Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.jūlija plkst. 06.30 līdz 29.jūlija plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 50 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Vakar Saldus novadā ugunsdzēsēji glābēju no dīķa tika izcēla bojāgājušu cilvēku un nodeva Valsts policijas darbiniekiem. Šogad no ūdens izcelti jau 76 noslīkuši cilvēki.

Šonakt plkst. 03.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Vecumnieku novada Vecumnieku pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies saimniecības ēkā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāva saimniecības ēka 170m2 platībā, turklāt ēkai jau bija iebrucis jumts. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Plkst. 07.27 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega divas vieglās automašīnas, sausā zāle, atkritumi, piededzis ēdiens, siena ruļļi, elektrolīnijas balsta stabs.

Vakar plkst. 20.58 tika saņemts izsaukums uz Nīcas novadu, kur Liepājas ezerā atradās laiva ar diviem cilvēkiem. Piepūšamai motorlaivai bija sabojājies dzinējs un pazudis airis, tādēļ cilvēki nespēja saviem spēkiem tikt krastā. Ugunsdzēsēji glābēji ar laivu nokļuva līdz cilvēkiem un nogādāja viņus krastā.

VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību atpūtā pie un uz ūdens! Nodarbojoties ar kādu no ūdens sporta veidiem vai vizinoties ar laivu, kuteri vai citu peldlīdzekli, papildu drošībai ir jāvelk glābšanas veste. Ja gadīsies iekrist ūdenī, tad tieši glābšanas veste palīdzēs noturēties virs ūdens. VUGD ugunsdzēsēji glābēji 2020.gadā no ūdenstilpēm izcēluši jau 76 bojāgājušus cilvēkus!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama septiņos gadījumos, lai atbrīvotu ceļu braucamo daļu no nolūzušiem kokiem, bet trīs gadījumos, lai glābtu bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušus dzīvniekus. Liepājā tika atbrīvots kaķis, kas bija iestrēdzis vieglās automašīnas motortelpā, Rīgā kaķis tika nocelts no koka, bet Aizkrauklē atbrīvots putns, kurš bija sapinies loga ailes apdares materiālos.

Sabiedrība

Ko par pavērsienu svarcēlājas Kohas dzīvē domā tēvs, bijušais puisis un treneri?

  Abi vadošie bulvārpreses izdevumi "Kas jauns" un "Privātā dzīve" savos 4. augusta numuros uz vāka...

Meganas Mārklas labākā draudzene atklāj neglaimojošus faktus

  Meganas Mārklas bijusī labākā draudzene Ninaki Pridija atklājusi faktus par tagadējās Saseksas hercogienes šķiršanos ar...

Brīdina par laiku naktī uz trešdienu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz trešdienu. 04.-05.08.2020. naktī austrumu...

Horoskopi un Testi

Foto:Hdwallpapers.cat

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 6. augusts

Ikvienam piemītošā iekšējā intuīcija šodien sasniegs virsotnes. Vienlīdzīgās lomās būs gan reālā, gan garīgā dzīve....
imgarcade.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 5. augusts

Vakardienas valdošā enerģija vēl šodien vedīs tevi savā fantāziju pasaulē. Garīgā un dievišķā enerģija ies...
Foto:Wallpaperhi.com

Tavs horoskops veiksmīgai dienai – 4. augusts

Šodien būsi motivēts tiekties pēc saviem ideāliem, kā arī pacelt pats savu latiņu augstāk, lai...

Mājai un Dārzam

Brīdina par laiku naktī uz trešdienu

  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi brīdina par laiku naktī uz trešdienu. 04.-05.08.2020. naktī austrumu...

Sinoptiķis Bricis dalās ar kapu pārzines filmētu iespaidīgu video no Krāslavas

  "Vasaras sākumā es saņēmu iespaidīgu video no Krāslavas. Tur kapu pārzini Viju Poļevaju darba laikā...

Kāds laiks mūs sagaida atlikušajā vasarā? Stāsta sinoptiķis Toms Bricis – VIDEO

  Lielu karstuma viļņu nebūs, bet vasara nav beigusies! No trešdienas sāksies silta un saulaina laika...