Izrādās, skūpstīšanās ir ne vien lielisks veids, kā radīt romantisku noskaņu, izrādīt jūtas, bet tā gādā arī par labumu tavai veselībai.

 

Stiprina imunitāti

Nesenā pētījumā izdevumā Medical Hypotheses tika aprakstīts, ka skūpstīšanās ir labs līdzeklis imunitātes stiprināšanā, īpaši cīņā pret citomegalovīrusu. Lai gan pieaugušajiem šis vīruss esot salīdzinoši nekaitīgs, tomēr, ja sieviete ir stāvoklī, un ir šī vīrusa pārnēsātāja, tas var ietekmēt bērna veselību – izraisīt redzes traucējumus un citus iedzimtus defektus. Skūpstīšanās ir vies no veidiem, kā gan pašam pasargāties no šī vīrusa izplatīšanās, gan pasargāt savu gaidāmo mazuli. Visnotaļ patīkams veids, kā stiprināt imunitāti, vaine?

 

Pasaka par tevi vairāk nekā tu domā

Liela daļa smadzeņu garozas ir saisīta ar to, lai nolasītu sajūtas tieši no nerviem, kas atrodas ap lūpām, vaigiem, degunu, un uz mēles. No 12 galvaskausa nerviem, pieci izjūt signālus, kas nāk no mutes rajona. Tie veidoti, lai spētu saņemt vissarežģītākās sajūtas – garšu, smaržu, pieskārienu un pat temperatūru. Un, ja tā padomā, kad mēs skūpstāmies, mēs tiešām sajūtam visu šo gammu, vaine? Un tieši tāpēc, skūpstīšanās ir ne vien attiecību sastāvdaļa, bet ļoti daudz spēj pateikt par cilvēku. Nav retums, kad situācija iegrozās tā, ka pēc pirmā skūpsta cilvēkam pēkšņi mainās domas par savu līdzšinējo simpātiju, vai tieši pretēji – rodas vēl lielāka kaisle.

 

Sadedzina kalorijas

Nu, protams, to nevar salīdzināt ar veselīgām fiziskajām aktivitātēm, taču savu artavu arī skūpstīšanās var dot kaloriju dedzināšanas procesā. Ja stundu skūpstīsies, sadedzināsi aptuveni tik daudz kaloriju, cik būsi uzņēmusi ar, piemēram, pussauju M&M konfektēm vai izdzerot vīna glāzi.

 

Spēcina un tonizē sejas muskuļus

Arī tas ir lielisks ieguvums. Nodarbojoties ar sportu, mēs varam trenēt visas muskuļu grupas, bet, vai aizdomājamies, ka arī sejā mums ir ļoti daudz muskuļu? Ir! Un skūpsta laikā tie tiek trenēti, stiprināti. Tas nozīmē, ka seja var ilgāk saglabāt jauenklīgu izskatu un veselību.

 

Patiesi relaksē

Skūpsta laikā, ķermnī vairāk darbojas oksitocīns, kas ir organisma dabiskais nomierinātājs – miera hormons. Palielinās endorfīnu daudzums, kas tiek uzskatīts par, kā zinātnieki izteikušies – organisma dabisko heroīnu.

 

Izbaudi skūpstus!

Iepriekšējais raksts15 iemesli, kādēļ āboli ir īpaši noderīgi tavai veselībai
Nākamais raksts10 teorijas, kāpēc Bermudu Trīsstūrī notiek baisas lietas