Uzturam ir ļoti liela nozīme cilvēka novecošanās procesos. Veselīga anti-novecošanās ēdiena pamatsastāvdaļas nav pārsteidzošas: daudz augļu un dārzeņu, nedaudz olbaltumvielu un mazliet tauku. Taču papildus tam visam, ir četri produkti, kuri izcili darbojas cilvēka jauneklīgā izskata saglabāšanā.

 

Mellenes satur C un E vitamīnu, kā arī antioksidantu, ko sauc par antociānu, kas saistot organismam kaitīgos brīvos radikāļus, palīdz novērst sirds un asinsvadu slimības, palīdz acīm, uzlabo redzi un palīdz gremošanas sistēmai. Pētījumi pierādījuši, ka melleņu lietošana uzturā, būtiski var aizkavēt un samazināt cukura diabēta risku, kas ir viens no galvenajiem novecošanās procesu veicinātājiem. Tātad – ja cukura līmenis asinīs ir normas robežās, šis process notiek lēnāk.

 

Olīveļļa satur spēcīgu antioksidantu polifenolu, kas uzlabo asinsriti, aizsargā sirdi, mazina hronisku iekaisumu reakcijas, neitralizē brīvos radikāļus un kavē šūnu novecošanos, īpaši nervu un smadzeņu šūnas. Savukārt, vispārējā šūnu novecošanās kavēšana sekmē visa ķermeņa jaunības saglabāšanu.

 

Zaļā tēja ir vēl viens produkts, kas ir piepildīts ar dažādiem antioksidantiem, piemēram, luteīnu (pastiprina centrālās redzes asumu), zeaksantīnu (uzturviela, kas veido acs mākulas dabīgo aizsargfiltru un to pasargā, filtrējot saules gaismu) un vitamīniem C un E. Zaļā tēja ir viens no nepārspējamākajiem līdzekļiem cīņā ar ādas novecošanos, kā arī lielisks līdzeklis, lai samazinātu risku saslimt ar dažādu veidu ļaundabīgajiem audzējiem.

 

Arī sarkanvīns satur daudz antioksidantu, piemēram, jau minēto polifenolu, kas ir galvenais šūnu novecošanās kavētājs un resveratrolu, kas ir īpaši nozīmīgs dažādu ar vecumu saistītu slimību aizkavēšanai, kā arī samazina risku saslimt ar vēzi, tāpat ierobežojot audzēja augšanu.

 

Zināms, ka novecošanu apturēt nav iespējams, taču aizkavēt to var – iekļauj kādu no šiem čeriem brīnumlīdzekļiem savā ēdienkartē!

Iepriekšējais rakstsDEPRESIJA. Ieteikumi garīgās veselības stiprināšanai!
Nākamais rakstsApaļīgas ķermeņa formas koriģēšanas viltības