Jau drīz – šī gada 17. septembrī, savu solo koncertu “Suvenīrs” koncertzālē “Palladium Rīga” sniegs dziedātājs Aivo Oskis. BrīvBrīdis.lv sazinājās ar Aivo, lai noskaidrotu ko vairāk par koncertu, plānoto un to, ar kādām sajūtām pats Aivo šo notikumu gaida.

Vispirms lieli sveicieni Tev ar gaidāmo lielo notikumu – Tavu pirmo lielo solo koncertu, kas jau pavisam drīz norisināsies koncertzālē “Palladium”. Pastāsti – kāpēc “Suvenīrs”?

Man suvenīrs saistās ne tikai ar kādu priekšmetu, bet arī ar īpašiem notikumiem un atmiņām. Suvenīrs ir kā laika kapsula, kas apzīmē kādu īpašu notikumu manā dzīvē. Manu debijas albuma un koncertšova nosaukums ir “Suvenīrs”, jo vēlos, lai maniem klausītājiem šis pirmais albums paliek atmiņā. Man tas ir īpašs notikums. Un koncerta apmeklētājiem pieredzētais būs kā īpašs suvenīrs viņu dzīvē, ko viņi varēs paņemt sev līdzi.

 

Vai Tev pašam ir kas tāds, ko vari uzskatīt par savas dzīves suvenīru?

Ir vairāki īpaši dzīves posmi, kurus glabāju kā suvenīrus. Piemēram, skolas laiks Aucē, kur sapratu, ka mūzika ir mana sirdslieta. Ir arī skaisti momenti ar draugiem un ģimeni, kurus vienmēr atcerēšos! Tie ir mani suvenīri, ko nekad un neviens man neatņems. Tāpat kā ikvienam cilvēkam, tikai uz to ir jāparaugās šādā veidā.

Kā Tu domā – vai pati dzīve arī var būt suvenīrs? Vai tomēr tas ir pārāk abstrakti un plaši teikts?

Man suvenīrs asociējas ar kaut ko labu un ar atmiņām, pie kuram dažkārt vēlos atgriezties, dzīvē ir arī grūti mirkļi, kurus nevēlamies atcerēties, tāpēc uzskatu, ka dzīve  nav viens liels suvenīrs kā kopums, bet sastāv no vairākiem un dažādiem atsevišķiem suvenīriem. Tas var būt arī kaut kāds pat niecīgs notikums, kas licis labi justies. Citiem tas varētu nešķist kaut kas īpašs, bet mums pašiem tas ir pat vairāk kā īpašs. Un domāju, ka šeit ir plašas variācijas – katram savs.

 

Pastāsti – kā izdomāji, ka jārīko tik liels koncerts? Kā zināms, lēmums par koncertu tika pieņemts laikā, kad vēl visi dzīvojām Covid ierobežojumu varā, nezinot, kā būs vēlāk – ko varēsim, ko ne? Bet Tu spēri drosmīgu soli un noliki datumu. Tas sanāk – kas neriskē, tas nevinnē vai tomēr – spēcīga ticība tam, ka beidzot būsim atgriezušies “normālā” dzīvē?

Tieši tā, kas neriskē, tas nevinnē! Es ticēju, ka visi atgriezīsimies normālajā dzīve, tāpēc izvēlējāmies datumu un domājam, ka sliktākais, kas varētu būt, ir koncerta pārcelšana. Taču šobrīd tādu domu nepieļauju. Mēs cītīgi strādājam, lai dāvātu koncerta viesiem neaizmirstamu, atmiņā paliekošu  koncertšovu, un es no sirds ceru, ka Covid vairs nespēs tik lielā mērā ietekmēt mūsu ikdienas gaitas un pasākumus. Es teiktu pat tā, ka noliekot konkrētu datumu, mēs to tā kā manifestējam, kas nozīmē – būs labi, viss izdosies, galvenais dzīvot ar pozitīvu attieksmi!

 

Kā Tev pašam pagājis šis pandēmijas laiks? Cik redzams no malas – Tev šis laiks bijis visai darbīgs un ražīgs. Pastāsti, ko esi paveicis!

Ierobežojumu laikā ar komandu aktīvi strādājam pie albuma dziesmu rakstīšanas. Esmu uzfilmējis arī vairākus videoklipus, sadarbojoties ar vairākiem lieliskiem režisoriem. Paralēli visam plānoju, kur prezentēšu jaunā albuma kompozīcijas saviem klausītājiem. Izlēmām par labu “Palladium Rīga” koncertzālei. Un aktīvi gatavojamies, izstrādājot pasākuma scenāriju, domājot par scenogrāfiju, secību un visu aizraujošo, ko piedāvāsim atnākušajiem viesiem ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt. Es vēlos, lai šis pasākums būtu patiešām neaizmirstams, tāpēc darām visu, lai tā arī būtu. Darbs, ko aktīvi iesākām pandēmijas laikā, nu pārtop realitātē un ir ļoti patīkami redzēt, ka šie sapņi piepildās!

