ir pietiekami daudz intimitātes?
Intimitāte – gan emocionālā, gan fiziskā – tā, varētu teikt, ir līme, kas satur attiecības. Un intimitāte ir kas krietni vairāk par vienkāršu seksu.. tā ir fiziska pieķeršanās, verbālā un neverbālā komunikācija ar partneri, sapratne, rūpes, piemēram, skūpstīšanās, sadošanās rokās, apskaušanās… Šī mīlestības izrādīšana, maigums liecina par mūsu piesaisti otram cilvēkam, kas bieži vien nozīmē daudz vairāk nekā sekss. Diemžēl, neuzticība šo intimitāti mazina vēl vairāk, jo rodas neticība no piekrāptā partnera puses. Un lielākoties tieši šī tuvības zaudēšana ir tā, kas aug augumā, līdz visbeidzot pāris piedzīvo šķiršanos.
3. Privātuma trūkums
Jautājums: Vai es savu partneri pārlieku daudz neiegrožoju?
Lai arī cik ļoti negribētos būt blakus otram divdesmit četras stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, ir jāsaprot, ka tas nav iespējams. Ikvienam cilvēkam ir nepieciešams reizi pa reizei būt vienam, darīt lietas, kas viņam patīk. Ir jāļauj vienam no otra atpūsties, un arī tas stiprinās attiecības. Turklāt vēl viena lieta, ko saistībā ar privātumu ieteicams ievērot – nepubliskojiet visas jūsu ģimenes attiecību nianses. Jā, sociālie tīkli mūsdienās ir ļoti populāri, bet vairākkārt apdomā – ko tu tajos publicē.
Visbiežāk cilvēks, kurš izvēlas krāpšanu, nemeklē kādu konkrētu citu personu, bet iespēju daudzveidot savu ikdienu, attiecības. Tādēļ aizvien paturi prātā – attiecībās svarīgi sarunāties, būt godīgiem vienam pret otru! Lai izdodas!