Konsultē Kristīne Jākobsone, kosmētiķe ar medicīnisko izglītību.

Kristīnes moto: “Kopta āda ir mūsu vizītkarte un līdz ar to mans moto ir: It is NOT possible NOT to age. It is possible to condition aging!” (No angļu val.:Nav iespējams nenovecot. Ir iespējams novecošanu aizkavēt.)

Aukstumā sašaurinās asinsvadi, līdz ar to āda saņem mazāk barības vielu, kas ir laba augsne dažādiem kairinājumiem, kā arī āda ātri kļūst sausa un var sākt lobīties. Katrs ādas tips ziemā jūtas citādāk. Sākoties ziemai un apkures sezonai, ir jāmaina kosmētika un parasti katrs pats pēc saviem novērojumiem un sajūtām zina to, kā paša ādas jūtas ziemā. Taukainas ādas tips jūtas labāk. Sausa āda pamatā jūtas slikti, īpaši, ja nemaina kopšanas paradumus. Galvenais, kas ziemā ir jāievēro – mitrinošos krēmus jānoglabā plauktiņā līdz pavasarim (jeb laika apstākļiem, kad gaisa temperatūra sasniegusi 0 grādu un/vai temperatūra ir plusos), un jāsāk izmantot barojošie krēmi. Protams, taukaina āda nemīl krēmus, pēc kuru lietošanas āda paliek vēl taukaināka, tādēļ to paredz profesionālā ādas kopšanas kosmētika un izstrādā krēmus, fluīdus, gēlus un serumus dažādiem ādas tipiem un dažādiem laika apstākļiem.

 

Kam pievērst uzmanību, meklējot sejas krēmu ziemai?

Noteikti ir jāņem vērā arī tas, kāds ir tavs dzīves ritms. Ja ikdiena tiek pavadīta pie datora apkurināmā ofisā, tad mitrinošais krēms būs tieši laikā arī ziemā, bet ja aktīvi pārvietojies ar sabiedrisko transportu, vai, piemēram, daudz sanāk atrasties iekšā/ārā, tad āda mīnusa grādu temperatūrā ir jābaro. Šobrīd plaši pielieto hialuronskābi, ko kosmētikā izmanto kā mitrinātāju, jo tā piesaista ūdeni. Līdz ar to, tiek novērstas dehidrētas/sausas ādas pazīmes. Arī aļģes darbojas kā mitrinātājs, kas satur bioloģiski aktīvas vielas. Medus attiecas pie barojošajām krēma/pīlinga sastāvdaļām, taču ir alerģisks un pirms jebkādām medus procedūrām vai kosmētikas ar medus saturu ir jāveic ādas tests.

Izvēloties krēmu plaša patēriņa veikalos, ir jāpievērš uzmanība sastāvam, sadaļā Ingredients. Pirmās krēma sastāvdaļās ir galvenās un procentuāli aizņem lielāko krēma sastāvu. Tas, kas ir rakstīts šīs sadaļas pašās beigās, tur ir ļoti mazā daudzumā. Ja Ingredients saturā sākumā ir vairāk tev nezināmu, ķīmisku nosaukumu, bez vārdiem oil,extract, vitamin, tad vēlams labāk papētīt kādu citu krēmu, kur varēsi atrast arī šos atpazīstamos vārdus. Laba krēma bāze parasti ir: eļļas, glicerīns, bet nekādā gadījumā parafīns (parafinum liquidum). Parafīns ir lēts izejmateriāls, kuru izmanto roku krēmos un pieniņos, kas paredzēti ādas attīrīšanai. Tajās dienās, kad bieži jādodas ārpus telpām, mitrinošajiem krēmiem ziemas laikā sakām Nē! jo to pamatsastāvā ir ūdens. Salā ūdens sasalst un tas pats notiek uz mūsu sejas ādas. Rezultātā mēs traumējam ādu – tā apsaldējas, paliek sausa un jutīga.

Visdrošāk ziemai krēmus izvēlēties no profesionālām kosmētikas sērijām, kas nopērkamas specializētajos veikalos un salonos, vai iegādāties tos aptiekā.

 

 

Ko ziemā prasīt kosmetologam vai kosmētiķim?

Ja dodies pie kosmētiķes vai kosmetologa, tad ziemā var veikt dažādas barojošas procedūras. Ir īstais un drošākais laiks, kad sakopt un atjaunot problemātisku, novecojošu ādu un uzturēt normālu, kombinētu ādu formā. Masāžas ar dažādām eļļām, barojošas maskas, arī mitrināšana ir tas, ko varam darīt visas ziemas garumā. Neaizmirstam par vitamīniem un daudziem iecienīto Nakts sveces eļļu, ko iesaku dzert 2x gadā, kursa veidā, īpaši problemātiskas ādas īpašniekiem. Dažādi ādas kopšanai paredzēti vitamīni – tos vislabāk ieteiks farmaceits un/vai kosmetologs. Ādai ar novecošanās pazīmēm, dehidrētai ādai iesaku biorevitalizāciju – kursu un vajadzību nosaka kosmētiķis, kas piedāvā biorevitalizācijas pakalpojumus. Plaši tiek izmantoti arī aparāti, ar kuru palīdzību ievada ūdenī šķīstošas vielas, to pašu hialuronskābi, kolagēnu un vitamīnus.

 

 

Lutini savu ādu un pienācīgi rūpējies par to atbilstoši ziemas laika apstākļiem, lai arī šajā gada laikā izskatītos skaista un starojoša!

Iepriekšējais rakstsZiema sākusies: kā vispareizāk tīrīt sniegu?
Nākamais rakstsVēlies izvērtēt attiecības? Atklāti jautājumi sev