Foto:Edijs Andersons

Pastāsti par savu debijas albumu – kad tas iznāks, ko tajā dzirdēsim, ar ko tas būs īpašs, kādas Tev pašam sajūtas saistībā ar to?

Albums “Suvenīrs” nonāks pie klausītājiem 20. jūlijā. Stilistiski šis ir pop albums, kurā dzirdēsiet arī dažas balādes, kas man pašam ir sirdij tuvas. Šis albums man ir ļoti īpašs ne tikai tāpēc, ka tas ir mans debijas albums, bet arī, tāpēc ka tas apzīmē laika posmu manā dzīvē, kad sajutu sevī pārmaiņas. Esmu kļuvis pārliecinātāks par sevi un mūziku, ko izpildu. Tieši tāpēc arī šis bija īstais laiks, kad uzsākt realizēt savu jau ļoti ilgi loloto sapni par solo koncertu.

 

Ja jāizvēlas viena dziesma no šī albuma. Kura ir “Tavējā” un kāpēc tieši šī?

Mīļākās dziesmas tituls nav tikai vienai dziesmai un pastāvīgs, jo tas vairāk atkarīgs no mana noskaņojuma! Reizēm patīk paklausīties dziesmu “Krūze”, kas ir dinamiska, bet citreiz patīk atgriezties pie pirmā debijas albuma singla “Pašiem nemanot” un rītdien tā varētu būt dziesma “Miega bads”. Un patiesībā es ceru, ka tā ir arī klausītājiem, ka vismaz daļa no sirds ir pie katras dziesmas, ka katra no tām raisa labas emocijas un vēlmi dziedāt līdzi.

 

Koncerts straujiem soļiem tuvojas. Kā noris gatavošanās tam? Varbūt vari nedaudz ļaut ieskatīties tajā, ko būs iespējams šajā pasākumā redzēt? Tā teikt, ļaut cilvēkiem nedaudz ienirt fantāzijā par to, kam gatavoties.

Pašlaik aktīvi notiek gatavošanas darbi. Varu pačukstēt, ka koncertšovā būs numuri, kuros dejošu, tāpēc aktīvi strādāju pie horeogrāfijas kopā ar talantīgo horeogrāfi Ievu Bitenieci. Bet dejošu ne tikai es, top dažādi pārsteigumi. Kā jau minēju – veidojam patiesi neaizmirstamu pieredzi viesiem, veidojam suvenīru, ko cilvēki paņems līdzi savās atmiņās. Šovs būs kā uzvedums ar mūziku, dejām, īpašiem tērpiem un citiem pārsteigumiem. Īsāk sakot – tāds, kas tiešām ir jāredz un jāizbauda!

Biļešu aprakstos redzams, ka iespējams iegādāties biļetes, kurās ietilpst vēl vis kaut kas, piemēram, iespēja apmeklēt arī afterparty pēc koncerta. Šī šķiet visai neierasta prakse Latvijā, ārzemniecisks piegājiens un lieliska iespēja Taviem kvēlākajiem faniem. Kā radās šāda ideja un vai vari ļaut nedaudz ielūkoties arī šajā ballītē plānotajā?

Šis būs īpašs pasākums kopā ar atbalstītajiem, kuri būs iegādājusies VIP biļetes! Šajā pasākumā būs iespēja satikt visus koncertšova dalībniekus,  iespēja aprunāties ar mums visiem, uzņemt kādu foto, kā arī baudīt īpašu muzikālu priekšnesumu, par ko būs parūpējusies harizmātiskā dziedātāja Katrīna Dimanta. Mēs gribējām, lai šis pasākums nebeidzas ar pēdējo noti uz skatuves, gribējām sniegt iespēju šo notikumu nosvinēt un nosvinēt ne tikai mums pašiem, bet ļaut to darīt vēl citiem, kuri to vēlēsies.

 

Kādas ir Tavas sajūtas par koncertu? Vai Tu vairāk to gaidi kā darbu, kur plašākai publikai parādīsi visu, kas sagatavots, vai tomēr kā svētkus, ko svinēsi kopā ar sanākušajiem apmeklētājiem?

Ļoti gaidu tikšanos ar saviem klausītājiem! Man noteikti tā būs svētku diena! Protams, nopietni gatavojos, noteikti arī būs sava deva uztraukuma, pirms pienāks laiks doties uz skatuves, taču gaidu to tiešām ļoti, ļoti. Es zinu, ka spēšu izbaudīt. Un enerģijas apmaiņa ar sanākušajiem viesiem – tas ir kas neaprakstāms. Tie tiešām būs svētki!

 

Kas ir tas Tavs suvenīrs, ko Tu pats visvairāk vēlētos paņemt līdzi no šī pasākuma? Tieši šī brīža domas un sajūtas – ja būtu jāsaka – kā Tu iztēlojies, kas tas būtu, ko Tu vēlētos paņemt kā šo savu suvenīru?

Šo pasākumu vēlos atcerēties ar gandarījuma sajūtu par to, ka viss izdevies kā iecerēts! Varbūt izklausīsies banāli, bet gribētu vienkārši redzēt cilvēku smaidošās sejas!

