Maiklam Džeksonam bija jāatrodas Pasaules tirdzniecības centrā 2001. gada 11. septembrī, taču izrādījās, ka māte toreiz izglāba mūziķa dzīvību, vēsta ārvalstu mediji.

2001. gadā pasaulslavenā popzvaigzne Maikls Džeksons strādāja pie pēdējā albuma, ko viņš savas dzīves laikā paspēja izdot, “Invincible”. Ieraksts iznāca 2001. gada 30. oktobrī, sasniedzot pirmo vietu ASV un Lielbritānijā. Tomēr tikai mēnesi pirms tam viņam bija jādodas uz tikšanos Pasaules tirdzniecības centrā, Ņujorkā – 2001. gada 11. septembrī.

Kā ziņots, Maiklam no rīta bija jādodas uz tikšanos vienā no debesskrāpjiem, taču viņš nokavējis tikšanos, jo aizgulējies. Viens no Maikla brāļiem Džermeins Džeksons dalījās pieredzē biogrāfijā: Tu neesi viens: Maikls: caur brāļa acīm (You Are Not Alone: Michael: Through a Brother’s Eyes).

Džermeins rakstīja: “Par laimi, nevienam no mums nebija ne jausmas, ka Maiklam bija jāpiedalās šajā rīta sanāksmē vienā no Dvīņu torņiem.” Džermeins paskaidroja: “Mēs to atklājām tikai tad, kad māte [Ketrīna Džeksone] piezvanīja uz viņa viesnīcu, lai pārliecinātos, ka ar viņu viss ir kārtībā. Viņa, Rebija [Džeksone] un daži citi bija atstājuši viņu tur ap pulksten 3:00.”

Vēlāk Maikls atklāja savai mātei, kā viņa izglāba viņa dzīvību, pat pati to nemanot. Viņš teica: “Mammu, man viss ir kārtībā, pateicoties tev. Tu paliki pie manis un mēs runājāmies tik ilgi, ka es aizgulējos un nokavēju tikšanos.”

Nākamajā mēnesī, 2001. gada 21. oktobrī, Maikls rīkoja atbalsta koncertu 11. septembra upuriem un viņu ģimenēm ar nosaukumu “United We Stand”. Viņš rīkoja koncertu Vašingtonas RFK stadionā, sākot no pēcpusdienas un turpinot līdz vakaram. Popam karalim pievienojās tādi pasaulslaveni mūziķi kā “The Backstreet Boys”, Džeimss Brauns, Ašers un Meraija Kerija.

Koncertā Maikls teica: “Es neesmu tas, kurš sēž malā un saka: Ak, cik liela netaisnība ir notikušais! Es vēlos, lai visa pasaule dzied “What More Can I Give”, jo visi cilvēki ir vienoti, jo šī dziesma ir kā mantra, kaut kas, ko jūs atkārtojat bezgalīgi. Mums ir vajadzīgs miers, mums ir jādod citiem, mums ir jāmīl un jāapvienojas.”

Pasākumu vadīja aktieris Džons Stamos, kurš uz skatuves aicināja arī citas slavenības, lai runātu par valstī piedzīvoto traģēdiju. Uz skatuves kopā ar Maiklu ieradās arī dažādi Vašingtonas štata politiķi, kā arī aktieris Kevins Speisijs. Maikls, protams, izpildīja arī savas dziesmas un pirmo reizi dziedāja “Man in the Mirror” no sava septītā albuma “Bad”.

Džeksons nomira pēc piedzīvotās sirdstriekas 2009. gada 25. jūnijā. Zināms, ka pirms tam viņa personīgais ārsts mūziķim iedevis vairākus medikamentus labākam miegam, tomēr Džeksonam kļuva slikti. Ārsti vairākas stundas cīnījās par viņa dzīvību, bet nesekmīgi. Ārsts vēlāk stājās tiesas priekšā un saņēma četru gadu cietumsodu.

Iepriekšējais rakstsLeģendārā dziedātāja Akuratere sašutusi – vakcinēšanās pretinieki nelietīgi nozaguši viņas darbu – VIDEO
Nākamais rakstsNeticams stulbums: Simtiem cilvēku Latvijā draud lielas nepatikšanas par vakcinācijas viltošanu; organizatori aizturēti