Kā izvēlēties piemērotāko sniega lāpstu? Kas jāatceras, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk? Kādi ir lāpstu veidi? Kas ir sniega pūtējs un kā tas darbojas? Uz šiem jautājumiem atbild speciālisti!

SNIEGA LĀPSTAS

Sniegu ir svarīgi laikus notīrīt no ietvēm un celiņiem, lai neveidojas apledojums, saglabājot mājas taciņas, sliekšņus un pakāpienus tīrus un drošus. Šo darbu atvieglos piemērota un uzticama sniega lāpsta vai sniega pūtējs.

Pēc veikalu tīkla K – rauta klientu konsultantu ieteikuma sniega lāpsta jāizvēlas, lai tā būtu ērta, paredzēta tieši saimnieka vajadzībām un kalpotu pēc iespējas ilgāk.

Ja paredzēts tīrīt lielas platības, labāk noderēs sniega šķūre, tās platais rokturis dos iespēju šāda tipa sniega tīrāmo lietot diviem cilvēkiem vienlaicīgi.

 

500921713_F

 

Lai lāpstas kalpotu ilgi, ir jāpārliecinās par to kvalitāti – jāpievērš uzmanība plastmasas materiālam, no kura sniega lāpsta izgatavota, kā arī sniega lāpstas kātam.

Lētākās sniega lāpstas ir izgatavotas no otrreizējas plastmasas, kas lietošanā nav tik izturīgas, un tādēļ nebūs piemērotas darbam ar slapju sniegu.

Lāpstas lietošanas ērtums atkarīgs arī no lāpstas kāta un roktura. Sniega tīrīšana ir ievērojami vienkāršāka, ja lāpstas kāts ir viegls. Ja kātam ir ergonomiskais izliekums, tas pasargās muguru no pārslodzes. 

 

laapst

 

Lētākās ir sniega lāpstas ar koka, dārgākās ar alumīnija kātiem. Tikai K – rauta veikalos iespējams iegādāties PROF zīmola sniega instrumentus, kas izgatavoti no izturīgas plastmasas, aprīkoti ar ergonomiskiem alumīnija rokturiem un pieejami par klientiem draudzīgām cenām. „Veikalu tīklā K – rauta kopumā pieejami 30 – 35 dažādi sniega instrumenti (skaits var mainīties atkarībā no veikala un pieprasījuma). Dažādas sniega lāpstas un šķūres nopērkamas sākot no Ls 1,29 (sniega lāpstām) līdz Ls 69,95 (sniega šķūrēm)” apliecina veikalu tīkla K – rauta mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

Pēdējos gados veikalu tīklā K – rauta popularitāti iemantojusi sniega lāpsta, kas īpaši paredzēta sniega tīrīšanai no jumta. Tās teleskopiskais rokturis izvelkams līdz pat 6,4 m garumam. Šī sniega lāpsta īpaši piemērota privātmāju īpašniekiem, jo nekāpjot uz jumta, iespējams to attīrīt no pārlieku lielās sniega segas.

 

500852249_1

 

Veikalos K – rauta ir iespējams iegādāties arī speciāli bērniem paredzētas lāpstas, kuras ir mazāka izmēra un ar bērnu iemīļotajiem multfilmu varoņiem, kas rosinās mazos palīgus iesaistīties sniega tīrīšanas aktivitātēs. Lāpstas pieejamas ar tādu tēlu tematiku, kā Vāģi, Zirnekļcilvēks, Princeses u.c. filmu varoņiem, lai sev piemērotu sniega lāpstu atrastu gan zēni, gan meitenes.

Veikalos ir arī pieejamas teleskopiskas un cita veida lāpstas automašīnām, kuras autovadītājiem bieži vien noder, kad snieg un putina.

 

SNIEGA PŪTĒJI

Visefektīgāk sniega tīrīšanas darbus vienkāršos sniega pūtēji. Tie darbojas kā sniega frēzes, respektīvi – sniega šķūrē, kas ir dažādos platumos un augstumos, ir izliektas vairākas diskveida frēzes, kuras benzīna vai elektro motors griež lielā ātrumā sasmalcinot sniegu. Sasmalcināto sniegu vai ledu un izpūš uz novirzīto pusi līdz pat 15 m attālumam.

Sniega tīrīšanas platums atkarībā no modeļiem ir no 50 – 80 cm, savukārt, sniega biezums var būt līdz pat 60 cm. Sniega pūtēji ir piemēroti piemājas celiņu, iebrauktuvju, stāvlaukumu, kā arī daudz plašāku platību sniega tīrīšanai, viss ir atkarīgs no motora jaudas. Turklāt sniega pūtējs tiek galā arī ar apledojušu un sablīdušu sniegu, lietotājam neizjūtot papildus slodzi, jo sniega pūtēji ir – pašgājēji. Tas nozīmē – tie nav jāstumj, jo brauc paši – lietotājam ir jākontrolē virziens un jāregulē ātrums. Daudzi modeļi ir ļoti kompakti – to rokturi ar maināmo augstumu var ātri salocīt un ierīci novietot tai paredzētajā vietā, kā arī lietotāja ērtībai daži modeļi pat aprīkoti ar priekšējām gaismām darbam vakara stundās, kā arī ar apsildāmiem rokturiem. Veikalu tīklā K – rauta sniega pūtēju cenas ir sākot no Ls 94 līdz pat Ls 800 par jaudīgiem modeļiem – prasīgākiem lietotājiem. „Būtiski – sniega pūtējs ir vērtīgs ieguldījums tavā saimniecībā, kas kalpos gadiem ilgi” uzsver K – rauta mārketinga speciāliste Maija Kalnciema.

