Princis Viljams, kurš svētdien, 21. jūnijā, atzīmēja savu 38. dzimšanas dienu, ir otrais rindā uz Lielbritānijas karaļa troni. Izglītības eksperts atklāj, ka, visticamāk, Viljams šai lomai apzināti gatavots jau kopš bērnu dienām, vēsta britu mediji.

Princis Viljams ir karalienes Elizabetes II mazdēls un ir precējies ar Keitu Midltoni (38). Gaidāms, ka viņš kādu dienu kļūs par karali, bet Keita būs karaliene – dzīvesbiedre. Tā Kembridžas hercogs un hercogiene jau ir sagatavojušies šīm lomām.

Princis Viljams ir karalienes mazdēls un prinča Čārlza vecākais dēls. 2011. gadā viņš apprecējās ar Keitu Midltoni, un viņi ieguva titulus – Kembridžas hercogs un hercogiene. Pārim ir trīs bērni – princis Džordžs (7), princese Šarlote (5) un princis Luiss (2). gan princis Viljams, gan Keita – abi pilda karaliskos pienākumus un nākotnē uzņemsies milzīgas lomas, stājoties tronī.

“Tāpat kā lielākā daļa karaliskās ģimenes locekļu, arī princis Viljams visu mūžu tika izglītots vadošajās iestādēs,” stāstīja izglītības eksperts un izglītības efektivitātes programmas “Tassomai” dibinātājs Marejs Morisons.  Viņš pastāstīja britu medijiem, ka zēnu internātskola “Ītona” ir tradīcijām atbilstoša koledža. “Lai arī viņa tēvs, onkuļi un vectēvs neapmeklēja Ītonas koledžu. Tā bija prinča Čārlza izvēlēta mācību iestāde, turklāt ar lielisku atrašanās vietu – tuvu Londonai un Vindzorai. Kas attiecas uz Sentendrūsas universitāti, kur Viljams iepazinās ar Keitu, tai ir lieliska akadēmiskā reputācija un salīdzinoši augsts no privātajām skolām uzņemto skaits, taču tai nav īpašas karaliskās nozīmes,” stāstīja Morisons.

Lai gan Viljams devās mācīties uz prestižām skolām, izvēle bija atšķirīga no tām, kas darīts iepriekš – paaudzēs. Morisons piebilda: “Iepriekšējās karaliskās paaudzes, prinča Viljama onkuļi – visi apmeklēja Gordonstounu. Tai ir pavisam citāda sajūta kā Ītonai, jo tā ir tālāk no lielām pilsētām, un tai ir vairāk fiziskākas un uz āru vērstas kultūras reputācija. Gan Mārlboro, kur mācījās Keita, gan Ītona, kur mācījās Viljams – abas skolas ir Anglijas dienvidos un, lai gan tajās nav tādas pašas savvaļas ainavas un nošķirtības kā Gordonstounā, tām ir lieliska reputācija ne tikai akadēmiski, bet arī plašā sporta, mūzikas un dramaturģijas klāsta dēļ.”

Ītonas skola atšķiras no tā, ko mācījās Viljama tēvs un onkuļi, taču šīs skolas piedāvājums un iegūtā zināšanas būs iespējams likt lietā turpmākajā dzīvē, kļūstot par karali. Morisons skaidroja, ka tieši skolas, ko apmeklējuši Viljams un Keita, iespējams, būs lielākais bonuss, ko abi ieguvuši un, ka tieši tās iemācījušas visvairāk prasmju, lai abi veiksmīgi varētu kļūt par karali un karalieni. Viljams jau no bērna kājas tika audzināts citādāk – viņš apzināti tika gatavots karaļa lomai, jo jau viņam piedzimstot bija skaidrs – Viljams reiz būs karalis.

“Tādas skolas kā, piemēram, Ītona, Mārlboro – tās lepojas ar savu studentu spējām pielāgoties. Tā ir spēja, kas ne tikai ļauj justies ērtāk dažādās situācijās, bet arī ļoti nepieciešama, lai rastu kompromisus un ļautu ērtāk justies citiem. Keitas un Viljama apmeklētajās skolās šīs prasmes tiek īpaši izkoptas. Un tieši tas ir lielākais ieguvums. Tas ir ievērojami veicinājis viņu spējas pašreizējo pienākumu pildīšanā, kā arī ļauj labāk sagatavoties nākotnei,” papildināja Morisons.

 

Iepriekšējais rakstsSvētdienas rītā notikušas vēl divas smagas avārijas
Nākamais raksts“Lauku sētas” skandālisti Violetu vairs nav iespējams atpazīt