“360TV ZIŅneši” šķetina kādu nepatīkamu gadījumu pasažieru pārvadājumu jomā. Tas varētu kļūt pamācošs ikvienam, kurš ikdienā brauc starppilsētu komercreisos un cer izmantot sev pienākošos atlaidi. Pie ZIŅnešiem vēršas kāda daudzbērnu māmiņa no Liepājas, kura Rīgas autoostā, uzrādot “3+ Ģimenes karti”, cerēja saņemt atlaidi par braucienu, taču to nesaņēma. Šis gadījums ir pretrunā šīs kartes būtībai.Autobusa vadītājs muļķīga iemesla dēļ Rīgas autoostā atstāj četru bērnu mammu

Kopš pavasara starppilsētu pārvadājumos Latvijā kursē ne tikai valsts nodrošinātie, bet arī privātie jeb komercreisi. Vienā no tiem maršrutā Rīga-Liepāja netika uzņemta četru bērnu mamma Līga: “Vēlējos braukt no Rīgas uz Liepāju, vietas bija, bet tad, kad es izvilku savu 3+ karti, šoferis atvainojās un teica, ka diemžēl nevarēs man pārdod biļeti, jo tas ir komercreiss, kurā biļetes ar atlaidēm nav. Kad es teicu ka labi, pirkšu par pilnu cenu, viņš teica, ka tā arī nevarēs, jo viņš ir redzējis, ka man pienāktos atlaides un nevar pārdod man par pilnu cenu.”

Rezultātā sieviete tā arī palika uz perona gaidīt nākamo autobusu. Autotransporta direkcijā “ZIŅneši” uzzināja, ka šādai absurdai situācijai principā nevajadzētu būt. Jo attiecībā uz atlaižu grupām, visiem pārvadātajiem noteikumi ir vienādi.

Viktors Zaķis, Autotransporta direkcijas pārstāvis stāsta: “Spēkā esošais likums pilnīgi noteikti nosaka, ka visas atlaides, kuras ir valsts noteikusi sabiedriskajam transportam, attiecas arī uz komerctransportu. Nav izdalīts atsevišķi, ka uz viņu tas neattiektos, sabiedriskajam transportam tātad ir jānodrošina šī te pasažieru grupu pārvadāšana ar valsts noteiktām atlaidēm.”

Komercreisu maršrutā Rīga-Liepāj nodrošina “Liepājas autobusu parks”. Pārvadātājs rakstiskā atbildē ZIŅnešiem atvainojas četru bērnu māmiņai par precedentu un notikušajā vaino autobusa vadītāju.

Vairāk skaties video!

Seko mums arī soctīklos: FacebookInstagram,  X , Threads

Iepriekšējais rakstsPēc ilga pārtraukuma jaunas vēstis par ASV dzīvojošo mūziķi DJ Ellu jeb Elīnu Fūrmani
Nākamais rakstsKur likt “lieku” naudu vasarā?