 

501071304_1

Par K – rauta:

Veikalu tīkls K – rauta specializējas būvniecības, dārza, saimniecības preču, darba rīku un iekārtu tirdzniecībā. Uzņēmuma speciālisti sniedz arī dažādus pakalpojumus kā krāsu tonēšana, interjera dizaina projektu izstrāde, kokmateriālu zāģēšana, tāmēšana u.c. Latvijā strādā astoņi K – rauta veikali Rīgā, Jelgavā, Liepājā, Rēzeknē, Tukumā un Madonā, kas nodarbina vairāk nekā 400 darbinieku. K–rauta ir Ziemeļeiropas vadošā būvmateriālu, mājas un dārzu preču tirdzniecības uzņēmuma Rautakesko īpašums. Rautakesko ietilpst Kesko grupā, kas Baltijas jūras reģionā, Skandināvijā un Krievijā aptver ap 2000 vienota tīkla veikalus.

 

____________________________

Informāciju sagatavoja:

Elīna Korba,

veikalu tīkla K – rauta sabiedrisko attiecību konsultantes asistente.

 

Sabiedrība

Nopietni brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas vakarā un naktī uz...

Negaidīti notikumi risinājušies “Muzikālās bankas” finālā

  Sestdien, 28. janvārī, ar krāšņu finālšovu Daugavpils Olimpiskajā centrā noslēdzās Latvijas Radio 2 aptauja „Muzikālā...

Februāra sākumā laiks jūtami mainīsies – jaunas prognozes 7 dienām!

Šonedēļ laika apstākļus Latvijā noteiks vairāku ciklonu darbība - debesis lielākoties aizklās mākoņi, palaikam gaidāmi...
Foto:Flickr.com/clutterandkindle/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 30. janvāris – 5. februāris

  Jau februāris tūdaļ būs nomainījis janvāri, tāpēc palūkosimies, kāda tev solās būt šī - pirmā...

Šefpavārs Tannis ar mīļoto Ilonu iepazinušies pavisam nejauši – VIDEO

  Elmārs Tannis un viņa mīļotā sieviete Ilona ir iepazinušies neapzināti, noskaidrojis raidījums "Iečeko slavenību". Kabatā saspiedies...

Ar burvīgu ziņu klajā nācis veikalu tīkls “Lidl”

  Nepilnu četru mēnešu laikā Latvijas Samariešu apvienības un mazumtirgotāja “Lidl” kopīgi uzsāktajā labdarības projektā “Lai...

Horoskopi un Testi

Foto:Pexels.com/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 30. janvāris

  Galvenais, ka šodien jādara - jāvadās pēc saviem instinktiem, pēc savas sirdsbalss. Ir jāieklausās sevī...

Horoskopa zīmes, kurām FEBRUĀRIS būs īpaši labvēlīgs

  Uzzini, kuras dienas šomēnes zvaigznēs tev ir ierakstītas pozitīvās krāsās, bet kuras iezīmē, ka jābūt...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 29. janvāris

  Daži kļūst nepacietīgi un tas stimulēs negatīvas emocijas. Kāds kļūs dusmīgs un viegli aizkaitināms, citam...
Foto:Flickr.com/clutterandkindle/CC

Tavs horoskops veiksmīgai nedēļai: 30. janvāris – 5. februāris

  Jau februāris tūdaļ būs nomainījis janvāri, tāpēc palūkosimies, kāda tev solās būt šī - pirmā...
Foto:Pexels.com/Brenda Timmermans/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 28. janvāris

  Kopējā atmosfēra šodien solās būt visai labvēlīga. Ir jācenšās ļauties savām radošajām izpausmēm.     Auns Šodien visas darbības...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 27. janvāris

  Šodien vari atļaut sev kādas paviršības. Saglabā piesardzību un neiesaisties tur, kur tas nav nepieciešams.     Auns ...

Mājai un Dārzam

Nopietni brīdina par laiku vakarā un naktī

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku svētdienas vakarā un naktī uz...

Februāra sākumā laiks jūtami mainīsies – jaunas prognozes 7 dienām!

Šonedēļ laika apstākļus Latvijā noteiks vairāku ciklonu darbība - debesis lielākoties aizklās mākoņi, palaikam gaidāmi...

Zināms, kāds laiks mūs sagaida FEBRUĀRĪ

Pazīstamais dabas laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs no Viļakas puses savā interneta blogā stāsta par...