 

Domājams, ka cilvēki, lasot šo interviju, jūt, ar kādu mīlestību Tu domā par savu koncertu, cik daudz strādā, lai tā būtu neaizmirstama pieredze apmeklētājiem, cik ļoti vēlies arī pats izbaudīt šo procesu. Tieši tāpēc nobeigumā aicinām Tevi uzrunāt mūsu lasītājus un pateikt to, kāpēc tieši “Suvenīrs”, kāpēc 17. septembrī ir jābūt “Palladium”?

Būšu priecīgs redzēt ikvienu manas mūzikas cienītāju koncertšovā “Suvenīrs” “Palladium Rīga” 17. septembrī! Ilgu laiku nebija iespējams rīkot lielus pasākums, nebija iespējams izpausties ne mūziķiem, ne arī apmeklētājiem. Ir redzams, cik ļoti cilvēki ir noilgojušies pēc pasākumiem, un šis koncerts būs prieks gan mūziķiem, gan skatītājiem, kopā priecāsimies, kā saka, svinēsim dzīvi. Mēs ar komandu cītīgi strādājam, lai Jums šī diena būtu tikpat īpaša, cik mums!

Ļoti gaidīšu jūs visus kopā un katru atsevišķi 2022. gada 17. septembrī plkst. 20:00 “Palladium Rīga” uz manu pirmo solo koncertu “Suvenīrs”! Tiekamies!

 

Paldies, Aivo! Lai veicas īstenot savu sapni un redzēt šīs smaidošās cilvēku sejas!

 

Biļetes uz AIvo Oska koncertšovu “Suvenīrs” iespējams iegādāties Biļešu Servisa tirdzniecības vietās: ŠEIT!

Sabiedrība

Līgo dienas rītā saņemtas nepatīkamas ziņas

  Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēti 154 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietušas 32 personas, kas ir būtiski...
Foto:Pexels.com/CC

Izplatīta svarīga ziņa autovadītājiem, kuri Līgo laikā dodas ceļā

  Autovadītāju ievērībai: ar ceļu būvdarbiem jārēķinās visos valsts reģionos. Plānojot svētku brīvdienu un nedēļa nogales braucienus,...

Jaunas ziņas par traģēdiju uz Vidzemes šosejas, kas prasīja mediķes dzīvību – VIDEO

  Uz Vidzemes šosejas, Smiltenes novada Launkalnes pagastā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāžai saskrienoties ar smago...

Sinoptiķi pirms Jāņiem atklāj, kad gaidāms pirmais karstuma vilnis

  Tuvākās dienas anticiklona ietekmē būs saulainas un sausas, bet gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Jaunnedēļ gaidāms...

Cilvēkus pirms Jāņiem sajūsmina jauns video ar skatuves leģendu Dreģi

  Žurnālists Arnis Krauze savā "Twitter" kontā ievietojis fantastisku video, kurā saticis leģendāro Dailes teātra aktrisi...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...

Horoskopi un Testi

Foto:Elīna Lūse-Mūrniece/BrīvBrīdis.lv

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 24. jūnijs

  Izmanto savu personīgo šarmu - tad solās būt panākumi un komunikācija ar cilvēkiem patīkamāka. Otrajā...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 23. jūnijs

  Šī diena izrādīsies produktīva dažādām iepriekš pārdomātām un izskaitļotām darbībām. Godīgas un apdomīgas rīcības novedīs...
Foto:Flickr.com/Feggy Art/CC

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 22. jūnijs

  Šī diena būs piemērota uzdevumiem, kas saistīti ar mājas dzīvi. Šodien objektīvi varēsi novērtēt savu...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 21. jūnijs

  Šodien negatīvisms nav pieņemams pat vismazākajās tā izteiksmēs. Dari visu tā, lai smaids un optimisms...

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 20. jūnijs

  Šodien kopumā vajadzētu mēģināt aizmirst par materiālismu. Šodien lielākie panākumi gaidāmi tiem, kuri rūpējas nevis...

Tavs HOROSKOPS veiksmīgam JŪLIJAM

Tūlīt klāt vasaras otrais mēnesis – JŪLIJS! Kādi notikumu un dzīves pavērsieni tajā sagaida tieši...

Mājai un Dārzam

Sinoptiķi pirms Jāņiem atklāj, kad gaidāms pirmais karstuma vilnis

  Tuvākās dienas anticiklona ietekmē būs saulainas un sausas, bet gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Jaunnedēļ gaidāms...

Parādās pavisam jaunas ziņas par laiku turpmāk

  Sinoptiķis Jānis Trallis savā "Twitter" kontā īsi ieskicējis laika prognozi turpmākajām dienām. "Turpmākās dienas Latvijā būs...

Sinoptiķis Bricis: Līdz ar Jāņiem situācija pie mums mainīsies

  Aizvadītajās brīvdienās Rietumeiropā piedzīvots milzīgs karstuma vilnis, daudzviet uzstādot nebijušus karstuma rekordus, bet Lietuvu svētdien...